Skocz do zawartości
Tit@

Który Windows do Office 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcę zamówić nowy komputer oparty na i5 i tu mam problem z wyborem systemu operacyjnego na użytek domowy.

Posiadam "Office 2007 dla Urzytkowników Domowych" gdzie wykorzystuję pod Win 7, jedną z trzech licencji , następną chcę wykorzystać w nowym PC.

Dzwoniąc do Microsoft dwa dni temu  z takim pytaniem od Pana otrzymałem informacje że mój Offis jest ok. dla Win 8.1, natomiast starsze już nie.  Dzisiaj dzwoniąc do Microsoftu by dowiedzieć się więcej na temat Win 8 dostępnego na Morele.net Pani poinformowała mnie, że pod żadnym Win 8 mój Office nie pójdzie  (ninimum Office2010), a jedyne wyjście to zakup Win 7 i w dodatku tylko w wersji BOX.

Teraz to już jestem całkiem głupii nie wiem co kupić i kogo słuchać, dwa dni i dwie różne informacje, jak to naprawdę wygląda i kto nmie robi w balona.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Na 8/8.1 Office 2007 powinien śmigać. Pierwsza informacja uzyskana w Microsofcie była prawdziwa.

 

 

Rozumiem powinien = musi

No to mi lalka rozwaliła dzisiejszy wieczór, i dalej nie wiem którą wersje  systemu wybrać z dostępnych na Morele

Edytowane przez Tit@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę, rozumiem że wybrać ten

http://www.morele.net/microsoft-windows-7-home-premium-sp1-pl-64-bit-oem-gfc-02737-620627/

a czy warto jest dopłacić to 170 do

http://www.morele.net/microsoft-windows-7-professional-pl-64-bit-oem-fqc-00778-248222/

i jakie będe miał z tego korzyści

A czy ta cywilizacja 8.1 jest bardzo skomplikowana , by 8 przypominało 7, i do ogarnięcia przez mnie

Edytowane przez Tit@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, żem ślepy ale przesadziłeś ;)

 

Jeśli potrzebowałbyś Profesional to wiedziałbyś o tym. W domowym użytku jakimś tam ograniczeniem 7HP jest obsługa do 16GB pamięci. Nie zanosi się, by było to realnym problemem.

 

Ja na 8.1 przechodziłem z XP, ograniczyłem się do zainstalowania Classic Shell™.

Ewentualną zaletą 8 OEM lub 8.1 Box jest to, że będziesz mógł w przyszłości przenieś na inny komputer. Ja dlatego właśnie kupiłem 8, komp jest już dość stary i nie wiadomo kiedy padnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie, na jeszcze starszym PC mam XP i wszystko się tak muli że już nie wyrabiam, wszystko się wiesza itd. W lapku mam W7 Pro ale jest okupowany przez córki i dopchać się do niego jest ciężko.

To 16GB za kilka lat może być mało a nowy zestaw będzie na MSI B85-G43 + 8GB z możliwością do 64 więc możliwości są. Osobiście W8 nigdy na żywo nie widziałem ale z tego co widzę to Classic Shell rozp...... te kafle i powstaje nawet niezłe dla oka cacko, do reszty będzie czas przywyknąć i gdy by płyta lub proc padł to i mniej probłemów, więc może 8.1.

Więc czy taki może być

http://www.morele.net/microsoft-windows-8-pl-64-bit-oem-wn7-00417-517156/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego właśnie kupiłem i poprzez Sklep Windows zaktualizowałem do 8.1.

Ewentualnie, jeśli nie liczy się każdy grosz, można się zastanowić nad http://www.morele.net/microsoft-windows-8-1-32-64-bit-pl-dvd-box-wn7-00934-599372/

Box powinien dać największą swobodę. 

 

Jeśli 16GB będzie mało, to i te i5 też będzie egzotycznym zabytkiem. Do tego czasu trochę wody jednak upłynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho kupowanie teraz 7 jest bez sensu. 8.1 jest:

 

- nowszy, a więc będzie dłużej supportowany

- tańszy, jeżeli uwzględnić zmiany w licencji  (można przenosić między komputerami)

- szybszy, w sensie szybciej bootuje, a start z hibernacji w ogóle poezja.

