Jump to content
Acid_Drinker

Problem z emulacją pada-pozamieniane osie w prawym analogu

Recommended Posts

Cześć wszystkim jako, że ja i moja kobieta jesteśmy graczami to zamiast tradycyjnego kwiatka na dzień kobiet podarowałem mej lubej Dark Solus na pc, następnie ona zakupiła pada i tu pojawia się problem, kupiła najgorszego pada jakiego widziałem... Otóż pad (raczej g*wno a nie pad)  to dokładnie to http://www.media-tech.eu/products/game-controllers/mt1509, zakupiony za jedyne 38zł. Nie będę się czepiał wykonania bo jak na 38zł to nie jest tragicznie ale w tym dziadostwie są pozamieniane całkowicie osie x i y. Biorę w lewo kamera idzie w górę, biorę w górę kamera idzie w prawo itd itp. Próbowałem zmapować przyciski w x360ce, w xinput i próbowałem emulacji za pomocą ds3 tool. We wszystkich programach to samo przez co nie da się tego czegoś używać. Raz udało mi się w x360ce ustawić dobrze prawy analog ale wtedy trigerry nie działaly, czasami są takie kwiatki, że triggery działają ale x360ce pokazuje , że do trigerów są przypisane "axis" czyli osie z prawego analoga.... W xinput po godzinie zabawy w notatniku udało się zrobić, że wszystko na padzie działało ale żeby nie było różowo to gra nie widziała pada. Czy ma ktoś to ustrojstwo i dobrze to zmapował? Może ktoś ma jakiś pomysł jak ten kawał plastiku przywrócić do funkcjonalności. Szkoda by było, żeby moja dziewczyna wydała 38zł w bloto na swojego pierwszego pada :P. Ps próbowałem w windowsie kalibrować ale albo coś źle robię albo oś Y chce się tylko poruszać w osi X i odwrotnie, proszę o pomoc i nie chcę uświadamiania mnie, że tylko pad od MS do takich rzeczy się nadaje. Posiadam takiego pada i nikt nie musi mnie uświadamiać :P

Edited by Acid_Drinker