Jump to content
Sign in to follow this  
krzyssp

Prędkość minimalna internetu

Recommended Posts

Witam wszystkich! Posiadam internet w Netii, na warszawskim Ursynowie (Kabaty) no i niestety nie jestem zbyt zadowolony. Teoretycznie mam do 20 Mb/s, ale w praktyce jest max. 17, a często są spadki do ok. jednego, tak że się praktycznie nie da korzystać. Czy myślicie że zwiększenie maksymalnej prędkości do 50 Mb/s cokolwiek pomoże? Czy raczej przenieść się gdzie indziej? Słyszałem że UPC jest niezłe, ktoś ma jakieś zdanie na ten temat? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

 

Z innych dostawców na moim osiedlu sprawdzałem że jest UPC właśnie, twierdzą że do 250Mb/s dałoby się ale mi pewnie stabilne 60 by wystarczyło ;)

Edited by krzyssp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj, nie mieszkam w okolicy ani nawet w Warszawie, ale z moich doświadczeń i jakiejś tam wiedzy

 

- jeżeli aktualnie masz usługę do 20 Mb/s a osiągasz 17 i bywają spadki, to zwiększenie do 50 tylko pogorszy sprawę - większa prędkość to większa niestabilność. Np. ja mając 6Mb/s i usługę do 10Mb/s nie dostanę nawet (chyba, że się bardzo uprę) usługi do 20Mb/s bo nawet jeżeli dostanę więcej, to kosztem niestabilności i rozłączeń.

 

Wiele jednak zależy od instalacji, odległości od centrali, tego czy jesteś na infrastrukturze TPSA czy Netii. 
Nie zaszkodzi zapytać o możliwość podłączenia 50Mb/s, niech zrobią testy. Gorzej, jak za większe pieniądze zostaniesz z 17, co jest bardzo prawdopodobne.

 

Odnośnie UPC, korzystałem na mieszkaniu studenckim i byłem bardzo zadowolony. Również ma mój brat i chwali. Mają stosunkowo dobre ceny i naprawdę spore prędkości. Mieszkam w domku jednorodzinnym i tu monopol ma Orange i poddostawcy, gdyby była możliwość przejścia na UPC to pewnie bym się nie zastanawiał. Zauważ jedną bardzo ważną rzecz, prawdopodobnie będąc klientem UPC będziesz na ich kablach. Być może tam gdzie mieszkasz mają światłowody? (inaczej nie proponowaliby aż 250Mb/s). To zmienia diametralnie temat i myślę, że UPC ma u Ciebie lepszą infrastrukturę = będziesz miał lepsze prędkości. Może ktoś z sąsiadów jest ich klientem - popytaj o prędkości, stabilność.

 

Osobiście sprawdziłbym UPC i wziął testowo, na pewno jest pewien okres na test i ew. rezygnację.

Za 60zł masz do 60Mb/s, które jak sam piszesz, zadowala, ja za te pieniądze mam do 10Mb/s w Orange ;)

Edited by FoX 13
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postawiłbym na UPC :).

Sam niestety jestem skazany na kable telefoniczne (300m dalej jest już kablówka; Wilanów), jednak VDSL2 od TP/Orżnij daje rade.

 

@Tapatalk

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.