Skocz do zawartości
pawelwro1

GTX770 - EVGA, Gigabyte, Asus, MSI - z cyklu Trudne Sprawy ;D

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni myślę o zakupie karty graficznej. Będzie to przesiadka z Radeona HD 7850, na początku napiszę jaki mam
sprzęt:
CPU: i5-4670K
Mobo: Asrock Z87 Extreme 4
Ram: 8gb
Zasilacz: Chiftec CFT-600-14CS 600W
 
Budżet jaki mam przeznaczony na kartę to ok 1300 - 1400zl. Jak narazie to byłbym zdecydowany na GTX 770 tylko teraz
z jakiej firmy najlepiej: EVGA, Gigabyte, Asus, MSI. Od zawsze byłem przekonany że EVGA robi najlepsze karty, było tak 
kiedyś ale czytałem parę opinii itd że teraz te karty nie są takie dobre jak kiedys wiec sam już nie wiem.
Nie rozmyślając wiele nad tym usiłowałem karty porównać i wyszło na to że różnią się one chłodzeniem i częstotliwością
rdzenia natomiast wszystkie mają 2gb, i szynę 256bit. Poniżej linki do kart nad którymi się zastanawiam:
 
Jak by patrzeć na dane papierkowe to najlepiej byłoby kupić tą karte która na najwiecej MHz na rdzeniu ale to są chyba
zbyt małe różnice żeby tym się kierować... Jeszcze co mi się rzuciło w oczy to Dual Bios w jednej 770tce od EVGA.
O co z tym chodzi i co to daje w praktyce? Jak to jest w końcu z tą gwarancją od EVGA, bo wiem że różne są 3, 5, 10lat
ale nie wiem na jakie modele jest ta większa niż 3 lata gwarancja.
 
Chciałbym zasięgnąć porad forumowiczów żeby się zdecydować jaką grafę wybrać.
 
I jeszcze pytanie petarda na koniec :D >>
Czy warto dopłacać ok 500zl do GTX 780??
Edytowane przez pawelwro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te karty są porównywalne. Skłaniałbym się ku Asusowi, bo ma wydajne chłodzenie, co na dłuższą metę jest bardzo ważne.

 

Czy warto dopłacać do gtx780? Zależy od Twoich potrzeb, w jakiej rozdziałce/detalach chcesz grać. Jeśli pytasz o opłacalność, to nie warto. Wszystkie topowe karty mają zazwyczaj to do siebie, że pod względem cena/wydajność nie są zbyt opłacalne. Natomiast jeśli masz luzem 500 zł i na prawdę nie wiesz, co z nimi zrobić, kup sobie gtx 780.

Swoją drogą przydałby się na purepc jakiś ranking opłacalności kart graficznych, np. wg kryterium ceny za 1 fps.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie petarda na koniec :D >>
Czy warto dopłacać ok 500zl do GTX 780??

 

 

Możesz przemyśleć opcje z R9 290 MSI Gaming za 1599zł - http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=59616 , na esc.pl jest złe zdjęcie , Gaming to konstr. nieref. - http://www.msi.com/product/vga/R9_290_GAMING_4G_LE.html#overview , w tej cenie gpu warte kupna , i ew. jakiś SSD ,  obecnie często polecany jest między innymi Crucial M500 - http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_313&products_id=54852 , całość cenowo wychodzi tyle ile gtx780 .

 

Co do gtx770 to Asus lub MSI , w sumie tak jak @radiergummi napisał kultura pracy najlepsza u MSI , więc kierował bym się w szczególności w jego stronę .

 

 

Edit: na morele tez jest Gaming 290 w dobrej cenie http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r9-290-4096mb-ddr5-512-d-h-pci-e-gaming-4g-r9-290-gaming-4g-621447/ + http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-m500-120gb-sata3-2-5-500-130-mb-s-7mm-9-5mm-adapter-ct120m500ssd1-pk01-575942/

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Radeona sie nie pchaj za 1600zl karta ktora nie ma szans z GTX770.

GTX770 to podkrecony GTX680 tak ze im wieksze takty bedziesz mial na karcie tym bardziej odjedziesz od standardowej GTX680.

Co z tego ze Radeon generuje wiecej klatek od geforce jak polowa z nich w ogole nie trafia na monitor i dlatego wydaje sie ze na Radeonie tnie mimo 60 fpsow bo tak naprawde jest ich tylko 30-40 na Geforce tez to jest ale geforce ma uklad ktory uklada klatki a amd nie ma i czasem na amd czekasz pol sec zanim wrzuci kolejna porce klatek i masz zaciecie.

Ponadto jak na geforce masz 60 fps to masz ich ponad 50 a na amd jak pisalem 30-40, pc lab ma fcat i nim testowalo i wyszlo na to ze amd od lat sciemnia.

