Skocz do zawartości
MTC

Komputer dla programisty i muzyka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

szykujemy się z mężem na złożenie nowego komputera. Nic ze starego nie ma co zachowywać, bo sprzęt to właściwie trup. Przedział cenowy - o ile się da - do 3000, ale jeśli zaproponujecie coś ciekawego, jestem otwarta na sugestie przekraczające budżet.

Przeznaczenie:

- dla programisty (mąż)

- dla mnie (tworzenie muzyki, mixy, obsługa mocno krowiastych programów do korekcji dźwięku, synchronizacja tego wszystkiego z MIDI instrumentów cyfrowych)

- być może jakieś filmy itp. raz na jakiś czas, nie gramy w gry w ogóle, więc jakaś super grafika niewymagana

 

Oczekiwania:

- i7

- karta muzyczna Asus Xonar Essence STX lub coś z E-mu (może ktoś ma inne pomysły w takim przedziale cenowym?)

- dużo RAMu

- praca na Debianie ORAZ Win7/8 (bardziej skłaniam się ku 7, ale kto wie?)

- w miarę cicha praca

- możliwie najniższy (biorac pod uwagę prądożerność procka i karty muzycznej) pobór energii (stara instalacja w bloku, podatna na częste wygrzmocania się...)

 

Jakie polecacie pozostałe części? Jaką płytę główną? Na co zwracać szczególną uwagę?

Edytowane przez MTC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3000 zł z taką karta muzyczną będzie ciężko. Tu jest przykład zestawu bez karty muzycznej:

 

 

IMO:

http://www.morele.net/inventory/info/j9QXCV/

 

Można zrezygnować:

 

Z SSD  (nie zalecam). I wziąć na razie jedną kość 8GB DDR3.  Wtedy będzie więcej kasy na tego Xonara.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, bardziej zrezygnowałabym z dedykowanej grafiki.

Z ciekawości - Intel Xeon E3-1230 v3? Czemu? Za 400 zł więcej mam i7 z integrą graf.

 

Co do budżetu - tak jak pisałam - to jest wstępne założenie, bez rozeznania w cenach podzespołów. Może być, powiedzmy, plus 500-700 zł.

Edytowane przez MTC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem tu o wykorzystaniu CUDA od Nvidii (GTX 660). Ktore wspiera wiele programow. Ale jesli wystarczy integra, wiec Xeon odpada bo takowej nie posiada. Wtedy bierzemy oczywiscie i7 4770 bez K plus reszta. Odejmujemy GTX660 i zostaje wiecej kasy. Mozna sie pokusic o 16GB RAM i tego Xonara a moze i na SSD ktore jest zalecane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki.
A wybacz jeszcze ostatnie pytanie laika ;) - zasilacz z tym wiatraczkiem wystarczy czy trzeba będzie dokupić jakieś dodatkowe chłodzenie? I jaka obudowa? Napęd DVD, jak rozumiem, obojętnie jaki? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz najtańszy DVD. Co do obudowy to zależy tu od kosztów i gustu. Ja bym proponował coś takiego:

 

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-pure-black-atx-usb3-0-ssd-ready-3x120mm-bez-zasilacza-spc077-529266/

 

Ma 3 wentylatory, więc w środku nic tam przegrzewać się  nie będzie. O zasilacz się nie martw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, bardziej zrezygnowałabym z dedykowanej grafiki.

Z ciekawości - Intel Xeon E3-1230 v3? Czemu? Za 400 zł więcej mam i7 z integrą graf.

 

Co do budżetu - tak jak pisałam - to jest wstępne założenie, bez rozeznania w cenach podzespołów. Może być, powiedzmy, plus 500-700 zł.

 

Są Xeony z wbudowaną grafiką - to te z 5 na końcu w nazwie.

Np. http://ark.intel.com/pl/products/75461/Intel-Xeon-Processor-E3-1225-v3-8M-Cache-3_20-GHz

 

 

Dzięki za wskazówki.

A wybacz jeszcze ostatnie pytanie laika ;) - zasilacz z tym wiatraczkiem wystarczy czy trzeba będzie dokupić jakieś dodatkowe chłodzenie? I jaka obudowa? Napęd DVD, jak rozumiem, obojętnie jaki? ;)

Obecne napędy DVD to straszna tandeta. Nawet w tackach robią dziury aby zaoszczędzić na materiale. Nijak się to ma do starych wytrzymałych napędów (np. LiteOn SOHW-832S), które służyły wiele lat bez żadnego "zająknięcia". (;

 

Kupiłem jakiś czas temu najtańszego DVD (był to akurat LG) i nie tylko był bardzo głośny ale po 2 tygodniach wysiadł.

W dobie szybkiego internetu mało rzeczy instaluje się z płyt, napęd wykorzystałem raptem kilka razy (na pewno mniej niż 20).

Niestety nie pamiętam nazwy modelu - już go nie posiadam, po wymianie gwarancyjnej oddałem go koledze. W każdym razie LG odradzam.

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...