Skocz do zawartości
creaktor007

(pentium 2X3.0 z gtx760) vs. ( i5 4x3.1 z gtx750) vs.i3 2/4x3.4 z gtx660

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z propozycji na marzec wybrałem taki zestaw:

procesor
Intel Core i3-4130 BOX   409zł
...w przyszłości wymienie na...
Intel Core i5-4440 BOX   655zł

płyta
ASRock H81M 176zł
...czy może tą
Gigabyte GA-B85M-D3H   250zł
...niezamierzam podkręcać procesora
ani robić OC grafiki

grafika
Palit GeForce GTX 760 2GB 823zł

zasilacz
Aerocool VP-450 450W   129zł
...czy ten
Corsair VS 450W 145zł

 

zależy mi na oszczędności
pozdrawiam

Edytowane przez creaktor007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Najlepiej podaj budżet jaki posiadasz (+/-) oraz co chcesz za to kupić (cały zestaw/poszczególne części etc.)

Na chwile obecną zestaw wygląda tak:

 

procesor  Intel Core i3-4130 BOX     409zł  (w przyszłości I5 4430 +...bez OC)

płyta   ASRock H81M     176zł

grafika   GTX 760 2GB                ok.900zł (nvidia bo FCAT)

ram   4GB ddr3 1600 1,5V 144zł (lub używke z allegro...najlepjej 1600 1,5V)

zasilacz Aerocool VP-450 450W 129zł

dysk   używka 160GB+ allegro  do 100zł

monitor  AOC i2369Vm 550zł (w przyszłości Benq XL2411T z Light Boost...1150zł ,

lub XL2411Z i XL2420Z ...LB bedzie dzialac juz od 75Hz jest robione bardziej z mysla o 2D niz 3D)

test...http://www.frazpc.pl/b/305731

 

Obudowe i reszte mam.

Edytowane przez creaktor007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Który zestaw będzie bardziej wydajny:

1...intel pentium g3220 z gtx760 200zł+900zł=1100zł

...w przyszłości procek do wymiany na i5

 

2...intel core i5-4440 z gtx750   650zł+450zł=1100zł

...w przyszłości grafika do wymiany na gtx760+

 

3...intel core i3-4130 z gtx660   409zł+620zł=1030zł

...w przyszłości do wymiany procek na i5 i grafika na gtx760+

 

1...czy w pierwszym zestawie będą występowały drastyczne spadki fps ?

2...

3...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj do 4440 i R9 270.

tylko nvidia ze względu na FCAT

a budżet jest napięty

tylko nvidia ze względu na FCAT

a budżet jest napięty

czyli lepiej i5 z gtx750 + i rozbudowa w przyszłości  niż pentium z gtx760....?

Edytowane przez creaktor007
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Poczytałem trochę na temat procesorów i doszedłem do wniosku że lepiej jest brać conajmniej 4-rdzeniowe procesory ponieważ obecne najnowsze gry (np. BF4) wykorzystują conajmniej 3 rdzenie. 2 Rdzenie na procku do najnowszych i wymagających gier to w chwili obecnej niestety troche za mało. Co do grafiki ciężko mi się jest wypowiedzieć, wiadomo jednak że karte graficzną jest znacznie łatwiej wymienić niż np. procesor. Co do ramu bierz 8gb 1333 zamiast 4gb 1600, łatwo podkręcisz na 1600 a na dzień dzisiejszy 8gb to jest bezpieczna granica jeżeli chodzi o ramy, lepiej kupić od razu dual channel ponieważ dostajesz wtedy znacznie lepszą wydajność ram. Co do mobaska to obecnie powinieneś poszukać coś na chipie b85 conajmniej, h81 to raczej biznesowy chipset i możliwe że będziesz niezadowolony z tego mobo. Na chipsecie b85 mogę polecić GA-b85m-d3h lub asrock b85 pro4 (cena ok. 200-250zł). Natomiast w przypadku zasilacza, zasilacz powinien posiadać certyfikat 80+ oraz musisz zwrócić uwagę na napięcie na lini 12V w stosunku do mocy zasilacza. Co do twardziela nigdy nie bierz urzywek, kup sobie nowy za 200zł 1tb seagate lub WD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Poczytałem trochę na temat procesorów i doszedłem do wniosku że lepiej jest brać conajmniej 4-rdzeniowe procesory ponieważ obecne najnowsze gry (np. BF4) wykorzystują conajmniej 3 rdzenie. 2 Rdzenie na procku do najnowszych i wymagających gier to w chwili obecnej niestety troche za mało. Co do grafiki ciężko mi się jest wypowiedzieć, wiadomo jednak że karte graficzną jest znacznie łatwiej wymienić niż np. procesor. Co do ramu bierz 8gb 1333 zamiast 4gb 1600, łatwo podkręcisz na 1600 a na dzień dzisiejszy 8gb to jest bezpieczna granica jeżeli chodzi o ramy, lepiej kupić od razu dual channel ponieważ dostajesz wtedy znacznie lepszą wydajność ram. Co do mobaska to obecnie powinieneś poszukać coś na chipie b85 conajmniej, h81 to raczej biznesowy chipset i możliwe że będziesz niezadowolony z tego mobo. Na chipsecie b85 mogę polecić GA-b85m-d3h lub asrock b85 pro4 (cena ok. 200-250zł). Natomiast w przypadku zasilacza, zasilacz powinien posiadać certyfikat 80+ oraz musisz zwrócić uwagę na napięcie na lini 12V w stosunku do mocy zasilacza. Co do twardziela nigdy nie bierz urzywek, kup sobie nowy za 200zł 1tb seagate lub WD.

