Skocz do zawartości
aerial

LC w Lian Li A7110B

Rekomendowane odpowiedzi

Doszły ledy.

3x 30cm, podobnie jak planowałem.

 

Pasek na górze obudowy jest przyklejony do "kątownika" z tektury, a ten na taśmę magnetyczną do chłodnicy (magnesy nie działają na alu, wiec do niczego innego się nie da). W ten sposób nie mam ledów przyczepionych do topu obudowy, gdzie między chłodnicą a bocznym panelem, by dość mocno tłumiło światło, w takiej 8cm szczelinie. Są prawie na krawędzi chłodnicy, ale ciągle pozostają niewidoczne z zewnątrz.

 

A_swiatlo_1.jpg

 

Paski na tyle i podłodze, normalnie na klej do obudowy:

 

A_swiatlo_2.jpg

 

Całość sterowana z kontrolera, można przyciemnić. Do tego, komputer odpalany z klawiatury, nie muszę otwierać klapki za każdym razem, żeby użyć przycisku power.

 

A_swiatlo_3.jpg

 

Podświetlenie w dzień:

 

A_swiatlo_4.jpg

 

Noc. Światło które widać na krawędzi górnego panelu wynika z słabo dokręconego bocznego panelu + długi czas naświetlania. Gołym okiem tego nie widać w zasadzie.

 

A_swiatlo_6.jpg

 

A_swiatlo_10.jpg

 

Ledy za chłodnicą widać dopiero z bardzo niskiego kąta, czyli siadając na podłodze:

 

A_swiatlo_5.jpg

 

A_swiatlo_8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówisz o tym które sprzedajesz, dla mnie trochę za duże :) Chociaż jakość piękna nie przeczę.

Wolę zabudowane konstrukcje, najchętniej gdybym coś takiego robił, wybrałbym budę HTPC jakieś lian li, która ma wymiary możliwie najbliższe płycie ATX, i pakował lc do środka w czymś takim, a płyta na top i przeróbka na bencha.

Jest też więcej zabawy, bo kupić gotowy produkt, i cały dylemat ogranicza się do tego jak dobrać kolor laminatu, albo gdzie puścić kabelki.

Nawet w tym lian li co robiłem, skończyło się tak szybko, bo w zasadzie obudowa była praktycznie gotowa do składania zestawu, jedynym "modem" jaki musiałem zrobić to wycięcie tych kilku otworów na kable.

Odpowiedni worklog bliźniaczej konstrukcji, bez tych paneli, z malowaniem, to by się rozciągnęło pewnie na miesiące, wysyłka paneli do wycinania, roznitowanie obudowy do malowania proszkowego itd. Fajne rzeczy ale drogie.. szczególnie wycinanie.

 

Gdybym coś robił dalej, to raczej bym chciał użyć ponownie części które mam, tzn. te chłodnice pasują w zasadzie tylko do TJ07, z ciekawszych obudów, które nie są po prostu zwykłymi full towerami ATX, bo wtedy zmiana ma mały sens. Płacić np. 6 stów za podrapaną używkę tj07, jak się raz na rok pojawi, do tego na 99% będzie miała okno po złej stronie (mnie interesuje tylko mod na inverted w tej obudowie). Jakby się nawet udało kupić bez okna, to potem wycięcie panelu po drugiej stronie z fajnym oknem, koszt kilka stów.. Nawet jakby podejść do tj07 maksymalnie po oszczędności, tzn nie zamawiać midplate, tacki, fronu, bo to można samemu przerobić, użyć zaślepek itd. Ale już szybka na top nie jest wykonalna, trzeba kupić, backplate raczej też (oryginalny jest zbyt brzydki żeby to zaakceptować :)). Do tego wspomniane okno. Ta buda niesie za sobą duże koszty, bez znaczenia jak się do tego podejdzie.

 

Z układów jakie zawsze chciałem mieć, ft02. Mam plan jak to rurkami połączyć, nikt jeszcze tak nie zrobił, myślę że efekt by był świetny, ale znowu, koszt. Buda jest trudno dostępna i dość droga. Chłodnica magicoola 3x180 jest droga jak diabli, i nie do dostania jako używka. Do tego projekt bazowałby na jakimś dobrym jakościowo rezie w 5,25'' typu koolance, znowu kosmiczna cena, brak używek. Mimo że buda mi się podoba, stoi ona w sprzeczności z moim podejściem do budowy z używanych części.

