Skocz do zawartości
Martinii

WC by Martinii rev. 3

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Wraz ze zmiana platformy nastapila zmiana w ukladzie WC. Dlugo sie zastanawialem czy w ogole jeszcze zostac przy WC, ale to chyba uzaleznienie :D Jednak jakos tak podswiadomie czuje, ze to moj ostatni uklad - 33 wiosny na karku, w zyciu inne pirorytety, corka rosnie, brak czasu na wszystko itd...

 

W tej wersji postanowilem zrezygnowac z mieszanki petrygo z woda destylowana, na ktorej to mieszance jechalem od 2006 roku. Petrygo troszke brudzilo (szczegolnie weze) i po dlugim czasie uzytkowania sprawialo, ze oringi sie krusza. Zastosowalem tym razem blyn bezbarwny.

 

Postanowilem tez nie bawic sie juz w chlodzenie elementow plyty glownej - po pierwsze to problematyczne przy jakis manewrach sprzetowych, a po drugie przy obecnej platformie to zupelnie nie potrzebne.

 

Uklad sklada sie z:

- blok CPU: EK Supremacy Acetal Nickel

- chlodnica: Coolgate Triple 120mm CG-360

- plyn: Aquacomputer Double Protect Ultra Clear

- waz: Tygon 9,5/12,7

- zlaczki: Bitspower

- pompa: nieslyszalna CWU Leszno

- wentylatory na chlodnicy: stare, dobre i nadal b. ciche Scythe Slip Stream 1200 ustawione na 8 V

- starusienki fillport pelniacy role reza :D

 

Wszystko zamkniete w pancernym Chieftecu LBX.

 

Jako, ze zakup k. graficznej odlozylem na przyszlosc, w tej chwili wyglada to dosc... ascetycznie :) No i zostalem przy mojej ulubionej gabce technicznej, ktora w tej rewizji okleilem wszystko co sie dalo :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Waz z bloku do chlodnicy puszczony jest w taki sposob, zeby bez problemu wpiac w uklad grafike z blokiem.

 

Rozwiazanie z bokiem obudowy z siatki z poprzedniej rewizji spisalo sie na tyle dobrze, ze nadal przy nim zostalem. Jest przewiewnie, chlodniej, a jednoczesnie nie kurzy sie w srodku. Siatka w rzeczywistosci jest czarna - zdjecie robilem z lampa i dlatego wyglada jasniej.

 

Uklad jest zwieczeniem mojego doswiadczenia, potrzeb i upodoban. Wszystko funkcjonuje i wyglada dokladnie tak jak tego chcialem i z calosci jestem zadowolony w 100%! Z zastosowanym nowym polpasywnym zasilaczem moge stwierdzic, ze tak cichego kompa jeszcze nie mialem.

 

Z poprzedniego ukladu mam doswiadczenie: im mniej zlaczek obrotowych w ukladzie tym bezpieczniej. Po 5 latach pracy zaczely przecikac mi wszystkie obrotowe adaptery 45 st. Bitspowera! I okazuje sie, ze nie tylko mi: KLIK, KLIK. Mialem wycieki dokladnie w tych samych miejscach - gdzie zlaczka sie obraca.

 

Pozdrawiam.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw, klasyka.

Dziwię się trochę, że nie zdecydowałeś się na nową obudowę, przy dzisiejszym wyborze względnie tanich full towerów pod LC. Przynajmniej na tle części samego zestawu chłodzenia.

Oczywiście chieftec też jak widać spełnia swoje zadanie.

Dobrze zobaczyć zestaw po tylu latach, może nie będzie ostatni? :)

Sam myślę nad pójściem ponownie w lc, chociaż wiem że nie ma to żadnego racjonalnego uzasadnienia, będzie głośniej, obudowa będzie 10x większa a o kosztach to nawet nie ma co rozmawiać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja chłodnica trzyma się tylko na łączeniu jednego wentylatora ?  :grin: Ja bym się obawiał, w końcu pokładasz wiarę w plastiku... 

 

Fajny projekt. Z jednej strony popieram aeriala, bo pewnie gdybyś zapakował to w nową obudowę, do środka włożył chłodnicę to byłoby bardziej elegancko, ale z drugiej strony, to jest coś nietypowego i ma swój urok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak aerial zauważył klasyczna budka i nieco ekstrawagancji. Pamiętam jeszcze mody z 2005-2006r. w różnych czasopismach, chłodnice na zewnątrz budki. Spoko czasy. A co do wieku i przemijania, za 2-3 lata znowu napiszesz, że to chyba Twój ostatni układ  :grin:

 

No way! 

