Skocz do zawartości
Finchy

problem z zapchanym gniazdem 3,5mm

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry, mam problem. Do mojego gniazda 3,5mm w laptopie weszła w poprzek mała nakrętka/mutra i niestety nie mam pomysłu jak ją wyciągnąć. Próbowałem zrobić to szydełkiem, niestety operacja zakończona fiaskiem. Gniazda raczej na pewno nie wymienię, bo jest na stałe wlutowane w mobo. Próba wypchnięcia od strony mobo również nie wyszła, gdyż gniazdo z tamtej strony nie ma żadnego otworu by to przepchnąć. By to zobrazować przedstawiam wam mały rysunek:
Dołączona grafika
na czarno gniazdo, szarym kolorem PIN od dźwięku, który dodatkowo utrudnia, na czerwono nieszczęsna mutra (ona ma w środku dziurę).
Tutaj kieruję pytanie: MA KTOŚ JAKIŚ POMYSŁ JAKIM NARZĘDZIEM TO WYCIĄGNĄĆ, ew gdzie mógłbym zanieść to do zrobienia>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tym nie pomyślałem... tylko gdzie teraz znajdę taki mały i jednocześnie długi gwint...

Zacznij od laptopa - zazwyczaj właśnie tego typu śrubami są skręcane ;] A na pewno starsze lenovo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest Toshiba, każda śrubka jest zdecydowanie za krótka (brakuje jakichś 3-4mm), bo "czapka" śruby blokuje by wejść głębiej.

jutro spytam zegarmistrza czy da radę.

Edytowane przez Finchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarmistrz uznał, że tam jakaś część gniazda jest, a nie żadna nakrętka, więc ani wyciągnąć, ani zrobić.

pytanie zmienione - ile może kosztować wymiana gniazda wlutowanego na stałe w mobo? ew ile kosztuje najtańsza znośna dźwiękówka? Bo rozumiem że wynalazki za 9,99zł na USB będą gorsze nawet od integry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znajdź normalny serwis, bo do wymiany wystarczy gniazdo, lutownica i odsysacz.Wrzuć temat na elektrodę, może ktoś z Twojej okolicy się podejmie - to nie jest trudna naprawa.

 

http://allegro.pl/fiio-d5-wzmacniacz-dac-extra-jakosc-promocja-i4058883902.html

Nie umywa się do E10 olympus, ale pewnie Ci wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł z tą nakrętką?

Jakim cudem się tam dostała? Jeśli wiesz jaka napisz - może coś zaradzimy.

Jak głęboko wchodzi normalny jack?

Jaki to dokładnie sprzęt.

 

Wymiana gniazda nie jest jakąś skomplikowaną sprawą, każdy serwis laptopów powinien to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znajdź normalny serwis, bo do wymiany wystarczy gniazdo, lutownica i odsysacz.Wrzuć temat na elektrodę, może ktoś z Twojej okolicy się podejmie - to nie jest trudna naprawa.

 

 

 

Bez Hot AIR nie ma co podchodzić ... PB free/  miałem okazje wymieniać gniazdo... Grzałem i to mocno by wyszło gniazdo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znajdź normalny serwis, bo do wymiany wystarczy gniazdo, lutownica i odsysacz.Wrzuć temat na elektrodę, może ktoś z Twojej okolicy się podejmie - to nie jest trudna naprawa.

 

http://allegro.pl/fiio-d5-wzmacniacz-dac-extra-jakosc-promocja-i4058883902.html

Nie umywa się do E10 olympus, ale pewnie Ci wystarczy.

byłem dziś w serwisie GSM/elektronika, zarzucili mi cenę 200-250zł o.o

 

 

Skąd pomysł z tą nakrętką?

Jakim cudem się tam dostała? Jeśli wiesz jaka napisz - może coś zaradzimy.

Jak głęboko wchodzi normalny jack?

Jaki to dokładnie sprzęt.

 

Wymiana gniazda nie jest jakąś skomplikowaną sprawą, każdy serwis laptopów powinien to zrobić.

to wygląda jak nakrętka, ale zegarmistrz uznał, że to może być część gniazda. Jak się dostała? Nie wiem, alkohol nie pomaga zapamiętać. Wchodzi mniej więcej do 2/3.

Sprzęt z podpisu Toshiba L750. Wymiana jest skomplikowana, bo gniazdo jest głęboko zamontowane na laminacie mobo.

 

Bez Hot AIR nie ma co podchodzić ... PB free/  miałem okazje wymieniać gniazdo... Grzałem i to mocno by wyszło gniazdo...

dokładnie. A nie mogę na chwilę obecną obyć się bez laptopa, więc jedyna opcja to chyba zewnętrzne audio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wariant hardcore: przewiercić gniazdo, wciągnąć przez nie żeńską końcówkę (gniazdo) przedłużacza mini-jack i dolutować do styków gniazda. Kumpel w pracy chodził tak z kablem USB wlutowanym do blackberry jak mu się gniazdo rozwaliło i zarząd 3 miesiące nie mógł podjąć uchwały o naprawie urządzenia :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię Ci - wystaw posta na elektroda.pl że zlecisz taką naprawę. Ostatnio jak sprawdzałem, Łódź była drugim co do wielkości miastem w Polsce, więc myślę, że ktoś się znajdzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

byłem dziś w serwisie GSM/elektronika, zarzucili mi cenę 200-250zł o.o

 

Se liczą :) U nas 120 kosztuje.

 

 

Ew zna ktoś kogoś/serwis, kto tanio w Łodzi się tego podejmie i zrobi od tzw. ręki?

 

W Łodzi nie, ale tak jak Dijkstra poradził, napisz na elektrodzie lub elvikomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...