 

Jeszcze finalny problem to sprzedawanie obudów.. idzie baaardzo ciężko :) Tj08 sprzedawałem z 4 miesiące, wcześniej a05 też kilka, i wcale nie drogo. Q06 chciało kupić z 10 osób jak je zaczynałem składać, a teraz cichosza.. myśleli pewnie że oddam za 2 stówy, gdzie za plastikowego prodiża płacisz prawie 350.

Aż boje się pomyśleć ile bym czekał żeby tego a7110 sprzedać w ludzkiej cenie.

Sprzedać całość też bardzo ciężko (tzn buda + całe lc).

 

Chyba że masz jakieś inne pomysły? :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to co opisałeś jest prawdą, sprzedać obudowę typu full w tej chwili to wyzwanie, wszystko idzie w miniaturyzację. Postępu i mody nie zatrzymasz. Możesz jedynie udoskonalać to co już jest... 

 

Druga kwestia nie ma co się łudzić, osoby zainteresowane śledzą allegro, ebay'e, giełdy, ogłoszenia, etc. na obudowie nie zarobisz, jak odsprzedasz i wyjdziesz na potoczne "0" będzie świetnie. 

 

Jakość wykonania Little Devil'a jest miażdżąca! Widziałem "na żywo" LD-V8 nie dość, że buda wielka to wykonanie mistrzowskie. Owszem cena zabija, ale jak mam zapłacić ok. 150zł więcej za XSPC H2 to dziękuję, nawet klatki hdd, sanek ssd czy zaślepek nie ma w komplecie tylko jako akcesorium. Kpina. 

 

Dostałem mnóstwo maili z pytaniami jaka cena od ręki, jak pisałem ok. 500zł + KW to cisza lub propozycja 250zł + KW, to była najwyższa oferta. Jeden pajac mi napisał, żebym nie wygłupiał się bo taka sama konstrukcja ale lepsza bo ze stali jest za 570zł bodaj, chodzi o DT V3 :D Ludzie są zabawni, szczególnie osoby nie zorientowane w produkcie. To nic, że nowe benchtable LD kosztuje w PL. 1099zł + KW + czas na sprowadzenie. 

 

W takim wypadku wolę jest sobie zostawić aniżeli na siłę sprzedać. Nonsens. 

 

Wszelkie obudowy wykraczające ceną ponad powiedzmy 500zł to dla 90% użytkowników bezsens, w tych 10% kilka % doceni walory użytkowe. Wąski rynek to i wąskie grono odbiorców, również na rynku wtórnym... 

 

A szkoda, że nie ma wielu projektów w takich konstrukcjach. Ale nie ma tego złego. 

 

Kupiłem CM Cosmos S 2 dni po premierze w PL, po ponad 2 latach użytkowania sprzedałem razem z oryginalnym panelem bocznym z szybą za bodaj 350zł :) 

 

Lian Li PC-A70B kupiłem za 450zł, a sprzedałem za 400zł, to samo z innymi budami typu full. 

 

Co do TJki07 zgodzę się, jak są na rynku jakieś konstrukcje to są sponiewierane przez los, istny holocaust artystyczny... 

 

Czekam co wymyślisz :) Co do budki typu bench, BARDZO trudno sprzedać, jak się uda to za psi grosz. Nie warto. Niech kurzy się u Ciebie. 

 

Przepraszam za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest opcja sprzedać na zagranicznym forum. Ktoś mi chciał dać 100 euro za tego q06 kiedyś, bo nigdzie nie mógł znaleźć.

 

Generalnie z tamtego builda byłem bardzo zadowolony, i nie wykluczam że sobie zostawię tą obudowę. W działaniu jest naprawdę super, cisza, dobre chłodzenie. Jedyny minus to trochę kurzu, ale do przełknięcia.

 

Co do obecnego zestawu. Myślałem jeszcze może wkomponować kilka adapterów 45 stopni, żeby inaczej puścić kilka łuków. Też np, pompka-gpu, bo wąż będzie mi teraz chyba kolidował jak kupię dłuższy zasilacz.

