Skocz do zawartości
Gość

Komputer do 5000zł OC, gry, obróbka

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Zwracam się do was z prośbą, abyście ocenili mój zestaw komputerowy.

 

Zaczerpnięte z innego forum:

Tradycja :-)

- Czy zamierzasz podkręcać? Kiedyś tak.

- Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3? Tak.

- Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników? Tak.

- Czy masz coś ze starego komputera (np. obudowa, dysk i nagrywarka, proszę podać interfejs IDE/ATA lub SATA)? Nagrywarka i dysk (wszystko SATA)

- Jaki masz monitor (wielkość i rozdzielczość natywna)? 24cale 1920x1080

- Do czego wykorzystujesz komputer? Gry, obróbka wideo oraz zdjęć, słuchanie muzyki, oglądanie filmów (multimedia).

- Czy potrzebna ci nagrywarka (zważywszy na fakt, że system można zainstalować z pendrive)? Posiadam swoją.

- Jakie dodatkowe części lub peryferia potrzebujesz? Karta sieciowa Wi-Fi, klawiatura i myszka.

 

Mój zestaw: http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=20910&s=71213&s=79670&s=77987&s=72627&s=74684&s=77637&s=77566

 

Do tego zestawu proszę jeszcze o jakąś myszkę oraz klawiaturę (koniecznie z podświetleniem).

 

Proszę to wszystko ocenić czy jest w miarę dobrze złożone i czy warto coś zmieniać.

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 naucz się cierpliwości skoro oczekujesz fachowej porady. Możesz zainwestować w i7, aczkolwiek tu przy obróbce wideo i zdjęć i5 też by sobie dał radę. Zasilacz to kompletnie nie porozumienie. Po co Ci 850W skoro do tego zestawu z powodzeniem wystarczy 550W.

 

Moja propozycja to wymienić zasilacz np na ten:

 

http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/xfx-core-550w,20097.html

 

Kartę graficzną na tą:

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-geforce-gtx780-3gb-ddr5384bit-dvihdmidp-pci-express-ver-oc-tf,39391.html

 

Co do myszek i klawiatur to zapraszam do tego działu. Każdemu pasuje coś innego. Ja osobiście korzystam z Logitecha G400 i sobie chwalę. Klawiaturę wybrałem najtańszą ze sklepu, więc tu się nie wypowiem:

 

http://forum.purepc.pl/forum/75-klawiatury-myszki-joysticki-itp/

 

No i poważnie zastanów się nad dyskiem SSD. Np za ~450 zł masz 240 GB dysk od Cruciala:

 

http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/crucial-ssd-m500-240gb-sata3-ct240m500ssd1,38303.html

 

Jak brakuje kasy to:

 

Oszczędzamy na chłodzeniu i dajemy:

 

http://techplanet.pl/produkty/wentylatory-radiatory/thermalright-hr-02-macho-120-rev-a,41721.html

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX780 super JetStream, ponieważ jest najszybszy we wszystkich testach pokazuje, że jest najwydajniejszy. Nie chce ssd. Zasilacz wezmę Corsair 650w Gold. I7 obowiązkowo.

 

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra tylko w miarę dobre w dobrej cenie to ssd bo nie mam hajsu na takie luksusy.

 

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam janus717. Od razu zaznaczam że to moja SUBIEKTYWNA opinia i może być błędna, staram sie po prostu pomóc. Zacznę więc od początku (patrząc na koszyk który podałeś)

 

-Jeżeli chodzi o chłodzenie to odradzam brać na sam początek coś droższego, jak np. wybrany przez Ciebie dark rock 2 którego wydajność jest naprawdę nieadekwatna do jego ceny, lepiej zrobisz jeżeli np. kupisz sobie jedno z: SPC FERA 2 za ok 90zł, Raijintek Themis za ok. 100zł, cooler master 212 evo ok.140zl lub tak jak ktoś wcześniej wspominał Thermaltake macho 120 rev.a. za ok. 170zł Oczywiście zakładam że na sam początek nie będziesz podkręcał procka, więc branie coolera "po środku" takiego jak dark rock 2 nie ma sensu. Albo bierzesz chłodzenie tańsze, które utrzyma niepodkręcony procesor w bezpiecznej temperaturze albo kupujesz Phanteksa bądź Noctua których cena jest bardzo wysoka co przekłada się na świetną wydajność. Osobiście mogę polecić Ci Raijintek themis, przejrzałem wszystkie dostępne testy i mogę z czystym sumieniem stwierdzić że jest bardzo dobry w stosunku cena/jakość. Wadą jest to że nie jest bardzo cichy, ale najgłośniejszy też nie jest.

Odrazu dodam coś na temat pasty. Do wyboru są 4 pozycje: cooler master e1 ic essential (10zł) arctic cooling mx-2 lub mx-4 (15-20zł) lub najlepsza, gelid oc extreme za ok. 30zł. Osobiście wybrałbym cooler mastera, ponieważ różnica w testach (zachodnich jak i naszych) jest mniej więcej ok. 1-2 stopnie, a jego cena jest mocno konkurencyjna.

