Skocz do zawartości
pastol

[5000] Zestaw do Gier/OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie bede kupowal zestaw do max 5k. Glownie do gier, internetow, OC rowniez wchodzi w gre. Oto co stworzylem:

 

http://www.morele.net/inventory/info/dnBUAr/

 

 

Budzetu NIE MOGE przekroczyc ( i tak juz bankrutuje po zakupie :D ).

 

Napedu nie potrzebuje, ze starego przeloze.

 

Mysz i klaw bezprzewodowa potrzebna bo bede gral z ok 3m na tv 47 cali w rozdzielczosci FullHD i NIE wiekszej.

Optyk do podlaczenia kompa z ampli.

A listaw zasilajaca nowa sie przyda bo moja obecna jest naprawde stara i miewa jakies problemy sporadycznie.

 

Wiem, ze alternatywa dla Extreme4 jest h87 Phatal1ty Performance ( po 2 kosci uefi, syst audio dobry taki sam na obydwu, z tym ze na Extreme mamy oficjalne OC, mocniejsza sekcje zasilania, SLI, i ramki z wyzszym taktem moga dzialac )

 

Na SSD zapisu nie potrzebuje lepszego, bedzie pod system jedynie i pare programow wiec tak czy tak w porownaniu do starego 6 letniego HDD i tak bede pewnie zadowolony.

 

Ew. kwestia zasilacza, teoretycznie 550W wystarczy, ale wolalbym miec zapas. Podobno XFX XTR jest dobra alternatywa ?

 

I co do obudowy, wiem ze w tej cenie jeszcze Z9 U3 jest. Podobno ten Corsair lepszy, ale nie ma filtrow tak ? I mozna na gore wentylatorki dorzucic wyrzucajace cieple pow ?

Co sadzicie o tym zestawie, macie jakies sugestie ? Z gory dzieki za pomoc

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez pastol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jak najbardziej OK, zastanów się tylko nad tym czy na 100% masz zamiar go kręcić, wiem, że napisałeś, że OC wchodzi w grę ale z doświadczenia wiem, że często jest to na zasadzie: ah kupie procesor i płytę główną do OC, pobawię się tym za jakiś rok jak troszkę mocy więcej będę potrzebował. To tak nie działa w większości przypadków, jeżeli od razu nie masz zamiaru kręcić to możesz troszkę zaoszczędzić na procesorze, coolerze, płycie głównej. Jeżeli jesteś co do tego przekonany to dużo więcej nie wymyślimy, zestaw jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekie za odp. Bede go krecil na wejsciu :) 

 

A co do obudowy cos ciekawszego w tej cenie znajde? Meczy mnie tylko brak tych filtrow przeciwkurzowych w tym Carbide, ale za to doczytalem, ze ma jakis tunel wentylacyjny czy cos takiego. Jakies alternatywy do tej budy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-pure-black-atx-usb3-0-ssd-ready-3x120mm-bez-zasilacza-spc077-529266/

Filtry na dole i na topie. Jeżeli tak bardzo zależy Ci na filtrach, możesz je później dokupić. Ogólnie w tej cenie najlepsza obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za propozycje. Jeszcze mam z 2-3 tyg do zakupu wiec chwila na zastonowienie jest. 

Wspomnialem o tych filtrach ze wzgledu na to, ze u mnie w pokoju sie dosyc mocno kurzy, ale rowniez zalezy mi na przewiewnosci obudowy, bo nie chcialbym miec dodatkowego malego piecyka :)

 

Ten Corsair jest ciut szerszy i ma miejsce na wiatraczki na topie. Dodatkowo gdzies widzialem opinie, ze jest to solidniejsza obudowa od M40. Jeszcze sie w tym temacie rozejrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, czemu przy zestawie za 5k wybrałeś i5 zamiast i7? (tak wiem, że płacimy za ht, ale jednak dodatkowe 4 watki mogą się przydać w najbliższym czasie, o ile wszystko będzie pięło się z dotychczasową prędkością do góry, tak jak się pnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba miałeś na myśli uŻytkowaniu prawda ? Daj sobie spokój z HT do gier.  Co do grafy to jak wolisz Nvidie to też będzie ok. Różnica w wydajności między 290 jest niewielka. W zasadzie podobna.  Zyskujesz jedynie w BF4 nieco lepszą wydajność na AMD.  Obojętnie co byś nie wziął to będziesz zadowolony. AMD robi również bardzo dobre karty.  Jedyne co można się przyczepić to nieco większy pobór mocy u AMD, ale to nie jest jakiś problem. Przynajmniej dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w BF4, co powiesz o Tomb Raider i Hitmanie? Uśredniając pomiary, to R9 290 jest minimalnie przed GTX 780. 

Na dzień dzisiejszy nie widzę sensu dopłaty 200 PLN do GTX 780. No chyba, że na Twój wybór mają wpływ technologie zielonych - CUDA, ShadowPlay, PhysX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie PhysX to jest zamknięty system i jestem temu przeciwny. Są lepsze rozwiązania jak Havok.  Cuda hmm tu i może coś w tym jest. AMD ma też swoje wsparcie. Nie  nie uważam że Nvidia jest lepsza czy gorsza od AMD jeśli do tego zmierzasz.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiennikiem dla 300R jest M40 ? Poważnie .... pod względem filtrów tak, pod względem jakości wykonania zdecydowanie nie ....

 

Autorze warto zainwestować w obudowę, albo fabrycznie wyciszoną Corsair Carbide Series 330R albo w coś z znacznie wyższej półki jak Fractal Design ARC R2

 

Biorąc zasilacz CS 650 nie zapomnij o podłączeniu całego zestawu do listwy przepięciowej z warystorem, to dość znaczny minus tego zasilacza. 

 

Palit w cenie prawie 1900 zł z dwuletnią gwarancją wydaje się kiepskim wyborem patrząc na konkrecyjne modele, taniej masz nawet modele Gigabyte/ MSI a o 100 zł taniej jest model Gainward z chłodzeniem Phanotm. 

Edytowane przez Banqq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze w uŻytkowaniu ;) literowka bo z tel pisalem w slabym stanie fizycznym ze tak powiem ;)

 

Na morele jak patrzylem palit 36 mc gwarancji, moze sie zmienilo ? Ogladajac rozne wykresy palit byl szybszy czasem i o 10 klatek od r9 290 tri x np, a w niektorych r9 byl o 2-5 szybszy.

 

Wlasnie cos czytalem ze brak tego warystora w tym modelu wiec mozecie mi polecic jakies psu 650 z tym warystorem ?

 

Odnosnie obudowy bardziej zalezy mi na przewiewnosci niz na wyciszeniu dlatego myslalen o z9 u3 lub tym 300r. Jedyne wymaganie to zeby usb 3 bylo na froncie - 1 wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...