Skocz do zawartości
aerial

LC w Lian Li A7110B

Rekomendowane odpowiedzi

to nie powinno skoczyć w kilkanaście sekund do 70 stopni myślę.

z tym bym się kłócił, ta karta ma jednak dość wysokie TDP... może po prostu czujnik uwalony? A badałeś organoleptycznie blok? jak jego temperatura "na sucho" przy dotknięciu palcem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię na podstawie doświadczeń z chłodzeniem powietrzem na tej karcie.

Na gelidzie z wyłączonymi wentylatorami, była niższa temperatura po 10s furmarka niż na zalanym bloku w którym płynie woda..

W tak krótkim czasie zarówno blok jak i cooler, nie jest nawet letni, bo nie zdąży się nagrzać. Kilogramowy płaskownik z miedzi położony na palnik kuchenki gazowej, też po 10s by był zimny, a TDP palnika jest znacznie większe niż mojej karty :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wodzie 670 powinna mieć max 50stopni by bardzo dużym oc , furman czy nie czy nie i tak masz ogranicznik tdp w biosie dlatego furman nie grzeje bardziej niż wymagająca gra.

 

Na 680 refie z mk-26 miałem max 65stopni w poprzednie lato , a pokoju był piekarnik i gpu pracował z zegarkiem 1350mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie jestem fanem dokrecanych gwintow montazowych do FC ;) Dolozenie tego pseudo kawalka miedzi nie pomoze Tobie. Twoje odbicie z pasta na bloku nie wyglada fajnie. W ogole po sladach frezu - co za debil to programowal :D Tutaj calkiem powaznie, jesli docisk nie jest problemem, to stawiam ja jakosc wykonania bloku w miejscu dla rdzenia, ew. kosmiczne problemy z obiegiem w ukladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie możę być kwestia obiegu, bo takie same temperatury są przez pierwsze ~30s nawet jak wyłączę pompę. I woda płynie w wężach szybko, na cpu są bardzo dobre temperatury.

 

Też myślałem nad tymi gwintami montażowymi, ja ich nie dokręcałem/nie ruszałem. Na oko wygklądały na równe.

Co nie zmienia faktu, że nawet jeżeli była tam jakaś nierówność, nie mogło dużo brakować do docisku, bo blok działał i dawał podobne wyniki bez tej blaszki.

Dokładając blaszkę, sporo podnosi się cały blok, i powinien się rdzeń już na 100% oprzeć na tej miedzi. Dlatego nie rozumiem czemu nie ma poprawy..

To musi być docisk, bo jak mówię, w dosłownie kilka sekund temperatura jest wyższa niż na AC. To typowy objaw braku dobrego kontaktu z chłodzeniem moim zdaniem.

Ta miedziana płytka ma 0,5mm tyle co termopady po stronie bloku. Tak jak poprzednio były mocno ściśnięte przez blok, tak teraz z płytką są ściśnięte lżej, co widać patrząc na pcb od bloku z założonym blokiem.

Naprawdę nie chce mi się tego kolejny raz zdejmować :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem blok z karty raz jeszcze..

Usunąłem blaszkę, pomierzyłem wszystkie podkładki, jak głęboko wkręcają się śruby itd. Dokręciłem gwinty w samym bloku, ale praktycznie nie dało się ich mocniej dokręcić.

Dołożyłem jeszcze podkładki pod firmowe dystanse 2,35mm, żeby dało się mocniej dokręcić.

 

dYZU5TX.png

 

Wyczyściłem rdzeń i blok, także widać idealnie odcisk rdzenia na bloku, pasta stg2.

Całość skręciłem bardzo mocno. Widać że pcb opiera się na gwintach na bloku, także nie sądzę że da się to mocniej przykręcić. Prędzej wygną się podkładki po stronie backplate, karta już się do bloku nie zbliży.

 

W każdym razie, na tak założonym bloku, woda 24 stopnie, furmark w około 15s daje 70 stopni..

idle 29.

 

Nie mam pomysłu co jeszcze mogę zrobić z tym blokiem.

 

edit:

 

Tak wygląda odcisk rdzenia, bez żadnej miedzianej płytki, i bardzo mocnym i starannym skręceniu bloku:

 

dk_23uuj9.jpg

 

dk_15zuih.jpg

 

Widać że to nie jest tak jak powinno być. Pasta powinna być wyciśnięta na brzegi, a tutaj jest tylko jakbyś dotknął lekko rdzeniem do bloku.

Tylko co mnie dziwi, że danie pomiędzy rdzeń a blok 0,5mm kawałka miedzi nie zmienia praktycznie w ogóle wyników..

Może jest jeszcze za daleko?

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak słabym docisku i zastosowaniu konwencjonalnej pasty nie oczekuj cudów , sprawa raczej jest oczywista , dystanse są za długie i trzeba je spiłować. Jak dobrze widzę nawet sekcja nie bardzo się odbiła w thermopadach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok pójdzie do zwrotu. Powiedzmy że oczekiwałem brak tego typu problemów :wink:

 

Zastanawiam się nad uniwersalnym blokiem na rdzeń. Kompatybilność i cena jednak spora zaleta, chłodzenie vrm da się zrobić z nawiewu 120mm, wentylacja w samej obudowie jest bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem blok na ek supreme hf na sam rdzeń.

Teraz idle core = temperatura wody.

Furmark przy wodzie 23 stopnie, 40. I to na paście arctic ceramique.

Takie wyniki mi odpowiadają.

Mierzyłem temperatury vrm bez nawiewu to było coś w okolicach 70 stopni w stresie, w budzie jest dość doby przeciąg. Chyba odpuszczę kombinowanie na to wentylatora.

 

Teraz żeby tylko jakiś radiator się nie odkleił i nie wpadł do zasilacza..

 

hf_1.jpg

 

W ogóle wydaje mi się że flow podskoczył, układ się błyskawicznie odpowietrzył. Na cpu miałem sporo syfu w bloku, jest on dość restrykcyjny. Jakieś fragmenty papieru którego używałem do zatykania złączek przy rozkładaniu układu, osadziły się na bloku. Obróciłem też przy okazji blok na cpu i dałem kolanko 45 właśnie na cpu na wlot.

Zapodam jakieś zdjęcia całości później.

 

edit:

 

nb_2.jpg

 

zasilacz w wersji stealth :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem radiatory na mniejsze, dałem nawiew. Cienki gelid przytwierdzony do karty dwoma kabelkami. Myślę że wygląda ok.

 

Trochę ciemne zdjęcia bo było robione bez włączonego oświetlenia w obudowie:

 

Kabel od zasilacza nie dotyka węża, jest na drugim planie, tylko tutaj tak wyszło.

1k_wentylgraf1.jpg

 

1k_wentylgraf3.jpg

 

1k_wentylgraf6.jpg

 

1k_wentylgraf5.jpg

 

1k_wentylgraf7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba im się coś pomyliło, tam jest tylko jeden blok od ek, na rdzeniu grafiki. Reszta to klocki phobya.

Jeszcze a propos, jak do nich kiedyś zagadałem o sponsoring kilku części do LC, przedstawiłem dość szczegółowy plan co bym chciał poskładać, jakie elementy i gdzie zaprezentować, to olali mnie ciepłym moczem :)

W rezultacie cały projekt jest z części z alledrogo/forum, wszystko z mojej kieszeni.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...