 

-Zasilacz który wybrałeś jest zbyt mocny na taką konfiguracje. Lepiej pomyśl o czymś w zakresie 550-650w i zwróć uwagę na kompatybilność C6/C7

W zależności od certyfikatu, to w przypadku bronze mogę polecić SPC deus m1 650w (250zł) lub be quiet! pure power l8 600w (300zł)

W przypadku certyfikatu gold odradzam brać corsaira rm, jego bebechy podobno są nieciekawe (mimo 5 letniej gwarancji). Natomiast warto pomyśleć nad XFX XTR 650w lub be quiet! straight power e9 600w, obydwa mają po 5 lat gwarancji i są w podobnej cenie,z tym że XFX jest nowy na rynku i jeszcze nikt go nie zna dokladnie, ale jest to OEM seasonica więc spokojna głowa :)

 

-Odnośnie karty graficznej polecam zastanowić się nad ASUS GTX 770 direct cu ii oc A dlaczego? A no np. dlatego że gwarancja na asusa jest o rok dłuższa od Palita, oraz w Polsce serwis ASUS'a jest naprawdę dobry(sam miałem lapka ASUS'a i coś się zepsuło, naprawa ze wszystkim ok. tygodnia). Odnośnie palita nie mam zdania, nie znam tej firmy i ciężko jest mi się wypowiedzieć, dziwni mnie trochę cena 1300zł z 4gb ram, rzekłbym nawet że trochę za tanie jak na tyle ramu :P . Oczywiście wybierzesz co chcesz, ale pamietaj, czasem nie warto brać czegoś innego tylko dla 2-3fps przy stałych 60fps.

 

-Fractal to bardzo dobra obudowa, w przypadku kiedy potrzebujesz ciszy. Jeżeli nie jest to dla Ciebie niesamowicie istotne, to mogę tuta polecić Cooler master CM 690 III (świety stosunek cena/jakość) ,Corsair 500r lub corsair vengeance c70, ew. SPC X80 którego desing osobiście mnie trochę odrzuca, ale to są tylko moje gusta :) Z tańszych to zalman z12 (ma już wewnętrzny usb) lub corsair graphite 230t. Oczywiście tutaj głównie decydują gusta oraz zapotrzebowanie (cisza, wydajność chłodzenia etc.)

 

-Ramy bierz takie które bedą kompatybilne z płytą główną. Nie patrz się na najtańsze bo może się okazać że są niekompatybilne i będziesz miał problemy. Odrazu polecam dorzucić odrobinę do ram i brać jakieś 1866, odnośnie kompatybilności to na stronie producenta jest zawsze notka.

 

-ASRock extreme 4, ciężko cokolwiek zarzucić tej płycie, słyszałem że kiedyś asrocki były awaryjne, jak teraz jest nie mam pojęcia wiem natomiast że mają obniżoną przepustowość na usb 3.0(test purepc). Osobiście mogę zasugerować wzięcie płyty od ASUS'a, z87-plus. Na tej płycie procesor i7 wyciągnął jako 1 z 2 4700mhz, dodatkowo do płyty głównej dodają teraz BF4 jednak musisz popatrzeć gdzie bierzesz (nie każdy sklep daje kupon)

http://www.purepc.pl/plyty_glowne/jaka_plyta_glowna_lga_1150_do_core_i5_i_core_i7_test_intel_z87?page=0,29

 

-Nad zmianą procesora na i5 myślałbym jedynie w przypadku jeżeli chciałbyś zamienić kartę graficzną np. na gtx 780 lub radeon r9 290/290x. Tutaj wybór zależy od Ciebie, nie jestem w stanie nic tutaj doradzić ponieważ w niektórych grach lepszy procesor daje więcej fps. (np. total rome war2 którego niedawno intel dawał jako prezent do procka i5 lub i7) a w niektórych karta graficzna.

 

-W zależności od interfejsu swojego dysku hdd powinieneś się zastanowić nad jego wymianą. Jeżeli masz sata/sata2 lub ide/ata to lepiej wymień na coś nowego, czekanie potrafi wręcz doprowadzić do szału :D

 

-Odnośnie dysku SSD, mogę jedynie zasugerować aby nie brać nic od kingston'a, trzymaj się lepiej zdala od ich produktów w tym segmencie. Jeżeli chcesz coś budżetowego to Crucial m500 lub jakiś good ram, coś droższego to najlepiej Plextor lub Samsung.

 

No i to by było na tyle, wszystkie powyższe wypociny są, zaznaczam ponownie, moją subiektywną opinią, popartą własnymi przemyśleniami na podstawie róznych testów opinii etc. a nie realnymi testami przeprowadzonymi przezemnie. janus717 najszczęśliwszy będziesz w momencie kiedy wybierzesz coś sam sugerując się własnymi wyborami, poczytaj trochę recenzji, opini, nie śpiesz się, pośpiech to twój wróg którego powinieneś omijać z daleka :) Pozdrawiam i życzę udanego składania sprzętu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: zajmuje się obróbką, renderingiem itp. więc tutaj raczej nie mogę oszczędzić i muszę wziąć I7. Myślę też, że do mojej roboty przyda się 16gb ramu, a jeśli nie to proszę mnie o tym uświadomić. Proszę abyście mi doradzili jaki zasilacz mam wziąć (raczej skłaniam się ku 650w, bo będzie SLI + I7 + OC, chyba że te podzespoły nie będą brać tyle prądu). Kartę graficzną wziąłbym GTX770 Super JetStream, bo jest najlepszy pod względem wydajności. Jeśli Plextor jest najwydajniejszy w tej cenie (SSD) to go biorę, ale tylko wtedy jeśli nie będę musiał oszczędzać na podzespołach.

 

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...