Skocz do zawartości
zip_macieq

Jak podkręcacie swe GF2 mx400...

Rekomendowane odpowiedzi

moj gf2mx400 ultrachodzil od 230-240 gpu i 215-230 pamieci. Czesto gralem na max ustawieniach i si eni e krzaczyl. Jedyna zmiana w chlodzeniu to wymiana pasty pod radiatorem na gpu. Pamiatki 4,5 ns nie chlodzone.

 

Ogolnie polecam w tej grafice skupic sie na pamiatkach ale jak ktos bedzie mial pamiatki 6 czy 7 ns to trudno przeskoczyc 200 mhz.

 

poza tym juz paretakich topicow bylo, poszukaj w wyszukiwarce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj stary gf400mx... 210210 (pamieci jakies do kitu mial) Chlodzenie... rdzen, radiator + maly wiatraczek od jakiegos celeronka. Pamieci bez radiatorow, kiedys od qmpla pozyczylem, ale i tak nie poszly wiecej :( (badziew i tyle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mały offtopic a mianowicie niedawno sprzedałem mojego mx200 od minta (ale całkiem niezły jak na MX200) kumpel chciał go podktęcić i stwierdziłęm że do tego najlebszy będzie EXPERTool ale gy go podkręce i zapisze ustawienia to karta i tak wraca do swoich nominalnych ustawień :?

o co chodzi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój GF mx400 prolinka był cienki : tylko 200/143 MHz czyli kiepskie pamięci. szły na 200 MHz z chłodzeniem radiatorem od pentiuma lub 486 przeciętym na pół. pod GPU tylko wymieniułem poastę na srebrną titana ale kręcił się marnie : tycieńki radiatorek z małym wentylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF2MX nie podkręcamy, tylko w ramkę i na ścianie wieszamy :-)

A tak serio, to miałem kiedyś GF2MX i podkręcał się co najmniej dobrze, ale niestety nie pamiętam już tych MHz... Tak dawno to było 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak miałem GF 2 mx lub GF 256 (oba miałem ale nie pamiętam który opiszę zaraz) kręcił się ponad 50 MHz ze 125 chyba. w każdym razie nieźle.

a mx 400 był spox, podkręciłem go tak już po kupnie mx440, żeby gdyby jesliby ... ale ładnie poszedł. szkoda że wcześniej nie wyciskałem go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja krecilem swojego GF2 MX400 64 Mb 200@240 na rdzeniu i 166@190 na pamiatkach. Pamiatki slabo, bo 6ns :( . Na rdzeniu sam radiator, na pamiatkach brak chlodzenia, z jakimis radiatorkami moze by z 200 poszly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem , chciałem was spytać jak wy swoje gf podkręcacie bezpiecznie ... jak cos to podajcie chlodzenie , gdzie dostac i za ile:D

Normalnie mam ochotę tutaj kurwami porzucać. Wpadło Ci chociaż do głowy poszukać na forum? Jest o tym temat na 4 strony :evil:

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=214...highlight=mx400

 

Jest i więcej, ale to już sobie sam poszukasz, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie do co na dole, i na procesorze 230 a na pamięciach 210. Niedawno zmieniłem sobie cooler na "coś" co chłodziło celerona 400. Temperatura spadła o jakieś 8/9 stopni :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecnie będzie w riva tuner bo tam jest pokazany taki nieb. pasek i do końca nieb. pasku można bez. podkręcać

A chłodzenie: zostawiłem standartowy radiator tylko dałem wiatrak od procka 7200s i z drugiej strony dałem radiator też z wiatraczkiem na paste i stabilnie mi chodzi :D

nie mam zastrzeżeń co do takiego chłodzenia jak nasmarujesz wiatraczki to będziesz miał cisze w kompie :D

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...