ok dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wcześniej pisałem o chipsecie b85, jednak pomyliłem ten chipset z h87 za co przepraszam. A więc jak musisz brać jakiś tani mobasek to bierz najlepiej h87 lub ew. h81. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko multi gpu, pojedyncze uklady amd w cenie geforce sa mniej wydajne.

Straszne fanboystwo amd panuje na forach jak amd w cenie geforce mialo lepsze uklady to bylo ok jak rola sie odwrocila kazdy klepie po plecach amd a nvidia jak byla zla tak byla zla, dziecinada i tyle.

Od lat wiadomo ze amd jest wolniejsze w dx11 od nvidii.

Frame Time to czas od klatki do klatki im dlozszy tym wieksze lagi w grze i mniej klatek w ciagu sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robzombik pokaż mi FAKTY, z góry uprzedzam nie przyjmuje pclab'a gdzie artykuły sponsorowane królują, a porównania nie mówią nic, ponieważ nie piszą co porównują. Na przykład: http://pclab.pl/art56032.html Nie ma nic napisane, czy porównują referencyjne, czy nie, jakie taktowanie, jacy producenci.

Skoro twierdzisz, że masz racje to proszę o FAKTY potwierdzające ją.   :>

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zal wam dupe sciska ze oni maja sprzet do testowania gier a reszta musi dalej posilkowac sie frapsem lub msi afterburner.

 

Kolejna rzecz najwazniejszym kryterium przy wyborze karty jest wydajnosc

jezeli soft ktory ja chce zainstalowac na kompie lepiej chodzi na amd kupuje amd jezeli na nvidii kupuje nvidie.

Zawsze beda gry ktore lepiej chodza na nvidia i ktore lepiej chodza na amd.

Ja z uwagi na oszczednosc kupil bym GTX660 palita za 600zl i do niego szukal procesora I5 na s1155 lub s1150.

A zapomnialem fraps tez zlicza czas pojedynczych klatek zawsze mozna sobie porownac.

Ja wiem ze forum jest wygodne ale sam musisz sobie sprawdzic czy dana gra lepiej chodzi na amd czy na nvidii i czy napewno potrzebujesz 5% wydajniejszego i cieplejszego hasswela moze w tej cenie kupisz chlodniejsze i wyzej taktowane sandy albo ivy bridge.

Jak nie podkrecasz to szukaj takiego proca ktory z turbo boostem bedzie mial 3,7gh.

Robzombik - przestań wypisywać te herezje z pclaba, bo mnie krew zalewa jak czytam tamtejsze porównania.

No ty to napewno sie lepiej znasz od ludzi ktorzy pisza artykuly do pc laba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robzombik r9 270 jest w cenie GTX660 i jest od niego wydajniejszy wiec Twoja teoria wzięła w łeb. 

Chyba każdy wie jaki pclab ma stosunek do AMD.

 

Taki jak Robzombik  :banana:

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...