Tylko nie wiem jak będzie wyglądała złączka 8/10 na takim adapterze, ich szerokość jest raczej dopasowana do większych złączek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ludzie są zabawni, szczególnie osoby nie zorientowane w produkcie. To nic, że nowe benchtable LD kosztuje w PL. 1099zł + KW + czas na sprowadzenie. 

Wszelkie obudowy wykraczające ceną ponad powiedzmy 500zł to dla 90% użytkowników bezsens, w tych 10% kilka % doceni walory użytkowe. Wąski rynek to i wąskie grono odbiorców, również na rynku wtórnym... 

 

No może powiem ze swojego punktu widzenia : 

 

Sam mam obudowę za 1k i jestem z niej mega zadowolony, ale za bench, który sprzedawałeś (widziałem fotki na allegro) nie dałbym 350zł. Okej - nie jestem targetem, ale jak sam stwierdziłeś, to bardzo wąski target. Osobiście wolałbym sam wykonać benchtable, bo to o wiele łatwiejsze zadanie, niż zrobić obudowę. Zwłaszcza, że wykonałbym idealnie pod swoje wymiary itp. Czy jakościowo by odstępowało ? Najprawdopodobniej nie, ponieważ nie wysilałbym się na fikuśne gięcia, jedynie proste aluminium i przy dostępie do waterjet'u zrobienie fajnych koszyków to pestka. Resztą spasowania nie musiałbym się przejmować, jak w przypadku obudowy, więc ... ;) 

 

Sam benchtable bym sobie wykonał, nawet dla funu, alleee ... nie miałbym gdzie takiego komputera postawić, nawet na tydzień. ;) 

 

Co do OT, to temat aeriala, jeśli będą mu przeszkadzały nasze brudy, to je wywali. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, przynajmniej jest jakiś ruch :)

 

Tutaj się przymierzałem, super flower nawet ledy białe na złączach by pasowały.

Niestety, przy cenie ~300zł krótko przed końcem licytacji.. zasilacz został "skradziony" :lol:

 

http://allegro.pl/zasilacz-1000w-super-flower-gold-i4139955231.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem, że takie benchtable LD jest warte takich pieniędzy? Na zachodzie kosztuje w okolicach 220ojro, zatem niecałe 900zł :) Dla mnie kwota niedopuszczalna. Jednak sam rozumiesz jak mam je sprzedać za 300zł to dzięki - postoję. Kupiłem je nowe w ciekawych okolicznościach. Chciałem sprzedać bo stoi w szafie i zbiera minimalnie kurz ale widzę, nie ma to sensu. Zostanie ze mną, jak skończę układ w 800D, pomyślę coś nad WC w benchtable. Zawsze chciałem wcisnąć tam 2x Airplex + D5 i takie tam inne graty. 

 

Zapewne skuszę się przy w miarę racjonalnych kosztach na zestaw XSPC Photon 270 + D5 + pierścień do tego 2x Airplex + HeatKiller 3.0

 

Co do zrobienia własnego benchtable zgadzam się ale mimo wszystko dostęp do maszyn + jakiś pomysł + troszkę samozaparcia trzeba mieć, z mojego punktu widzenia oczywiście ;)

 

Aerial zapożycz się w Stefczyku czy Bocianie i trzaśnij LD PC-V8 :D Tam już nie ma kompromisów, tak wiem 99% użytkowników na PcLolu napisze, że brzydka, duża i droga ale na Pure będziesz miał kilku więcej zwolenników. Chyba, że to nie Twoje klimaty. 

 

@MaciekCi jaką masz budkę? Też LL? Możesz podesłać link do swojego WCta? 

Edytowane przez Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC-V8 fajne, chociaż trochę kanciaste. Już bardziej podoba mi się V7.

Inna sprawa że to co mam, jest i tak już mega overkillem. Przesiadać się na jeszcze większą budę, więcej chłodnic? :) Prędzej bym musiał się zapożyczyć żeby kupić karty graficzne, i najlepiej więcej niż dwie.

A ja w zasadzie nie gram w gry.. jeżeli już to mają małe wymagania, albo skopany kod i lepszy sprzęt w nich nic nie daje.

