Skocz do zawartości
noob44

Jak ważny jest dual UEFI? Asrock Z87 Pro4 vs Gigabyte Z87-HD3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Od paru dni przeglądam testy i recenzje obu płyt i wywnioskowałem że obie są bardzo dobre w swoim przedziale cenowym. Chciałbym Was prosić o parę zdań od użytkowników tych płyt.

Największe wątpliwości mam w sprawie UEFI, czy mając jedną kość UEFI mam również na płycie zainstalowany stary tradycyjny BIOS? Bo jeśli tak to argument przemawiający za Gigabytem mianowicie 2xUEFI traci w moich oczach. 

Następnie zastanawiam się czy w przypadku awarii kości z UEFI w Asrocku jest możliwość naprawy jej poprzez stary BIOS (jeśli tylko jest?)

Na koniec byłbym wdzięczny za parę zdań jak jest z temperaturami chipsetów w małych obudowach z dwoma wentlami? Planowana obudowa to Zalman Z3 lub Z3 plus.

Dodam że dotychczas używałem płyt Gigabyta i Asusa, ten Z87 Pro4 byłby pierwszą płytą tego producenta dlatego mam pewne obawy szczególnie znając renomę Asrocka (być może już poprawili jakość?)

Wymienię co chciałbym podłaczyć w przyszłości do płyt jeśli ma to jakieś znaczenie.
i5 4440 lub wyżej a jak kasa pozwoli to coś z literką K.
GTX 760
Jakiś dysk SSD powiedzmy średnia klasa (w sumie ważne pytanie, czy którakolwiek płyta ma problemy z SSD?)


A i jeszcze jedno pytanie bo nie orientuję się w nazwach technologi znajdujących sie w MOBO. Czy obie płyty dają możliwość ustawiania obrótów wentylatorów obudowy w oparciu o panującą temperaturę w środku?

Zebrało się trochę tych pytań :)
Z góry dziękuję wszystkim którzy poświęcą mi parę minut.

Pozdrawiam
Łukasz.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do UEFI to jest to forma zabezpieczenia na wypadek uszkodzenia np. przy flashowaniu. Masz dwie kosci, na ktorej sa dwa UEFI (moga byc w roznych wersjach) i zworka (przynajmniej u mnie) decydujesz z jakiej kosci odpalasz kompa. Nie mam tradycyjnego biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz. 

Czyli mam rozumieć że jeżeli padnie mi kość UEFI w Z87 Pro4 to płyta idzie serwisu tak? Czy jednak jest możliwość naprawy samemu?

Chociaż z drugiej strony być może nie potrzebnie się martwię, jeszcze nigdy w żadnej płycie nie padł mi bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...