Skocz do zawartości
Croatan

MSI R9 290 Gaming 4G problem z wyświetlanym obrazem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ok tydzień temu zakupiłem R9 290 Gaming 4G.

 

Z góry nadmieniam że podjąłem wszelkie kroki znane mi kroki do zdiagnozowania problemu. Zainstalowałem Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1 w celu sprawdzenia czy to nie wina systemu. Wszystkie możliwe sterowniki począwszy od strony MSI 13.101 i 13.25.18 do najnowszych beta 14.2 i cały czas to samo.

 

Konfiguracja komputera
i5-4670K
Asrock Z87 Extreme 4 (z najnowszym biosem, sprawdzałem każdy od 2.30 do 2.70)
XFX ProSeries 550W
Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)
Plextor M5S 128 GB

 

 

Po instalacji steroników następują BSOD'y poprzedzone bądź też nie komunikatem (steronik przestał działać, ale odzyskał sprawność) często pojawiają się także czarny ekran bądź dziwne paski (krzaczki), system w ogóle nie startuje zatrzymuje się na logo Windows. Potrzeba wtedy albo z 10 razy zrobić restart, albo odłączyć całe zasilanie od komputera odczekać z godzinę i wtedy uruchomi się bez problemu na kolejne 15 min pracy do BSOD'a. W tej chwili nie mam zainstalowanego sterownika i komputer zachowuje się normalnie (to samo tyczy się jeżeli odepnę monitory od karty - wyciągnę ją i podłączę oba monitory pod zintegrowaną grafikę) Dysk sprawdzony pod względem błędów, pamięci ponad 12 godzin memteste'em 86+, podłączenie zasilacza Corsair RM 850W nic nie daje, nawet po instalacji nowego systemu z nowymi sterownikami na 850 W.... Na tą chwilę pracuję bez zainstalowanego sterownika karty i jest ok. Nie wiem gdzie leży problem i mam nadzieję, że ktoś z Was Szanownych Forumowiczów pomoże mi w rozwiązaniu tego problemu.

 

 

Wszelkie odpowiedzi mile widziane.

 

Pozdrawiam
Croatan

post-157623-0-26614400-1394128328_thumb.jpg

post-157623-0-20742400-1394128340_thumb.jpg

Edytowane przez Croatan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm ciekawe... karta zamówiona w morele.net.... niech to wszystko kopnie jak nie monitora z bad pixelami tak karta.... chyba jakieś fatum. Aha kilka godzin spędzonych w CS:Source bez sterowników i zero problemów... I co w takiej sytuacji? reklamacja - towar brany na firmę 20 lutego....

Edytowane przez Croatan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że po zainstalowaniu sterowników do karty grafiki zaczynają się krasze, więc karta raczej na gwarancję.

Sprawdź ją jeszcze na innym kompie.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem kartę HD7770 od MSI i wszystko działa jak należy na sterownika 13.12. Natomiast zastanawiające jest, że takie rzeczy nie dzieją się bez instalacji sterowników wszystko działa sprawnie (grać nie można), a przy instalacji BSOD'y itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh sprzeczne informacje dostaję ;) na forum MSI (global) piszą, że za słaby zasilacz (polecają corsarza 750W), tutaj że pamięci walnięte. No i teraz zagwozdka, gdyż wysyłając na gwarancję przez morele.net Pan poinformował mnie, że procedura standardowa (morele w ciągu 14 dni da mi odpowiedź, bądź nie (wtedy uznają z automatu) i cała procedura ma trwać do 30 dni roboczych - czyli mniej więcej 6 tyg, prawie 2 miesiące) żeby tego było mało ludzie narzekają na serwis MSI - a to że rysują karty/wymieniają na używane itp. Szczerze tak sobie myślę "chłopie wydałeś 1700 czy 1800 zł na kartę i masz z nią problemy, karta jest piękna i jak mi przyjdzie porysowana czy jakiś szrot ponaprawowy to mnie szlak trafi." Co ciekawe zdarza się tak, że z gwarancji dostają klienci znowu wadliwe karty... i znowu czekają długo, więc już nie wiem co mam myśleć. Zakup na firmę, więc nie mam co nawet powoływać się na niezgodność towaru z umową, gdyż morele jak i inne sklepy internetowe wyłączają rękojmę. Co prawda sprawdziłem na drugim komputerze kartę i zasilacz, ale w tym starociu też jest 550W i się zastanawiam czy to faktycznie nie jest wina zasilacza, instaluję sterowniki - karta rozwija skrzydła (podnosi takty itp.) i potrzebuje dovoltownia. Co ciekawe, w przypadku kiedy uda mi się jakimś dziwnym trafem uruchomić Windowsa bez BSOD'a czy problemów z wyświetlanym obrazem i załączę grę np. Counter Strika Source normalnie wszystko chodzi, do chwili kiedy wyjdę z gry do windowsa, wtedy krzaki/ i dziwne rzeczy z pulpitem dzieją po czym następuje BSOD... tak jakby karta wchodząc w czasie gry na wyższe takty, pięknie działała przez kilka godzin grania - zero problemów, ale jak się zmniejszą (wyjście na pulpit) następuję crash - dziwne prawda i to mnie zastanawia. Żeby było ciekawiej na początku wszystko było ok, ale po ok 1,5 tyg, z zasilacza przez 1 dzień był problem z wentylem z dziwną częstotliwością wentyl chrobotał, następnego dnia wszystko było ok. Tak sobie też oglądam tą kartę i powiem szczerze że chyba już była rozkręcana bo śrubki które trzymają backplate są tak jakby za mocno dokręcone przez co nacięcia na śrubokręt na nich są trochę wygięte.

