Skocz do zawartości
logimen

Przeniesienie danych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Obecnie mam 2 dyski po 500gb na ktorych troche pomieszane sa rozne dane typu, gry, filmy, muza, aplikacje. Kupilem jeden dysk 2tb i szukam softu, ktory potrafi przeniesc glownie aplikacje i gry w taki sposob, ze automatycznie pozamienia w skrotach i rejestrze sciezki do plikow exe i innych odwolan.

 

Norton Ghost cos takiego ogarnie ? 

 

Aktualnie moje 3 dyski wygladaja tak jak w zalaczniku. Docelowo zostanie SSD i nowy 2tb chyba z jedna partycja na wszsytko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norton Ghost nie ogarnie.

Jak dla mnie za bardzo sie rozdrobniłeś z taka iloscia partycji.

 

Opcjonalnie mozesz na nowym dysku stworzyc podobne partycje, tak aby nazwy liter sie zgadzaly, ale moim zdaniem az takie podzielenie nie ma sensu.

Powienes sobie wydzielic przestrzen na wazniejsze rzeczy (dokumenty, projekty) i wszystko mniej wazne (muzyka, gry itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam sie z Toba, ale wiesz jak to jest. Mialem jeden dysk, pozniej drugi i dzielilem jak moglem zeby nie narobic sobie klopotow. A teraz wszsytko musze przeniesc na jeden.

 

Kiedys dawno temu cos przenosilem i wlasnie aktualizowaly sie tez litery dyskow w skrotach. Nie wiem czy to nie byl wlasnie jakis stary Symantec Partition Magic czy cus takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob to za jednym zamachem - tak aprawde pewne rzeczy da sie ogarnac w jeden wieczor, inaczej sie to bedzie przeciagac w nieskonczonosc, mialem 4 dyski i wiem co mowie.

Opcjonalnie aktualizuj skoroty na biezaco jak ich uzywasz, zdziwisz sie jak wiele rzeczy juz nie uzywasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam to ogarnac w weekend, a do tego czasu postaram sie znalezc jakis soft, ktory troche by to uproscil.

 

Jak znajde to sie podziele informacja :)

 

Jeszcze pytanko. Nowy dysk ustawiac na MBR czy GPT ?

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lapie sie w tym calym GPT i EFI. W kazdym badz razie nowy hdd jest jako GPT wlasnie i zrobilem to najprostsza metoda bo inne zawiodly. 

 

Zainstalowalem ultracopier (darmowy) zamiennik windowsowego narzedzia do kopiowania i recznie za jego pomoca przenioslem cala zawartosc dwoch HDD na nowy (na 2 partycje). Pozniej odpialem dyski zbedne, przydzielilem wlasciwe litery dyskow i wsio smiga jakby nigdy nic sie nie stalo ;)

 

Calosc zajela mi jakies 3h z kopiowaniem restartami itp. 

 

Acronis true image dolaczony do WD RED clonowal stary dysk na nowy, ale nie dalo rady scalic partycji - cross linked files error -> sugerowany przez google chkdsk nie pomagal w tym wypadku.

 

Aktualnie mam cos takiego.

 

Tak wiec temacik do zamkniecia. Dzieki za rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...