Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się Was zapytać jaki dysk zewnętrzny kupić. Na co należy zwrócić uwagę. Pojemność to 1TB oraz 2,5". Głównie będzie mi potrzebny do przechowywania gier, filmów, muzyki, więc chcę żeby był dosyć szybki. Cena to nie powinna przekroczyć 230 zł. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy kupienie osobno dysku twardego i i budowy jest opłacalne czy raczej nie w tej kwocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup gotowca. W marketach co rusz są jakieś promocję. Ja nieco ponad miesiąc temu kupowałem w Real'u Verbatima 1TB 2,5" na USB 3.0 za 199zł.

 

http://www.verbatim.net.pl/pl_16/product_store-n-go-usb-3-0-portable-hard-drive-1tb-black_8749_0_38489.html?con=52

 

Dołączona grafika

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 230 zł to jest sztywna granica czy można lekko naciągnąć budżet ?

 

Bo za ~238 zł w morele jest A-Data HV620 1TB USB 3.0 , sam mam wersję 500GB i nie narzekam , choć gniazdo usb w dysku to porażka .

 

Dobrze że pasuje kabel microusb od telefonu .

 

Za 245 zł jest Seagate Expansion Portable 1TB .

 

Jak 230 to górny limit i już naciągnięty to szukaj promocji po marketach czy sklepach z rtv i elektroniką w rodzaju Euro RTV AGD .

 

Warto też sprawdzać Biedronki - czasami można dostać fajny dysk na prawdę tanio - kiedyś tak dorwałem jaką Toshibę 320GB za ~100 zł , potem widziałem Seagate 750GB za ~150 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do tematu...

 

Odkryłem że mój odbiornik DVB-S2 pozwala podłączyć przez USB 2.0 zewnętrzną pamięć i nagrywać to i owo. Chętnie skorzystam z tej funkcji ;)

 

Chciałbym podłączyć dysk 1TB bo ich ceny spadły do poziomu 60-80 euro co jest całkiem przystępne dla mojego portfela.

 

Który dysk wybrać? Zewnętrzne zasilanie dla dysku jest konieczne?

Znajomi straszą mnie, że dysk 5400 bez zewnętrznego zasilania ma mimo spełnionego standardu USB 2.0 zbyt niską prędkość zapisu aby poradzić sobie z zapisywaniem 70-100 mb na minutę - a tyle ponoć trzeba żeby zapisywać materiał w HD.

 

Edit: w grę wchodzi również kombinacja obudowa+dysk. Rozmiar dysku nie ma znaczenia. Może być 2,5", może być większy.

Edytowane przez dejv667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupoty ci naopowiadali. Na satelicie na bardzo dobrych kanałach nie znajdziesz Bitrate większego niż 20Mbit/s.

W praktyce pendrive, który radzi sobie z zapisem 9MB/s jest w zupełności wystarczający, zatem dysk na USB 2.0 5400 bez zasilania zewnętrznego styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z osiągnięciem tych 70+ MB na USB 2.0 to będzie problem , standard USB 2.0 przewiduje maksymalny transfer 480 Mbit/s lub 60 MB/s .

 

W praktyce będzie mniej - zapis do 30 MB/s i odczyt do 40 MB/s .

 

Co do samego zapisu materiału HD na dysku , swego czasu miałem dysk 320GB A-Data i w parze z dekoderem N dawał radę z zapisem/odtwarzaniem materiału HD .

 

Pytanie z innej beczki - będziesz tylko nagrywał materiał czy także chciał oglądać na TV normalne filmy/seriale z dysku - bo w drugim przypadku jeden dysk nie wystarczy .

 

Znaczy się da radę z jednym dyskiem ale jak chcesz wgrać filmy/seriale z kompa i oglądać na TV to musisz najpierw sformatować dysk aby był widziany przez kompa , dekoder przygotowuje dysk tak że jest on widoczny tylko przez dany sprzęt a nie ogólnie - tak przynajmniej jest z dekoderami platform cyfrowych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chcę zapisywać na dysku i odtwarzać później na TV. Idealnie byłoby gdyby dało się w razie czego przy pomocy komputera konwertować to co jest na dysku (dvr) na jakiś format który da się wypalić na płytach.

 

Chcę nagrywać tylko z publicznej TV, więc jest szansa, że nie będzie to kodowane w żaden sposób.

 

Generalnie denerwuje mnie, że co chwilę uciekają mi jakieś seriale bo w nocy nie ma mnie w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zapisywać na dysku i oglądać potem na TV to wystarczy dowolny dysk 1TB - u nas mało który kanał nadaje sygnał HD z przepływowością 20+ mbi/s , nie wiem czy jest jakiś który nadaje sygnał z 60 mbit/s .

 

Większość stacji nadaje z 10mbit lub mniej .

 

Co do dekodera - to prosty dekoder DVB-T dla naziemnej TV cyfrowej czy dekoder któreś z platform cyfrowych/kablówek ?

 

W pierwszym przypadku może da się podpiąć do kompa dysk ze zgranym materiałem , co innego jak to będzie dysk przygotowany przez tuner/dekoder platformy cyfrowej czy kablówki .

 

Wtedy materiał oglądniesz tylko na danym dekoderze ( jest szansa że dysk będzie wtedy sparowany z konkretną sztuką dekodera ) , na PC taki dysk będzie nie widoczny normalnie - w biosie czy w zarządzaniu dyskami będzie on widoczny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy wybierać to co tańsze i tyle? Jest sens składać cosś samemu czy wybrać jakiegoś gotowca z marketu, np polecanego tu kilkukrotnie WD My Passport 1TB? Za lekko ponad 60 euro można też kupić Toshiba HDTB110EK3BA STOR.E Basics 1TB. Generalnie wybór jest całkiem spory a ceny przystępne.
 
Mój dekoder to odbiornik EasyOne HX 40 HDTV, oglądam sobie za jego pomocą publiczne niekodowane kanały ciągnięte z talerza zamontowanego na dachu i to właśnie z nich bym chciał nagrywać. Aby uruchomić w nim funkcję nagrywania należy wgrać odpowiedni firmware dostępny za opłatą u producenta. Firmware jest już w drodze. Nie rozchodzi się tu o żadną formę płatnej/abonamentowej telewizji.
 
Na chwilę obecna mogę podpiąć pendrive, ale pojawiają się na nim tylko:
- 2 pliki *.dvr (test_write.dvr i test_write2.dvr)
- pusty katalog ALIDVRS2

Obstawiam, że więcej nie pojawi się do czasu wgrania softu z obsługą pvr. 
Pendrive jest widziany przez komputer, piliki i folder dają się skopiować, ale nie dają się otworzyć.
 
Priorytetem jest możliwość oglądania tego później na TV, możliwość archiwizowania na DVD byłaby fajnym bonusem (kiedyś 1TB się zapełni) ale nie jest konieczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...