 

-----------------------

EDIT

-----------------------

Nowe zdjęcia...

post-157623-0-50091500-1394377267_thumb.jpg

post-157623-0-66302100-1394377285_thumb.jpg

Edytowane przez Croatan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez CCC... same sterowniki były zainstalowane - taki skrót myślowy ;P 

 

Z miłą chęcią bym to zrobił, ale niestety wszystko staje na tych ostatnich zdjęciach i BSOD więc nawet do pulpitu nie mogę się dostać. Dzisiaj kupuję nowy zasilacz zobaczymy czy coś to da jakąś 750/850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po teście na lepszym zasilaczu - karta leci na gwarancję.... zobaczymy co i jak. Od razu piszę do osób posiadających podobne problemy nie ma sensu bawienie się w sprawdzanie tylko od razu słanie jej na gwarancję... ciekawe jak długi jest termin oczekiwania. Wg. opinii wielu osób winne są pamięci (i to hynix, nie elpidy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili to malo wazne.... podejrzewam ze sprawa nie bedzie latwa a ja sie latwo nie poddam... towar jest wadliwy pomimo zapewnien sklepu o tym ze jest wolny od wad

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, karta wróciła z RMA z adnotacją SERWIS PRODUCENTA NIE STWIERDZIŁ USTERKI.... 3 tyg. leżała i nie stwierdzono usterki. Ciekawi mnie fakt, że podłączenie karty u jonathan'a zajęło 3 min, a stwierdzenie usterki kolejne 4 min, czy jest sens bawienia się w kolejne RMA? Czy raczej proces sądowy i zakup kolejnej karty?

 

EDIT

filmik z problemem

http://goo.gl/ZvIldi

Edytowane przez Croatan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam tę samą kartę co ty ze sklepu morele net i dokladnie ten sam problem jaki o pisałeś. Komp: Icore i5 2.5k plyta asrock p67 8gb ram chiftec 650 watt. Wkladam starego ge forca gtx 295 do budy i komp lata jak Pszczółka. Odrazu dodam że gtx 295 pobiera więcej prądu niż radzio a 650watt spokojnie daje radę. Ja kupiłem karte kilka dni temu i wczoraj w biosie kolorki na planszy startowej i windawin7 64b ładuje się do momentu kiedy powinno wyskoczyc logowanie i już normalna rozdziałka. Zgłosiłem karte do serwisu i czekam na odpowiedź.

Edytowane przez Novicejusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Na jakim forumie znalazem rozwiązanie. I git dziala. Trzeba mi wplacic na piwo, pay palem :).

Instalacja nowych sterów te starsze też mogą być ale oba na czysto. Ja postawiłem windowsa na nowo. Bo tłukiem jestem i nie znam się na czyszczeniu.

Mieć odpalonego afterburnera ver 3-4  i tam zaznaczyć

-"enable force constant voltage"

-"disable ULPS

Dość zabawnie między krzaczeniem sie i komunikatem "(steronik przestał działać, ale odzyskał sprawność) "

Ostrego wk...a złapałem bo komp to kupiony zestaw, na którego w cholerę czekałem. I wybrałem taką opcję gdyż ostatniego kompa składałem sam kilkanaście lat temu i nie mam czasu by się uczyć nowych bajerów. A na koniec i tak musiałem przysiąść 3dni :(. Więc pomyślałem że się podzielę :) karma

Pozdro

Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...