Jump to content
Sign in to follow this  
BaggerZ

PS3 Slim - chyba najwolniejsza konsola w historii -.-

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Jestem posiadaczem PS3 Slim (CECH-2504b). Zauważyłem ostatnio okropny spadek wydajności w każdym procesie systemów jak i ładowaniu gier. Mój znajomy również posiada PS3 Slim i u niego system uruchamia się w nie całą minutę - zaś u mnie 5 minut zanim załaduje się XMB... To samo w grach. I moje pytanie jest następujące - Co mam zrobić, aby przyspieszyć konsolę ? Płyta z grą bez rys - dysk po formacie nadal tnie, wcześniej po użyciu opcji "Ponownego Zbudowania Bazy Danych" w Recovery Menu wydajność wzrosła, ale tylko w XMB. Po kilku dniach znowu nie było widać śladu po przyspieszeniu systemu. Konsolę mam już kilka lat. Podczas tego czasu nie była czyszczona (Czy może to być powodem ? Znajomy również nie czyścił, a na konsoli więcej kurzu...), ani rzucana/wiele razy przenoszona. Nie było nagłego odcinania dopływu prądu (Przynajmniej z gniazdka - czasem podczas przycinek trzeba było wyłączyć ją poprzez naciśnięcie magicznego przycisku z przodu obudowy) . Dodam, że czasem system z grą (GTA 5) ładuje się od 20 do 30 minut, a samo poruszanie się po menu konsoli wywołuję zmrożenie systemu. Tak samo jest w grach - czasem system dostaje przycinki na minutę lub dwie i nie można wtedy nic zrobić. Ostatnim ratunkiem jest przytrzymanie przycisku PS i modły, wtedy to właśnie cud może sprawić, że . Czy coś się da zrobić czy konsolę już mogę sprzedawać lub wymieniać HDD ? Do tego czasem system restartuje się podczas prób aktualizacji gry. Formaty, odzyskiwania i sprawdzanie danych nie przyniosły żadnego efektu. Po formacie nadal się tnie. Po odzyskaniu nic się nie zmienia. A po sprawdzeniu danych wyskakuje, że znaleziono błędne i zostaną usunięte, ale przy kolejnym znowu i tak za każdym razem mimo normalnego wyłączania konsoli. Proszę Was o pomoc.

Imo wina dysku. Jak masz możliwość to zamien i zobacz jak wtedy będzie. Przynajmniej będzie pewność czy to hdd.

Jak na razie spróbuję ją przeczyścić porządnie i nałożyć nowa pastę - i tu pytanie do Was: Jaka będzie najlepsza do PS3 ? Co do dysku to jeśli nic się nie zmieni po SPA dla konsoli to kupie jakiś tańszy 20 GB z allegro i zobaczymy :) 

Takie spa Ci nic nie da. Zmień dysk, bo jest w praktyce martwy. Pasta czy kurz nie powodują aż tak długich loadingów. Oczywiście przeczyścić możesz oraz pastę zmienić, ale podstawą tutaj jest dysk. [; Jakiś tańszy 20gb? Kup 500gb dysk sata na 2,5 cala, lepiej na tym wyjdziesz, bo zmarnujesz ok. 50zł na coś, co po chwili zapełnisz. [;

A są jakieś wymagania co do pamięci cache ? Reszta wiem, że 9.5mm grubości / Serial ATA / 2,5" / 5400 RPM

A 50 dyszek to przy dobrych wiatrach w 2-3 dni się zarobi :D

//edit:

Z elektro-śmieci wygrzebałem spaloną Fat. W serwisie (osoby trzeciej) stwierdzono, że konsola po prostu się spaliła, ale teraz wygrzebałem dysk - może jak go oczyszczę z brudu to zadziała :D Do odważnych świat należy.

Co do pasty to chyba kupię MX-2 do mojej Slimki (o ile po próbie z dyskiem się nie spali xD)

Edited by BaggerZ