Kiedys to nawet fraps pokazywal roznice szczegolnie po wlaczeniu tesselacji.

Ja bym pewnie kupil najszybszego palita albo gainwarda i jeszce go podkrecil a 500zl zatrzymal w kieszeni.


AMD oprocz mniejszej ilosci fps w grach ma wiekszy frame time tak ze amd nic nie poprawilo w kartach oprocz lepszej obslugi frapsa hehe.

Nvidia FCATem zmusiala amd do wydania lepszych starow ale to nic nie da trzeba czekac na kolejna generacje kart od amd we frapsie dogonilo nvidie teraz jak dogoni w fcacie to dopiero bedzie mialo wydajnosc jak geforce.

Kiedys za takie herezje banowali mnie na forach jako fanboya nvidii ale teraz jest FCAT i wszystko jest pokazane czarno na bialym.

A nawet fraps zlicza czas wiec mozna porownac w nim frame time radeona i geforca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł jakiś troll z pclola.

Ja bym polecił wyżej wymienionego radeona 290, ewentualnie jak nie chcesz dopłacać bierz tego gf: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-770-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-gtx770-n770-tf-2gd5-oc-546561/

Edytowane przez Rokula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam MSI i mogę o nim napisać że jest bardzo cichy. Aczkolwiek wydajność chłodzenia przez to jest troszkę słabsza. Po OC temperatury lubią podskoczyć nawet do 75'C w zależnóści od taktowania/gry no i oczywiście ustawień wentylatora. Ja podniosłem prędkości o ok 6% przy każdej maxymalnej wartości temperatury i przy temperaturze 74'C wentylator rozkręca się do ok 78%. Nie jest to jednak zbytnio słyszalne. Na pewno nie na tyle by to było uciążliwe. Gigabyte przy tej prędkości jest znacznie głośniejszy. No i mniejsze ryzyka piszczenia cewek w przypadku MSI.  Mój GTX 770 podkręciłem stabilnie do 1254/7800 co jest dość średnim wynikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł jakiś troll z pclola.

Ja bym polecił wyżej wymienionego radeona 290, ewentualnie jak nie chcesz dopłacać bierz tego gf: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-770-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-gtx770-n770-tf-2gd5-oc-546561/

A ty sie nie znasz i wciskasz gowno i ja ciebie nie obrazam wstydz sie albo sie nie wypowiadaj, przyszedl skad wiesz skad jestem moze nawet w polsce nie mieszkam.

Nie mieszkam ale to nie wazne tymbardziej jak sie uzywa v-sync to geforce lepszy bo ma nizszy frame time idealny czas dla 60 fps v-sync to klatka co 16 milisec nawet geforce tak nie ma ale nvidia przynajmniej sie stara a ati blednie zalozylo ze nvidia zlewa temat jak amd a tak nie jest.

Po polskiemu nvidia ma ukladacza klatek a ati nie.

Nvidia ma to juz od kilku generacji tylko przyznac sie nie chciala.

Tak jak do tego ze geforce musi miec 4 rdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat - tez niedlugo zamierzam zakupic GTX 770 i wlasnie zastanawiam sie miedzy dwoma: ASUS DCU II OC / MSI Twin Frozr.

 

Raczej nie zamierzam podkrecac (przynajmniej w najblizszym czasie). Zalezy mi bardziej na kulturze pracy (cisza). Obie karty maja podobne parametry i ceny. Ciezko sie zdecydowac.

 

Pawelwro1 ja bym nie doplacal do gtx 780. Jak masz zbedne 5 stowek to lepiej wziac wiekszy dysk ssd/wiecej ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krec moneta microstar czy asus jednoznacznej odpowiedzi nie ma bo ktos inny by kupil gigabyte a ja palita a ktos inny evga za granica galaxy/kfa2 jakos tak i gainward lepiej schodza.

Zacznijpisaćpopolsku,używajinterpunkcji,budujprostezdania.Narazietojestbełkot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rokula dzieki za linki. Przeczytalem oba artykuly i tak wychodzi co nieco jak napisal Robzombik. Rzucic moneta. MSI nieco cichszy pod obciazeniem ale i cieplejszy. Asus glosniejszy ale chlodniejszy.

 

Pytanie czy te 5 decybeli w wyciszonej obudowie fractal design R4, z 3ma fabrycznie wmontowanymi coolerami, polpasywnym PSU i air coolerem na cpu bedzie mialo jakiekolwiek znaczenie. Wiekszosc cpu coolerow tez ma trzydziesci kilka db pod obciazeniem. W takim ukladzie te kilka stopni mniej w asusie moze miec decydujace znaczenie (zakladajac zblizona cene obu kart). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...