Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nabyłem właśnie dysk WD40EZRX 4TB. Chciałem go zaszyfrować Microsoftowym BitLockerem, ale jest problem.

Dysk ustawiam jako GTP. Robię partycje NTFS, 4K (wszystko domyślnie). Uruchamiam BitLockera, komp myśli 3 sekundy i pojawia się info "Urządzenie dołączone do komputera niedziała".

Oczywiście dysk działa, a na niezaszyfrowaną partycję można kopiować dane - wszystko wygląda ok., - tylko niemożna dysku zaszyfrować.

 

Dysk sprawdzony Data LifeGuard Diagnostics i HD Tune - wygląda wszystko ok.

 

Mam jeszcze podobne dyski 3TB WD30EZRX i WD30EFRX - na nich BitLocker działa bez problemu.

 

Jak dla mnie coś BitLocker niedomaga - brak obsługi tak dużych dysków?

Ma ktoś jakiś pomysł jak to uruchomić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi windowsowski bitlocker nie podszedł (zresztą ponoć złamany), a za to używam bezproblemowo truescrypt i mam zaszyfrowane partycje czy kontenery, lekko i bezproblemowo, nie obciąża systemu a osiągi podobne do niezaszyfrowanych, polecam ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem kiedyś (bardzo dawno dawno temu) TC ale zdarzyło mi się 2 razy, że po wpisaniu hasła, przy normalnej pracy w Win (gdy dane były normalnie widoczne) komp zaliczył BSODa (raczej nie związane z dyskiem, tylko jakimś innym elementem PCta). Po restarcie, przy próbie wpisania hasła TC twierdził że nie ma danych – po prostu zaszyfrowane dane poszły się .... . Jako że straciłem naprawdę dużo danych (2x320GB próbowałem odzyskać na różne sposoby) to przestałem ufać temu czemuś. Zresztą czytałem o większej ilości podobnych przypadków do mojego. Nie wiem jak jest teraz ale jakoś testować po raz kolejny nie chcę - może jest skuteczny jeśli chodzi o siłę i skuteczność szyfrowania, ale z "integracją" z systemem chyba coś jest nie tak.

 

Niby BL jest od Microsoftu i do końca tej firmie nie ma co wierzyć, ale jeszcze BL mnie nie zawiódł (resety, BSODy, itd. I po restarcie zawsze dane na miejscu).

 

Kwestia tylko żeby ogarnąć te 4TB.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...