 

Gdyby istniał na rynku laptop minimum 17 cali, bez znaczenia jakie gpu, przyzwoity cpu na poziomie i3 nowszego, całkiem pasywny, to bym sprzedał wszystko i na coś takiego się przysiadł. Ale o ile mi wiadomo nic takiego nie istnieje. Najbliżej są jakieś 13'' tableto hybrydy, czy nowy macbook air ma nie mieć wentyli. Ale to jest stanowczo za małe. Technicznie, w większej obudowie takiej 17'' byłoby nawet łatwiej pasywnie chłodzić takie same komponenty, ale nikt czegoś takiego nie produkuje.

 

Na ten moment do obecnej budy plan by był taki: nowe psu + oploty, potem może druga grafa, jeszcze trochę pójdą w dół, taki 670 na pcb 680 od gigabyte, dwie po oc, ładna wydajność w cenie by była.

Tylko w całym tym planie jest jeden problem - skąd wziąć drugi taki sam blok od bitspowera? Może zamówić w "sklepie" darmacz za 898zł? :) Szansa na używkę tego modelu jest jak szansa na tj07 w idealnym stanie za 3 stówy.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie gram na kompie. Od tego mam x360, a gram 2-3 razy w miesiącu jak znajdę czas. 

 

Dlatego jak zależy Ci na SLI to przykro mi, kupiłeś za fajną kasę świetny blok. Fajna okazja, ale druga taka okazja nierealna. Nie w PL :) 

 

Ja robię sobie kolejny układ na starych klockach i tak zostanie. Nie stać mnie na wymianę co chwilę MB + CPU + GPU. 

Zostań przy tym co masz. Co do budki, poszukaj na ebay.de czasami tam znajdziesz LD PC-V7/8 za ciekawe pieniądze. W każdym razie można trafić na różne perełki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi jeszcze po głowie coś takiego, na benchu:

 

CxXz9Br.png

 

Równoległe połączenie gpu->cpu, w gpu 2 złączki quick connect, i zależnie jak to by stało, na nich może kolanka 90 stopni, i to by szło gdzieś daleko do zewnętrznej chłodnicy.

Np. powiesić 480tkę za jakąś szafą, w nią wkręcony laing z jakimś mniejszym rezem. Spokojnie by coś takiego poradziło sobie z każdym zestawem 1gpu + cpu.

 

Myślę że efekt by był ciekawy.

Z zalet rozwiązania, to np. można brać mobo z socketem bliżej płyty, bo nie ma tutaj tego problemu co z coolerami. Jedyny mankament, to na płycie z socketem zaraz obok pci-e by był dość ostry łuk.

Ciężko o układ z lepszą ekspozycją bloku na gpu.

Z wad, to trzeba do tego blok na cpu, który akurat leży równolegle do grafiki. O ile to ma takie znaczenie, tzn. jakie są różnice, gdyby obrócić blok przystosowany do określonej orientacji względem rdzenia, o 90 stopni?

 

Sama chłodnica, najprostszy patent, np. do zamocowania pod blat stołu:

 

YZsheNa.png

 

Chłodnica przymocowana na płasko, tak że sama pełni rolę rezerwuaru. Pompa musi być skierowana w górę, bo ta sama pozycja tylko że w dól jest dla tego modelu niedozwolona, ale to nie problem.

Węże wychodzą sobie zza blatu tam gdzie wszystkie kable normalnie do obudowy, i przez złączki wpinają się w blook fc na gpu.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

w sumie ciekawy pomysł i w sumie masz budę, masz sprzęt i części to w wolnej chwili kombinowałbym na Twoim miejscu ;)

Co do używanych obudów to patrzę od jakiegoś czasu co się dzieje na znanym portalu z aukcjami :P , ale tam nic ciekawego nie ma. Jest teraz 900D do sprzedania i poza tym nic interesującego. A ceny nowych są często wyższe niż w innych sklepach internetowych, no ale kto wie, może jakaś okazja się trafi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fajnych nowych ujęć ;)

 

ll_kot_4.jpg

 

Znajdź szczegóły którymi różnią się 2 pierwsze zdjęcia:

 

ll_kot_1.jpg

 

ll_kot_9.jpg

 

ll_kot_10.jpg

 

ll_kot_7.jpg

 