 

No nic, faktycznie troszkę psuto ale spokojnie, z czasem wstawisz gpu. 

 

Zmiana gratów nieunikniona, czekam na rozwój :) 

 

PS: może jednak dasz radę wstawić rez? Czy to już takie nastawienie, po co komu rez? 

 

PS2: jak spisuje się chłodnica Coolgate? Jak wykonanie? Porównując ze swoją wcześniejszą chłodnicą Phoby'a? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa obudowa nie jest mi potrzebna. Ta spisuje sie bardzo dobrze i wizualnie zaspokaja moje upodobania. Mialem przez chwije mysl, zeby wywalic koszyki dyskow i tam wstawic chlodnice, ale stwierdzilem, ze do obecnego roziwazania jestem tak przyzwyczajony, ze sobie ten zabieg darowalem. Od pierwszej rewizji mojego WC zawsze mialem tak zamontowana chlodnice :) 

 

Reza nigdy nie bylo i nie bedzie - nie, bo nie :) Rowniez nie jest mi potrzebny. Uklad napelniam i odpowietrzam przez ten filport w chlodnicy. W zasadzie to zamontowalem go tylko po to zeby obserwowac ilosc plynu w ukladzie.

 

Chlodnice zmienilem tylko dlatego, ze Coolgate ma ten otwor odpowietrzajacy przystosowany do wkrecenia normalnej zlaczki z gwintem G1/4, a Phobya miala malutki na srubke z gwintem moze M4. Dawalem rade napelnic uklad, ale bylo to dla mnie malo wygodne. Wydajnosc chlodnicy jest super. Teraz zauwazylem, ze Phobya zrobila rev.2 chlodnicy, ktora mialem - cala z miedzi i rozniez otwor odpowietrzajacy z gwintem G1/4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak jakos tak podswiadomie czuje, ze to moj ostatni uklad - 33 wiosny na karku, w zyciu inne pirorytety, corka rosnie, brak czasu na wszystko itd...

 

 

Co się łamiesz - ja jestem jeszcze ciut starszy, czasami przez 3 dni do domu wracam tylko spać i właśnie myślę o pierwszym WC ;]

 

Założenie takie, jak u Ciebie - jak największa prostota. Po prawdzie, to chciałbym pompkę zintegrować z blokiem, albo chłodnicą. Żadnych rezerwuarów, obrotowych złączek itp i tylko dwa węże w dwóch kawałkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

całkiem fajnie to wygląda.  Ta gąbka to jaka grubość - 5mm? I jeśli możesz to napisz co to za siatka jest dokładnie i czy faktycznie zapewnia ochronę przed kurzem i takimi tam... Bo ja już nie mam siły... co 3-4 miesiące muszę czyścić chłodnice od strony wentylatorów i z tego co nazbieram mógłbym sobie drugiego małego kota złożyć :biggrin:  (chłodnice mam w środku) Drugie tyle leży też na podłodze budy. Kombinowałem z różnymi filtrami, ale wtedy przewiew mocno się zmniejsza, a futro i tak lata. I też jestem trochę starszy niż 33 i zmieniam właśnie platformę i LC pozostanie :twisted2:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys zastosował piankę w trójkąty (np do wyciszania audio) to mogloby byc jeszcze ciszej - mam tak u siebie w Białym Misiu (sygnatura).

Z drugiej storny zniknęłaby ta prostota, jaka jest teraz.

 

Ta rurka na górze chłodnicy jest taka prosta a taka użyteczna - świetny pomysł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Tak wygląda moje WC po prawie 5 latach. Nic przy układzie nie robiłem.

99BOdm7.jpg

 

Zobaczcie jak zmatowiał Tygon w porównaniu do zdjęć z 1 posta. Poza tym czas sprawił, że przy bloku procka wąż się załamał:

zPVZqz7.jpg

 

Węże w środku pokryte są białym osadem. Po ściśnięciu węża osad odrywa się od ścianek i tworzy białą zawiesinę:

uKDXa1t.jpg lI21JbX.jpg

Węże wymienię, układ zaleję tym samym płynem Aquacomputer Double Protect Ultra Clear. Myślę jednak żeby najpierw całość przepłukać - tylko czym? Octem? Kwaskiem cytrynowym? Sodą oczyszczoną? Mieszanką wszystkiego? :)

 

PS. Co się stało ze sklepem cooling.pl? Gdzie oprócz angela.pl można teraz kupić elementy chłodzenia wc?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ten dział już chyba umarł. Zatem moje chłodzenie wodne umrze razem z nim. Wszystko przeznaczam na sprzedaż. Niedługo zrobię post w stosownym dziale i będzie można kupować.

 

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...