Skocz do zawartości
Daniecki

Cięcia w budżecie, nowy zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów purepc. Jestem tutaj nowym użytkownikiem, jednak zmuszonym do prośby o porady ludzi bardziej obeznanych w dzisiejszym sprzęcie. Poszukuję całego zestawu komputerowego do mojego nowego lokum (skrzynka, monitor, klawa, mysz i myślę nad win7 oryginałem). Budżet podałem, jednak nie ukrywam, że jeżeli się da gdzieś urwać parę groszy kosztem nie wydajności a paru pktów w benchmarkach to jestem za. Dodatkowo złożyłem coś takiego sugerując się zestawami gotowymi na purepc (coś pośredniego między zestawem za 2k-2.3k).

 

Monitor LED AOC i2369Vm

 

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) 

 

Karta graficzna Asus GeForce GTX 660, 2GB DDR5 (192 Bit), HDMI, DP, BOX (GTX660-DC2OCPH-2GD5) 

 

Procesor Intel Core i5-4440 (6M Cache, do 3.30 GHz) BOX BX80646I54440 

 

Pamięć Crucial 8GB Ballistix Sport 2x4GB 1600MHz CL9 NON-ECC DIMM 1.5V Heat Spreader (BLS2C4G3D169DS3CEU) 

 

Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H Intel B85 LGA 1150 mATX (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE) - GA-B85M-D3H 

 

Zasilacz Corsair VS 450W ATX 120mm wentylator, EU version CP-9020049-EU 

 

Obudowa Spire SPD503B-R 

 

Cena tego zestawu wynosi według morele 2815,91 zł, jednak brak tu myszki, klawy, dysku ssd i tego windowsa 7.

 

I moje pytanie i prośba do Was, czy pomożecie mi jakoś zmieścić się w tej kwocie nie rezygnując z najnowszych tytułów? Dodam też, że mam dysk przenośny seageta 2 tb więc może ten zwykły 500 gb zamienić na 120 ssd, tylko na system?

 

Z góry dzięki za pomoc :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Z3 Plus możesz wziąć zwykłą Z3:

http://www.morele.net/obudowa-zalman-zalman-z3-usb3-0-czarna-605202/

 

Zawsze można dopłacić do jeszcze lepszej wersji GTX 660:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-cuda-gtx660-2gb-ddr5-px-192bit-2dvi-hdmi-dp-gtx660-dc2o-2gd5-518681/

 

Oczywiście jej opłacalność względem R9 270 nie jest najlepsza, ale w tej cenie ciężko o równie dobrą kartę pod względem kultury pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o zamianie płyty głównej, którą podałem na ASRock H81M? Co stracę względem tej wyżej? Od razu piszę, że za OC nie mam zamiaru się zabierać :P I myślę nad zamianą tego dysku na ssd na sam system, ponieważ na dane mam przenośnego 2 tb, który mi wystarczy na pewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wszystkich namysłach i odpowiedziach mam coś takiego (dojdzie oczywiście monitor)

 

http://www.morele.net/inventory/info/Q2lrmu/

 

Mam ostatnie pytania do Was w tej sprawie:

 

1) Czy warto mi dokładać do gigabyte'a, którego podałem w pierwszym poście jako płytę główną?

2) Jak się ma wydajność tego gtx 660 do wspomnianego wcześniej radka r9 270 (dopłata w tym przypadku ponad 100 zł), czy to się rzeczywiście opłaca?

 

Z góry dzięki  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że ma to związek z nowym (choć tak naprawdę starym) firmware.

1. Nie ma sensu. Jeżeli miałbym do czegoś dopłacać, to na pewno do formatu ATX:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-h81-plus-h81-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-602684/

 

2. Jeśli zamierzasz podkręcać GPU, to dołożenie 100 PLN ma sens, jeśli nie, no to już znasz odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w OC z reguły się nie bawiłem i nie zamierzałem, więc ssd zmieniam na cruciala, płytkę zostawiam asrocka a grafa również może być ten gtx od asusa? Pogram na tym mam nadzieję trochę czasu?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli, to co z tego?

Twierdzenie, że problem leży w firmware sugeruje, że nowsze firmware może ten problem rozwiązać. Jak ktoś kupi tego V300 na kościach asynchronicznych, żadne firmware mu nie pomoże. Odwalili taki numer, niech kiszą te SSD lub sprzedają 120GB za 200zł, będzie można się zastanawiać czy nie kupić do wolniejszych maszyn. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w OC z reguły się nie bawiłem i nie zamierzałem, więc ssd zmieniam na cruciala, płytkę zostawiam asrocka a grafa również może być ten gtx od asusa? Pogram na tym mam nadzieję trochę czasu? :P

 

 Panowie co do dysku wszystko jasne a to?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie moi drodzy. Jakiś czas temu prosiłem Was o pomoc w złożeniu zestawu z monitorem. Wyszło równe 3 tyś. za komputer naprawdę niezły. Niestety ostatnie wydarzenia spowodowały, że mój budżet dość znacznie się ograniczył i dlatego proszę Was o ponowną pomoc.

