Skocz do zawartości
ArekkerA85

Ocena zestawów do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
 
Planuje zakupić sprzęcik do 2000zł. Nie potrzebuję napędów optycznych ani HDD. Komputer do wszystkiego - (granie, grafika, bazy danych, programowanie). Pogrzebałem trochę w necie na temat zestawów w tej cenie i wstępnie wybrałem sobie 3 konfiguracje różniące się nieznacznie. Prosił bym o pomoc w wybraniu zestawu lub ich modyfikacji.
 
 
Zestaw 1 - 1997,00

 

Procesor Intel Core i5-4440 (6M Cache, do 3.30 GHz) BOX BX80646I54440 - 654,00

Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H Intel B85 LGA 1150 mATX (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE) - GA-B85M-D3H - 245,00

Karta graficzna Asus GeForce GTX 660, 2GB DDR5 (192 Bit), HDMI, DP, BOX (GTX660-DC2OCPH-2GD5) - 663,00

Pamięć Crucial 4GB DDR3 1600MHz CL11 DIMM 1.5V (CT51264BA160BJ) - 130,00

Zasilacz Corsair VS 550W ATX 120mm wentylator, EU version (CP-9020050-EU) - 185,00
Obudowa Zalman Z1 - USB 3.0 - czarny - ZM-Z1 - 120,00


W zestawie tym jest dość spory zasilacz i nie mam pewności czy jest wymagany aż tak mocny stąd też drugi conf:
 
 

Zestaw 2 - 1982,00 
 

Procesor Intel Core i5-4440 (6M Cache, do 3.30 GHz) BOX BX80646I54440 - 654,00

Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H Intel B85 LGA 1150 mATX (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE) - GA-B85M-D3H - 245,00
Karta graficzna Asus GeForce GTX 660, 2GB DDR5 (192 Bit), HDMI, DP, BOX (GTX660-DC2OCPH-2GD5) - 663,00

Pamięć GoodRam DDR3 PLAY 4096MB PC1600 BLACK CL9 - (GY1600D364L9/4G) - 155,00
Zasilacz Corsair VS 450W ATX 120mm wentylator, EU version CP-9020049-EU - 145,00
Obudowa Zalman Z1 - USB 3.0 - czarny - ZM-Z1 - 120,00


Poniżej nieco droższa grafika kosztem pamięci ram.

 
Zestaw 3 - 2063,01 
 

Procesor Intel Core i5-4440 (6M Cache, do 3.30 GHz) BOX BX80646I54440 - 654,00

Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H Intel B85 LGA 1150 mATX (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE) - GA-B85M-D3H - 245,00

Karta graficzna Sapphire Radeon DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC With Boost 11217-01-20G - 769,01
Pamięć Crucial 4GB DDR3 1600MHz CL11 DIMM 1.5V (CT51264BA160BJ) - 130,00
Zasilacz Corsair VS 450W ATX 120mm wentylator, EU version CP-9020049-EU - 145,00

Obudowa Zalman Z1 - USB 3.0 - czarny - ZM-Z1 - 120,00

 
Pozdrawiam i czekam na wszelkie komentarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj też o tym jak się radeony sprawują w rzeczywistości... Na twoim miejscu wziąłbym 1 zestaw z zasilaczem corsair 450w (bo takowy w zupełności wystarczy) ew. dopłacił parę groszy do i5 4570 i by był spoko zestaw

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedź.

 

poczytaj też o tym jak się radeony sprawują w rzeczywistości.

 

mógł byś nieco rozwinąć temat? Chodzi o awaryjność? W testach np z tej strony Radeon w większości przypadków radzi sobie lepiej.

 

 

Jak dla mnie wszystkie zestawy ok z tym zastrzeżeniem że wystarczy wziać R9 270 bez X i samemu podkręcić.

