Skocz do zawartości
Lupus1943

Rozłączanie sieci router linksys wrt54g2 v1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam go od kilku lat i nie miałem z nim problemów żadnych do tej pory. Od miesiąca zaczął rozłączać sieć i/lub internet co od 10 minut do 1 godziny. Odłączenie go od zasilania na 10 sekund pomaga na chwilę, ale znowu rozłącza po kilkudziesięciu minutach. Czasem sieć jest widoczna, ale na żadnym urządzeniu nie można się z nią połączyć, czasem przy braku widocznej sieci nie świeci się jedna kontrolka (3 fale). Nie zmieniałem nic w konfiguracji routera i sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy jak przy przegrzewaniu, a ta wersja miała z tym problem. Czy router stoi w odsłoniętym miejscu, czy kratki wentylacyjne z boku nie są zasłonięte, zaślepione czy zakurzone?
Drugim winowajcą może być zasilacz, jak masz możliwość sprawdź na innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasłonięty nie jest, zasilacza nie znajdę odpowiedniego (mam 0,5 A 12V, mogę z innym natężeniem prądu używać?), kurzu nie widać (rozkręcić go i zajrzeć do środka czy jest kurz?) . Router jest dosyć ciepły (nie wiem jak chłodny powinien być).

Edytowane przez Lupus1943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 12V 0,5A właśnie pasuje do tego routera, sprawdź tylko czy końcówka jest odpowiednia.
Jak nie masz już gwarancji to możesz go rozkręcić i przeczyścić np. sprężonym powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasłonięty nie jest, zasilacza nie znajdę odpowiedniego (mam 0,5 A 12V, mogę z innym natężeniem prądu używać?), kurzu nie widać (rozkręcić go i zajrzeć do środka czy jest kurz?) . Router jest dosyć ciepły (nie wiem jak chłodny powinien być).

 

Jeśli tylko napięcie się zgadza (12V) to powinieneś spróbować z jakąś ładowarką 1A, może Twój zasilaczyk już pada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 12V 0,5A właśnie pasuje do tego routera, sprawdź tylko czy końcówka jest odpowiednia.

Jak nie masz już gwarancji to możesz go rozkręcić i przeczyścić np. sprężonym powietrzem.

dołączony do routera jest taki, mógłbym użyć np 2A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...