- MS zależy, żeby motłoch kupował 8.1 i dawał im zarobić na windows store, więc jeżeli zechcą, zaczną subtelnie dyskryminować posiadaczy 7. 

 

MetroUI można za często nie oglądać i już po instalacji classic shell'a da się żyć. Bez niego, jest imho nieużywalny.

Co do office, na Win8.1 działa office XP, więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuje,

podtrzymaliście mnie na duchu ze dobrze wybieram, a w sumie dziś w nocy złożyłem zamówienie, tylko że wybrałem 8 Pro

http://www.morele.net/microsoft-windows-8-professional-pl-64-bit-oem-fqc-05969-517158/

czy to  jest lepiej , czy może rprubować korygować zamówienie.  Sugerowałem się tym profesjonal to coś lepszego a przejście na 8.1 jest gratis.

Czy tak: ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Professional to przede wszystkim możliwość pracy w domenie (active directory) + group policy object, do tego dochodzi kilka innych pierdół jak bitlocker, hyper-v + vhd, media center. Rzeczy, których na 99% nie będziesz używał, skoro pytasz, a które w 99% mają alternatywne, lepsze implementacje open source/darmowe do niekomercyjnych (virtualbox/ESXi, trucecrypt, xbmc).

 

Dlaczego nie:

http://www.morele.net/microsoft-windows-8-1-x64-polish-1pk-dvd-oem-wn7-00604-611750/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Professional to przede wszystkim możliwość pracy w domenie (active directory) + group policy object, do tego dochodzi kilka innych pierdół jak bitlocker, hyper-v + vhd, media center. Rzeczy, których na 99% nie będziesz używał, skoro pytasz, a które w 99% mają alternatywne, lepsze implementacje open source/darmowe do niekomercyjnych (virtualbox/ESXi, trucecrypt, xbmc).

 

Dlaczego nie:

http://www.morele.net/microsoft-windows-8-1-x64-polish-1pk-dvd-oem-wn7-00604-611750/

 

Początek to dla mnie czarna magia  :sad: , ale rozumiem:  "których na 99% nie będziesz używał"   :>  i z tym się w 199% zgadzam, bo jak to używać jak nie wiem co to jest a,

Dlaczego nie:   

zauroczył mnie ten Profesjonalizm, który w moim przypadku nic dobrego nie wniesie a kieszeń szarpnoł.

Będę prubował korygować zamuwienie na 8,1 32/64 BOX ten za 409 pln, może się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

podłącze się pod temat :wink2:

 

Imho kupowanie teraz 7 jest bez sensu. 8.1 jest:

 

[...]

- tańszy, jeżeli uwzględnić zmiany w licencji  (można przenosić między komputerami)

[...]

 

Czyli teraz kupując Win 8 czy 8.1 nie ma potrzeby się zastanawiać nad tym czy jest tam dopisek OEM czy BOX? I można sobie zmieniać sprzęt bezkarnie? Też muszę coś kupić i i jeśli to prawda to bym wziął "8-kę" (niestety, ale może nie będzie tak źle z tym systemem).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 nie było jako tako w wersji box, OEM można przenieść na inny komputer. Czy można to zrobić wielokrotnie? wydaje mi się, że nie.

 

8.1 pojawił się jako OEM (ok 340zł) i BOX (ok 400zl). Z tego co mi wiadomo, tylko boxa można przenieść na inną maszynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no kurde... Klaus ma niestety rację. W 8.1 znowu nie można przenosić OEM. 

 

Po prostu są miszczami nieczytelnych, niezrozumiałych licencji. 

No właśnie, gdybym miał stworzyć listę rzeczy najbardziej zakręconych to licencje MS z pewnością zajęłyby należne im wysokie miejsce. W każdym razie dzięki za info. OEM to jest po prostu jakaś dziwna konstrukcja do regularnego wyciągania kasy kiedy trzeba zrobić upgrade sprzętu bo inaczej nie da się tego zrozumieć :legal: Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Windowsa brać najlepiej na osobną fakturę. Przy sprzedaży należy nabywcy przekazać dowód zakupu.

2. Nie naklejać etykiety licencyjnej na obudowę. Przynajmniej przy W8 posiadanie etykiety jest wymagane, nie musi być ona naklejona na puszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...