Skocz do zawartości
kil3rs

Jaki zasilacz do gtx 760?

Rekomendowane odpowiedzi

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache.

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V

Zasilacz Corsair VS 450W ATX 120mm wentylator.

Karta graficzna MSI GeForce GTX 760 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DVI (N760 TF 2GD5/OC)

Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB.

Płyta główna Asus H81M-C H81

Procesor Intel Core i5-4440 (6M Cache, do 3.30 GHz)

Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0

tak to wyglada.

Edytowane przez kil3rs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie tez tak wydaje, że za słaby. Jak odpale np. cos co potrzebuje dobrych parametrow grafiki, poprostu komp klęka. Bo dostaje za duzo mocy a zasilacz nie daje rady. Tylko ze przy zakupie tego zestawu, prosi z forum morele jak najbardziej polecali, ze all spokojnie uciagnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz daje radę tylko możliwe że jest  walnięty... 450W wystarczy. Trafiłeś na słabą serię. Te Corsairy ogólnie są niezłe i sporo ludzi bierze je do takich zestawów. Co innego jakbyś podkręcał mocno procesor, a tak to spokojnie 450W wystarczy. Wyślij na gwaranję i niech wymienią. Jak będzie dalej to samo to próbuj na innym zasilaczu jak to nie pomoże to winowajca nie jest zasilacz. W zasadzie jak kolega niżej napisał powinieneś zacząć od spradzenia innych czynników. Zasilanie do karty, sterowniki, aktualziacja Biosu do płyty...

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz powinien sobie dać radę - ma 352W na linii +12 V .

 

Teoretycznie twój komp w pełni obciążony potrzebuje ok. 304 W .

 

W praktyce sporo mniej - raz że wyżej podana wartość obliczona jest na podstawie TDP procka i karty ( odpowiednio 84W i 170W , do tego ~50 W dla reszty elementów ) , I7 3960X@4,3 Ghz + GTX760 pobiera 300-340 w zależności czym jest obciążony .

 

PSU w teście na Anandtech ma certyfikat 1200W , Certyfikat 80+ Silver i realną sprawność ~86% przy tym obciążeniu , co daje rzeczywiste zapotrzebowanie na moc na poziomie 260-292 W .

 

Więc to nie brak mocy .

 

Wszystko poprawnie podłączone , dodatkowe zasilanie do karty także ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno tak, generalnie kompa zlozylem pod gry, takie bylo zalozenie. Taki zestaw mi polecili, oczywiscie sprawdzany przez wielu "znawcow" wiec jesli mowili ze pociagnie to nie powinno byc problemu. Dzieje sie tak, w gry ktore gram wszystko smiga,ale jak np. odpalilem jakiegos moda w Star Craft to komputer klękł, tak mi sie zdazylo dwa razy na tym samym. Karta była gorąca.. i nie chcial sie odpalic dopoki temperatura nie opadla. All wiatraki dzialaja, komputer jest bardzo dobrze schlodzony. Wiec gdzie moze tkwic problem? Jest moze mozliwosc podkrecania chlodzenia na karcie? lub tp.

a jeszcze w specyfikacji karty gtx 760 ma zalecany zasilacz 500W, to jest minimalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina zasłabego  zasilacza.  Producent może i podać 600W jako zalecane, ale nijak się to ma do rzeczywistośći. 

 

Poczytaj sobie testy GTX 760 i opinie o tym zasilaczu. Gwarantuje Ci że zasilacz jest wystarczający.

 

Możliwe że karta się przegrzewa. Zapuść Heaven Benchmark 4.0 ze wszystkim na max. Teselacja na Extreme. W tle mniej odpalony MSI AfterBurner. Nie zaszkodzi też nieco podnieść profil wentylatorów. Móżna to zrobić w MSI Afterburner>Settings>Wentylator.  Zaznacz opcję  włącz automatyczną kontrole wentylatora. Powinien Ci się pojawić wykres. Przeciągnij nieco go w góre na poszczególnych wartościach  temperatury.  Np ustaw tak by przy temperaturze 68'C  wentylator się rozkręcął do 70%. MSI ma ciche chłodzenie, ale mało wydajne. Nie znaczy że karta się przegrzewa. Mój GTX 770 też od MSI bucha żarem, a temperatura na rdzeniu nie przekracza 72'C i to po dość niezłym podkręceniu. Upewnij się że masz dobrą cyrukalację powietrza w obudowie. Ale najpierw odpal ten Benchmark i sledź temperaturę i zachowanie komputera.  Odpal grę Crysis 3 z detalami na max i pograj. Jak przez 30 minut będzie ok to komp stabilny. Ja uważam że to nie wina za słabego zasilacza. Możliwe temperatury lub wadliwy egzemplarz zasilacza. Takie rzeczy są normą. Zwłaszcza ostatnio w morele, gdzie sporo ludzi narzekało na uszkodzone fabrycznie podzespoły.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee no bez przesady... :) Powiem ci że ja az takich problemow nie mam,ale ten problem wystepuje przy odpaleniu moda w sc2. Poprostu sie wylaczy. Dzisiaj porobie doglebne testy i zdam wam relacje. Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak mi all prawie dziala na full detalach oprocz tego sc2, przy tym modzie. Gta4, Diablo 3,Cs global. A koledze przy tym samym zestawie walilo ju przy wszystkim nawet przy tescie 3d marka siadał. Tutaj wyniki testu

http://www.3dmark.com/3dm/2559604 Dzisiaj stestuje assasina 4 i zbadam wszystkie temperaturki i ci dam cynk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli skoro komp się nie wyłacza w tych grach to problem może być inny. Szczerze to nie spotkałem się by jakaś gra wyłączała kompa. Ale możliwe że tu wywala BSOD lub następuje reset i z niewiadomego powodu wyłacza komputer. Bo normalnie powinno się włączyć ponownie. Zrób tak że odinstaluj te sterowniki całkowicie i wgraj najnowsze.  Spróbuj tez usunać tego moda i SC i zainstalować ponownie. Osobiście jeśli ten mod tylko daje taki  efekt to znaczy że jest coś z nim nie tak i po prostu bym go olał . Oczyiście jeśli nie da się z tym nic zrobić.  Gdyby był problem z zasilaczem lub przegrzewaniem się GPU to w pierwszym przypadku wyłączało by kompa w każdej grze i przy każdym większym obciążeniu GPU lub były restarty. Gdyby temperatura GPU nagle mocno podskoczyła to by wywaliło sterownik. Zrobił by się czarny ekran i po chwili by sie obraz znów pojawił. Sam tak miałem kiedyś z GTX 460 gdy chłodzenie (wentylatory) nawalały i odcinało od nich zasilanie. Temp rosła do 120'C na rdzeniu i czarny ekran i wywalenie z gry do pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! :)

do #Devil.

Porobilem wszystko co napisałeś, all testy . Wszystko jest wporządku na wykresach, sprawdzalem na all grach w ktore grywam, wszystko full detale(assassin 4, star craft, gta 4 ) Temperatura nie przekraczala 70stopni, przy podkreconym wiatraku tez w normie wraz z testem z programu.

Także wydaje mi sie że tylko cos z tym modem moze byc nie tak :)

Dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...