Feels good  :cool: 

 

ll_kot_11.jpg

 

ll_kot_5.jpg

 

ll_kot_2.jpg

 

ll_kot_3.jpg

 

Co ciekawe, raz się dość mocno woda podgrzała, rezerwuar zaparowało, bo kot zapchał 3 wloty na topie, leząc tak z 2 godziny, w czasie obciążenia :)

Niedługo pewnie i tak postawię całość na podłodze, powoli się "nacieszyłem" widokiem układu przez okno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby istniał na rynku laptop minimum 17 cali, bez znaczenia jakie gpu, przyzwoity cpu na poziomie i3 nowszego, całkiem pasywny, to bym sprzedał wszystko i na coś takiego się przysiadł. Ale o ile mi wiadomo nic takiego nie istnieje. Najbliżej są jakieś 13'' tableto hybrydy, czy nowy macbook air ma nie mieć wentyli. Ale to jest stanowczo za małe. Technicznie, w większej obudowie takiej 17'' byłoby nawet łatwiej pasywnie chłodzić takie same komponenty, ale nikt czegoś takiego nie produkuje.

 

FYI: przy 5 generacji Core, Intel zapowiedzial, ze lapki beda w pelni pasywne... zobaczymy co pokaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przełożyć na drugą stronę, łącznie z zamkiem (jest zaślepiony otwór po drugiej stronie).

Buda jest z allegro: http://allegro.pl/obudowa-lian-li-pc-a7110-dodatki-super-zestaw-i4016634515.html :)

Jakbym sprzedawał, to ciut więcej bym wziął. Ale gość miał dość słabe zdjęcia i trochę na własne życzenie tak tanio poszła.

Głównie skusiły mnie te akcesoria, typu panel z otworami, okno itd. Bo gołe wersje bud na tym szkielecie potrafiły za 300-400 iść, ale bez wycinania w nich się nic nie zrobi. Bo te panele customowe już chyba lian li wycofało, są najwyżej do nowszych bud, i jakieś 2x140 itd.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pomysł z itx jednak nie zostanie zrealizowany, bench sprzedałem. 

Może i dobrze, dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki ;) ale pokusa była.

 

Co do obecnej obudowy, dokonałem pewnej zmiany, po obserwacji układu przez te kilka tygodni. Obróciłem wentylatory na topie, tak że są w konfiguracji pull, wywalają powietrze górą poza obudowę.

Przyczyną był brak filtrów, i warstwa kurzu na backplate grafy na której można pisać palcem   :) po zaledwie 2 tygodniach. Cały syf leciał prosto do środka.

Druga rzecz to że dość się środek nagrzewał jednak, słaby wyciąg powietrza, ten jeden wentylator na tyle jest bardziej do ozdoby, do tego trochę grzeją się te wszystkie radiatory na płycie.

Teraz o przewiew się nie boję, z kurzem też powinno być lepiej, mimo że w obudowie będzie panować minimalne podciśnienie (czyli kurz dostawać się będzie różnymi mikroszczelinami do środka, bo wyciąg znacznie teraz przeważa nad wlotem), to i tak mogę się założyć że będzie dużo lepiej niż poprzednio.

Wydajność - wątpię że coś się zmieni, za duża powierzchnia chłodnic, żeby coś zobaczyć.

 

Cała operacja przebiegła bez zdejmowania chłodnicy, wiedziałem że podpórka pod gpu z obudowy, do czegoś kiedyś się przyda.

 

wentyle_2.jpg

 

Wentylatory po obróceniu świeciły białymi naklejkami. Z pomocą przyszedł "karton mod", nic nie widać:

 

wentyle_3.jpg

 

Jeszcze mała poprawka bo otwory w tych grillach nie są symetryczne, tzn. poprzednio przy zakładaniu nie zwróciłem na to uwagi, i jeden grill był obrócony względem pozostałych o 90 stopni, co było widoczne. Więc przy okazji poprawka.

 

wentyle_1.jpg

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małych ulepszeń ciąg dalszy:

 

Prawie jak Aquaero :)

 

Dolny slot: czytnik kart + monitoring temperatury. Widać sensor przyklejony do górnej chłodnicy, w miejscu gdzie woda ma kontakt z metalem.

