Skocz do zawartości
damianpaj

Gigabyte ga-ep35c-ds3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zakupiłem procesor intel xeon e5420 wgralem bios zamontowałem a także kupiłem karte graficzną i niestety mam problemy z komputerem a właściwie dwa. Najpierw specyfikacja:

 

Procesor Intel Xeon e5420

Płyta główna ga-ep35c-ds3r

Pamięć ram: 2x 1 gb Geil 800 mhz + 2x 1 gb kingston 800 mhz = 4gb

Karta graficzna: R7 260X

Zasilacz CoolerMaster 450 W.

Chłodzenie póki co standardowe.

 

A teraz opiszę problemy:

 

Problem pierwszy i najważniejszy pojawił się dopiero po 2 dniach użytkowania komputera a teraz jest cały czas.  A mianowicie komputer sam się wyłącza tylko tak jakby mu odciął kompletnie zasilanie. A po wyłączeniu próbuje go włączyć to wentylator zakręci i znowu zgaśnie i tak dopóki nie schłodzi się do niskiej temperatury. A temperatury na podzespołach nie są najwyższe. A oto dowód:

 

http://www63.zippyshare.com/v/3004869/file.html

 

zastanawia mnie tylko czemu temperatura CPU jest 27 stopni. A Core 0-3 jest w okolicach 60 ?

 

W biosie mam powyłączane teraz wszystkie zabezpieczenia temperaturowe gdyż myślałem, że to ma z tym związek a co za tym idzie wentylator CPU idzie na max obrotach. 

 

Już nie mam pomysłu co mogłoby być przyczyną tego, ze się wyłącza ? Czy to może być zasilacz ? ale 450 W raczej jest wystarczający a jest on raczej dobry gdyż cały czas działał na innym komputerze i podmieniłem w drugim kompie słabszym na noname 400 W.

 

a Drugi problem to taki, że gdy próbowałem podkrecac procesor to zasilanie jest w granicach 1.225 v przy 2.5 ghz  7.5x 333 a gdy podciągnę go do 2.7 ghz na manualnym napieciu nie idzie go odpalic a auto napiecie ustawia go na aż 1.56 v czy to nie za dużo ? 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...