 

Hmm. Rozumiem ze podkręcając uzyskam podobny wynik? I czy przypadkiem 270X nie da się podkręcić jeszcze mocniej? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale różnica w wydajności niekoniecznie jest warta dopłaty. Co do osób wyżej się wypowiadających to pozostawię to bez komentarza i liczę że tyle Ci wystarczy. GTX 660 zresztą to też dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/art56032.html proszz bardzo. jak to ktoś powiedział

"Po co komu więcej klatek, skoro i tak połowa z nich nie trafia na ekran."

 

 

@up

taki tam filmik

 

tak, tak minusujcie fanboye radka, prawda boli :D

Edytowane przez SamotnyWIlku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma zamiaru cie gimbusie minusować, bo szkoda na ciebie czasu dzieciaku i innych gimbusków z PClaba.

 

Zestaw z R9 270 tak jak wspomniałem i bedziesz zadowolony

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma zamiaru cie gimbusie minusować, bo szkoda na ciebie czasu dzieciaku i innych gimbusków z PClaba.

 

Zestaw z R9 270 tak jak wspomniałem i bedziesz zadowolony

Jeszcze się bardzo dobrze nie znam, więc co jest nie tak w porównaniu które "SamotnyWIlku" przedstawił? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w skrócie: radeony "generują" większą ilość klatek, które widzi np. fraps/inny program do benchmarkowania a ty nie zobaczysz, bo poprostu nie trafiają na twój monitor, co przekłada się na zmniejszenie płynności rozgrywki. :)

 

Offtop:

Wypraszam sobie określenie jakobym był gimbusem.

Generalnie na podstawie twojego posta mógłbym powiedzieć, że ty jesteś upartym, aroganckim i szukającym zaczepki człowiekiem, ale po co to komu? u_u

 

Jjeżeli dalej masz jakieś wątpliwości do mojej osoby zapraszam na pw, wątpię ażeby ktoś chciał czytać coś takiego.

Edytowane przez SamotnyWIlku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewałkowane na zagranicznych forach , skoro szukamy na siłe , to sam mam gtx-a i tego typu problemy nie są mi obce , tutaj świętości się nie uświadczy , ale to tak na siłe , natomiast ogólnie gpu i jednych i drugich , w grach sprawdzają się  dobrze w takim samym stopniu , co do produktu nvidii zwanym fcat , to trzeba najpierw mieć pojęcie i obiektywne spojrzenie , w przeciwnym wypadku pseudo teorie , i pseudo znawcy , będą robić wszystko by ich bożek był na piedestale .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Hd7950, mam 760 i 770. Zjawisko o ktorym piszesz nigdy u mnie nie wystepowalo, nie bylo zadnych zagubionych klatek i nie zmniejszala sie zadna wydajnosc. Pierdzielisz glupoty i tyle. Nie wiem czy jestes gimbusem ale trollem internetowym na pewno, to juz nie pierwszy temat, w ktorym wrzjcasz ten durny film "jutubera znawce pc szakala".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietajmy, że np przy zadanej rozdzielczosci np 1920x1080 slabsze karty beda generowaly wyzsze opoznienie niz szybszy karty - te drugie mogą wygenerowac wieksza ilosc klatek na sekunde. Gwaltowne skoki na wykresach powyzej 50ms mogą skutkowac zauwazalnymi przycięciami zas spadki to opuszczone klatki.

 

dziwne, ze na innych serwisach w tym zagranicznych wykresy fcat dla r9 w cf pokazuja cos zupelnie innego..

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn dopuszczam możliwość dokupienia drugiej karty w przyszłości. Skoro więc GTX nie odbiega za bardzo od Radeona a jest możliwość lepszej pracy w przypadku pracy dwóch kart to chyba jednak zdecyduję sie na 660. No chyba ze do CF moja płyta się średnio nadaje. Jak to wygląda mniej wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CF/SLI z tak słabych kart nie ma najmniejszego sensu. Lepiej sprzedać starą kartę u kupić 1 wydajniejszą. Bierz r9 270 jest wydajniejsza niż gtx660.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...