Jump to content
Sign in to follow this  
BaggerZ

PS3 Slim - chyba najwolniejsza konsola w historii -.-

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Jestem posiadaczem PS3 Slim (CECH-2504b). Zauważyłem ostatnio okropny spadek wydajności w każdym procesie systemów jak i ładowaniu gier. Mój znajomy również posiada PS3 Slim i u niego system uruchamia się w nie całą minutę - zaś u mnie 5 minut zanim załaduje się XMB... To samo w grach. I moje pytanie jest następujące - Co mam zrobić, aby przyspieszyć konsolę ? Płyta z grą bez rys - dysk po formacie nadal tnie, wcześniej po użyciu opcji "Ponownego Zbudowania Bazy Danych" w Recovery Menu wydajność wzrosła, ale tylko w XMB. Po kilku dniach znowu nie było widać śladu po przyspieszeniu systemu. Konsolę mam już kilka lat. Podczas tego czasu nie była czyszczona (Czy może to być powodem ? Znajomy również nie czyścił, a na konsoli więcej kurzu...), ani rzucana/wiele razy przenoszona. Nie było nagłego odcinania dopływu prądu (Przynajmniej z gniazdka - czasem podczas przycinek trzeba było wyłączyć ją poprzez naciśnięcie magicznego przycisku z przodu obudowy) . Dodam, że czasem system z grą (GTA 5) ładuje się od 20 do 30 minut, a samo poruszanie się po menu konsoli wywołuję zmrożenie systemu. Tak samo jest w grach - czasem system dostaje przycinki na minutę lub dwie i nie można wtedy nic zrobić. Ostatnim ratunkiem jest przytrzymanie przycisku PS i modły, wtedy to właśnie cud może sprawić, że . Czy coś się da zrobić czy konsolę już mogę sprzedawać lub wymieniać HDD ? Do tego czasem system restartuje się podczas prób aktualizacji gry. Formaty, odzyskiwania i sprawdzanie danych nie przyniosły żadnego efektu. Po formacie nadal się tnie. Po odzyskaniu nic się nie zmienia. A po sprawdzeniu danych wyskakuje, że znaleziono błędne i zostaną usunięte, ale przy kolejnym znowu i tak za każdym razem mimo normalnego wyłączania konsoli. Proszę Was o pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imo wina dysku. Jak masz możliwość to zamien i zobacz jak wtedy będzie. Przynajmniej będzie pewność czy to hdd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na razie spróbuję ją przeczyścić porządnie i nałożyć nowa pastę - i tu pytanie do Was: Jaka będzie najlepsza do PS3 ? Co do dysku to jeśli nic się nie zmieni po SPA dla konsoli to kupie jakiś tańszy 20 GB z allegro i zobaczymy :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie spa Ci nic nie da. Zmień dysk, bo jest w praktyce martwy. Pasta czy kurz nie powodują aż tak długich loadingów. Oczywiście przeczyścić możesz oraz pastę zmienić, ale podstawą tutaj jest dysk. [; Jakiś tańszy 20gb? Kup 500gb dysk sata na 2,5 cala, lepiej na tym wyjdziesz, bo zmarnujesz ok. 50zł na coś, co po chwili zapełnisz. [;

Share this post


Link to post
Share on other sites

A są jakieś wymagania co do pamięci cache ? Reszta wiem, że 9.5mm grubości / Serial ATA / 2,5" / 5400 RPM

 

A 50 dyszek to przy dobrych wiatrach w 2-3 dni się zarobi :D

 

//edit:

Z elektro-śmieci wygrzebałem spaloną Fat. W serwisie (osoby trzeciej) stwierdzono, że konsola po prostu się spaliła, ale teraz wygrzebałem dysk - może jak go oczyszczę z brudu to zadziała :D Do odważnych świat należy.

 

Co do pasty to chyba kupię MX-2 do mojej Slimki (o ile po próbie z dyskiem się nie spali xD)

Edited by BaggerZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.