Skocz do zawartości
Siejek

Palit GTX 770 w SLI - Czy się opłaca?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zamierzam nieco wzmocnić mojego peceta ze strony GPU. No i mam mały dylemat - czy dokupić drugi gtx 770, czy może sprzedać obecną kartę i zakupić gtx 780ti. Mój sprzęt:

CPU: Intel 4770k

GPU: Palit GTX 770 JetStream

MB: MSI Z87-GD65 Gaming

RAM: 16GB Corsair Dominator (nie jestem pewien 1866 albo 1600, ale bardziej to pierwsze)

Obudowa: Xgimatek Talon

Jeżeli potrzebne coś jeszcze ze specyfikacji to piszcie.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na jednym monitorze (1920:1080) i raczej to się nie zmieni. Zasialc to be quiet! Dark Power Pro 650W. W tej chwili nie brakuje mi w niczym wydajności (chociaż w Metro LL , po ustawieniu pewnego detalu na full strasznie zaczęło się rozmazywać i nie wiem czy to jest cel tej opcji czy skutek uboczny), ale myślę o przyszłości, czyli m.in. Wiedźmin Dziki Gon, czy jakakolwiek gra, która wyjdzie za rok bądź dwa. Dodatkowo w przyszłości do gier dojdzie też modelowanie i animacje 3D oraz obróbka video. A uzyskać chcę większą wydajność, co dotyczy się Direct 12(?), który ma wprowadzić zmiany przypominające API Mantle, gdzie przyda się mocniejsza karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo nie każda gra to w pełni wykorzysta

plus masz dwa razy więcej ciepła 

oraz dużo większy pobór prądu.

 

Co na początku nie przeszkadza ale po pewnym czasie

staje się uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie się NIE opłaca. Do fullHD bierzesz podkręconego GTX 780 Ti i masz spokój na dwa lata, cisze i pewność, że zawsze wykorzystasz 100% wydajności układów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że sie nie opłaca. Mało tego sam  mam GTX 770 i osobiście bym na razie nie zmieniał na 780 TI. Chyba że jakaś gra naprawdę nie domaga i brakuje wydajności. Osobiście bym na razie został z tym co masz i poczekał na coś nowszego. 780Ti jest po prostu za drogi w stosunku do swoich możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że sie nie opłaca. Mało tego sam  mam GTX 770 i osobiście bym na razie nie zmieniał na 780 TI. Chyba że jakaś gra naprawdę nie domaga i brakuje wydajności. Osobiście bym na razie został z tym co masz i poczekał na coś nowszego. 780Ti jest po prostu za drogi w stosunku do swoich możliwości.

 

Ewentualnie sprzedał teraz GTX 770, jeśli przeszedłeś wszystkie interesujące Cię gry i jak wyjdzie ten Dziki zgon*, to zakupisz 780Ti. ;) 

 

* Nie wiem, kiedy to będzie mieć premierę, ale jeśli w Q3-Q4 2014, to może Ci się to opłaci. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro co prawda nie sprawdzałem LL ale 2033 bardzo dobrze sie skaluje .Miałem 2x hd6850 i uzysk z 2 karty było 100% wiec myśle że bedziesz zadowolony .Minus ci wzrosnie hałas w grach 

Edytowane przez Janek696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Metro LL , po ustawieniu pewnego detalu na full strasznie zaczęło się rozmazywać i nie wiem czy to jest cel tej opcji czy skutek uboczny)

 

A ten 'detal' to nie DoF aby? To tak działa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Prawdopodobnie poczekam trochę i wtedy wymienię. A nuż może na GTX 800? Temat do zamknięcia.

 

P.S. Sprawdziłem - ta opcja to SSAA. BTW. Co to w ogóle jest to SSAA?

Edytowane przez Siejek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...