 

czujnik_1.jpg

 

czujnik_5.jpg

 

Powiedzmy że wyświetlacz VFD to nie jest :) ale działa, i wiem wreszcie ile stopni ma woda.

Jakość zdjęć taka bo robione przed chwilą.

 

czujnik_2.jpg

 

czujnik_3.jpg

 

czujnik_4.jpg

 

Pod klapką jest czytnik kart, hub usb (nie mam usb na topie bo kolidowały mi z 480 chłodnicą).

Koszt całości - 2 dychy ;)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy:

 

RM750 na niebiesko. Rozważałem też szary, ale zostało na niebieskim:
 
k_rm750_1.jpg
 
k_rm750_3.jpg
 
Żeby zasilacz w ogóle wszedł do obudowy, konieczne będzie zastosowanie adaptera 45 stopni pod gpu.
Swoją drogą, mówiłem że chcę tani zasilacz - 3 stówy z przesyłką, 5 lat gwarancji (używany z 2 miesiące). Za tyle można 750tki kupować :wink:
 
Co do etykiety: Krawędzie dodatkowo poprawiłem czarnym markerem, bo papier jak się przetnie w środku jest biały.
Jakby ktoś szukał szablonów do corsairów, w tym do wszystkich modeli RM, to rzuciłem tu:
 
 
Chcę też poprawić docisk na gpu wkładając między rdzeń a blok 0.5mm miedzianą blaszkę, i nie skręcać bloku z kartą tak mocno jak mam teraz.
 
Dodatkowo zamienię jeszcze raz górne wentyle, bo kupiłem gentle typhoony od heata za śmieszne pieniądze. Aż dziw że tak długo nikt ich nie kupił. Rewelacyjne wentylatory pod względem jakości łożyska, i tego jak mocno na danych obrotach dmuchają. Jest to model 1450. Czarny bo był "zmodowany" przez poprzedniego właściciela :)
 
GT_2.jpg
 
GT_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozłożyłem układ, zdjąłem blok z karty:

 

Tak wyglądał odcisk rdzenia na bloku:

 

rmzl_2.jpg

 

0.5mm płytka z miedzi

 

rmzl_4.jpg

 

rmzl_5.jpg

 

Było to dość starannie wyprostowane i wyszlifowane na brzegach, także płytka jest prosta i dobrze dolega.

 

Niestety poprawy brak.. o ile nie jest gorzej.

Furmark w ciągu 10s, daje 65 stopni, po około minucie 75. Woda poniżej 30, nie zdąży się nawet podgrzać.

Jakieś pomysły co to może być? Kwestię docisku, za wysokich thermopadów raczej wyeliminowałem. Z tego co się orientuję to na fullcoverach powinno być znacznie chłodniej na rdzeniu.

Dodam że karta i tak działa z oc jak działała, w grach temperatury są znacznie niższe, typu 40-60, zależnie od obciążenia. Ale chcę żeby to działało tak jak ma działać.

 

Z dalszych zmian, zainstalowałem GT na top.

Do tego adapter 45 stopni pod grafę, tak że łuk się znacznie zmniejszył, i zrobiło się miejsce na nowy psu.

Przymocowałem też pompę na stałe, jest teraz idealnie prosto i się nie wykrzywia w stronę gpu pod naporem węża.

 

rmzl_6.jpg

 

Tutaj już z nowym:

 

rmzl_1.jpg

 

Inaczej też ukryłem kable, duży luz za mobo teraz, panel łatwo się zamyka.

Jutro zrobię porządne zdjęcia całości.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na powietrzu były dobre temperatury, miałem na tej karcie standardowy cooler WF3, oraz gelida icy vision. Na nim były w stresie podobne temperatury.. (w idle wyższe).

Blok to kawał miedzi, który dociska do rdzenia. Nie wiem co tam może być nie tak. Tutaj nawet nie chodzi o kwestie wydajności, bo mówimy tu o skokach temperatury w ciągu 10s. Sama miedz nawet bez wody nie zdąży się nagrzać. Jakbyś wziął "działający" FC, zapuścił na tym furmarka, bez wody w środku, to nie powinno skoczyć w kilkanaście sekund do 70 stopni myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...