Skocz do zawartości
Leon166

Problem z odpaleniem kompa. Podejrzani - mobo i zasilacz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
U mojej mamy pojawił się problem z odpalaniem kompa. Wygląda to tak, że po naciśnięciu przycisku power komputer albo nie reaguje, albo zaskoczy po którymś razie - najczęściej trzeba przytrzymać kilka sekund i wtedy zazwyczaj odpala. Wykluczyłem problem z samym przyciskiem jest na pewno sprawny (przy zwieraniu pinów na płycie takie same objawy).
Podejrzewam:
1. Zasilacz: około 7 letni chieftec GPS-450AA-101A (niekatowany, odkurzany).
2. Płyta główna "z odzysku" (sporo prostowanych i brak 2 pinów od masy w sockecie - szerzej w tym wątku): MSI z77a-g43.
Jak już komp się odpali to działa i 2 dni non stop bez problemów.
Poza tym w kompie siedzi: celeron 1610, jakieś pamięci kingstona 2x2GB i leciwa barracuda 160GB.
Dodam, że całość wyłączana jest na noc na listwie.
Za wszelkie sugestie z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje nie odłączać kopa z listwy. Ja się z tym tez spotkałem, ze komputer normalnie się włącza jak jest podłączony do zasilania, jak go odłączę to dopiero za drugim razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to jednak wygląda na jakiś problem z napięciem płyty, pomimo że kondensatory są stosunkowo świeże, przejrzenie ich nie zajmie dużo czasu.

 

Sprawdź jak się komputer będzie zachowywał przy nie wyłączonej listwie. 

 

Zwarcie na płycie i całkowite rozładowywanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to jednak wygląda na jakiś problem z napięciem płyty, pomimo że kondensatory są stosunkowo świeże, przejrzenie ich nie zajmie dużo czasu.

A co chcesz tam zauważyć? To kondensatory solid, nic nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam do mamy "nie po drodze" i póki działa to się nie pali ;) Jak będę miał jakieś konkrety to się odezwę ;)

edit

Jeszcze pytanie (bo coś nie mogę się dogrzebać), fortron fsp350-60hhn 85 jest z tych "lepszych"?

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektroda mówi, że nieregenerowane dają radę ale: 

 

Stan: Używany

 

 

ZASILACZE NIEUŻYWANE Z NIEMIEC JAK NOWE ZERO ŚLADÓW UŻYTKOWANIA

100 % SPRAWNE

 

 

bez jaj nie kupuj tego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o zasilaczu tylko o aukcji... zasilacz opisany jako używany a w treści że nieużywany.

Zasilacz jest OK ale brałbym z innej aukcji. 

Mi nie przeszkadzałoby, żeby był nawet używany. Potrzebuję go na podmiankę, a 40 zł to nie majątek. Wziąłem pierwszy, najtańszy fortron z listy. Do tego często jeżdżę w pracy do Bolesławca więc przesyłka odpada.

Gościu ma prawie same pozytywy, wygląda na solidnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z której? Nie sil się na odp.

Zasilacze nie mają śladów użytkowania, są to leżaki magazynowe.

Opisane są jako używane, inaczej sprzedawca musiałby udzielić 24 miesiące gwarancji.

 

Już się tak nie stresuj, jutro piąteczek :*

Owszem 40zł to nie majątek więc może i masz rację że można zainwestować, może trochę zbyt pochopnie oceniłem aukcję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mamy sprawcę - zasilacz - napuchnięty jeden kondensator (ogólnie jest sprawny, napięcia ok). Po wymianie problem znikł.

 

P.S.

Zasilacz z aukcji wygląda na nieużywany/nowy. Napięcia ma stabilne: 12,15; 5,16; 3,41 @ uni-t ut33b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...