 

W skrócie napisze czego oczekuję: gry nie muszą chodzić na full ultra detalach, byle by można było pograć na średnich cieszących i tak oko. Dodatkowo internet i szybka praca systemu.

 

Z poprzedniego zestawu rozważam nad zrezygnowaniem z i5 4440 na koszt i3 3.4 ghz i zostawieniu  grafy gtx 660 lub wsadzeniu czegoś tańszego ale tylko trochę by nie stracić zbyt wiele na wydajności. Drugą opcją jest wsadzenie i5 kosztem słabszej grafiki, którą pewnie za jakiś czas i tak trzeba będzie wymienić. Stąd mój dylemat, co jest bardziej przyszłościowe. Procek czy grafika. Ponadto rezygnuję na pewno z 8 gb ramu, 4 powinno dawać jakoś radę a zawsze to kolejne 1.5 stówki w kieszeni. Dysk ssd również mile widziany zamiast zwykłego hdd (mam przenośnego seageta 2tb)

 

To takie moje sugestię. Kwota hmm, 2000 zł z lekkim marginesem w górę, ponieważ chciałbym by był to zestaw z monitorem (tu też nie chcę jakiegoś wypasu). 

 

Z góry dzięki za kolejną pomoc! Pozdrawiam, Daniecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie moje sugestię. Kwota hmm, 2000 zł z lekkim marginesem w górę, ponieważ chciałbym by był to zestaw z monitorem (tu też nie chcę jakiegoś wypasu).

 

 

Dzięki za pomoc ale chyba nie doczytałeś, ta kwota i zestaw który podałeś jest bez monitora a ja w tych pieniążkach chciałem się zmieścić z monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to coś wręcz identycznego złożyłem 

 

http://www.morele.net/inventory/info/HmpXq/

 

Moje pytanie teraz co do procesora, jak się ma porównianie i3 do pentiuma, czy warto dopłacać 200 zł do tej i3, która i tak za młoda nie jest w porównianiu do i5 4440. Bo przypuszczam, że i3 też mi nie posłuży za długo i będzie go trzeba wymienić, więc pytam czy lepiej dać pentiuma tego najmocniejszego i w przyszłości i5 wrzucić czy lepiej tą i3 mimo wszystko. Chce mieć z czymś spokój na trochę czasu. 

 

P.S Jak z wydajnością tego zestawu który podałeś? Da radę spokojnie posmyczyć w fajne tytuły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne tytuły to znaczy i jakie detale Cie interesują? Zależy od tego co rozumiesz poprzez "w przyszłości". Ogólnie Pentium jest tańszy i lepsza jakoś w stosunku do ceny, i3 ten stosunek wydajności do ceny ma trochę mniejszy, ale jeżeli miałbyś wymieniać procka za rok/dwa to bierz i3.

Edytowane przez Varessen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o procku właśnie myślę o wymianie w tym czasie. Fajne tytuły miałem na myśli ostatnie 3 części CoDa, jakieś nowe ciekawy gry ale jak pisałem w 1 poście nie najwyższe detale, tak by płynnie pograć nie mając grafiki rodem z pegazusa :D

 

Co do porównania jeszcze tych 2 procków to czy i3 jest sporo wydajniejszy od tego pentiuma podawanego w zestawach na ppc 1.3k-1.5k bodajże.

 

I dodatkowo zapytam, że jeżeli udało by mi się dołożyć te 2 stówy to lepiej je włożyć w grafikę mocniejszą czy jednak i5 4440?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dołożył byś 2 stówki to wal http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-gaming-oc-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dp-dvi-n660-gaming-2gd5-oc-promocja-609901/ i możesz spokojnie pograć w nowsze tytuły. Co do porównania: http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-G3220-vs-Intel-Core-i3-4130

Edytowane przez Varessen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy, że w tytuły, które podałeś na średnich (20-30 fps) powinieneś móc pograsz z R7 260XOC, ale nie do końca orientuję się w tych grach. 

 

Być może znajdziesz testy tej karty na tych właśnie grach. Poszukaj.

Edytowane przez Varessen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...