Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, 

 

To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość jeśli umieściłem nie tu gdzie trzeba albo coś innego. 

Do rzeczy:

Mam problem z laptopem mianowicie kilka sekund po włączeniu znika obraz i trzeba go zamknąć i otworzyć (najczęściej kilka razy) żeby obraz się pokazał lecz znów po kilku sekundach znika. Znalazłem podobny post na ten temat link: http://forum.purepc.pl/topic/344554-problem-z-matryca-obraz-drzy-i-znika/

Wymieniłem już taśmę (było na niej widoczne przetarcie i myślałem, ze to jest przyczyną) lecz nic to nie dało. W poście z linku ktoś napisał żeby sprawdzić pod żarówką czy obraz jest widoczny, sprawdziłem i obraz widać tak jakby jasność była na 1%. Co to może być? Bo nie chciałbym już na darmo inwestować. Czeka mnie wymiana matrycy czy może to tylko inwerter? Albo jeszcze coś innego? 

Laptop to: Toshiba Satellite A350-110 Model: PSAL6E-00600ETL 17" 

z góry dzięki za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, laptop hp pavilion dv6000, też myślałem że to tylko inverter. Potem w serwisie powiedzieli, że to wina karty graficznej. Zasilanie i sterowanie jasnością jest przez gpu, nieszczęsna seria geforce 8k mobile i problem z lutowaniem układów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie i sterowanie jasnością nie jest "przez gpu" :)

 

@pawel_02 jeżeli pewnien jesteś że znika jedynie podświetlenie matrycy, najprostrzym sposobem jest podpięcie do inwertera świetlówki od innej sprawnej matrycy. Będzie świecić - czeka Cię wymiana świetlówki, nie będzie - wymiana inwertera lub naprawa jego zasilania/regulacji. Żeby to sprawdzić wystarczy zdjąć przednią ramkę matrycy i podpiąć.

 

I radziłbym uważać bo matryca 16" trochę kosztuje, nie zepsuj ;)

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też na zewnętrznym monitorze wszystko działa. chodzi mi oto że napięcie do inwertera jest podawane przez taki port który jest bezpośrednio na płytce karty graficznej, a "zimne" luty częściej występują na elementach które się grzeją min. karcie graficznej. W moim przypadku problem jest właśnie gdzieś na karcie graficznej, uznałem że podzielę się tą informacją skoro mam identyczne symptomy. Mówię jak jest nic nie zmyślam, info mam z serwisu. Tylko jak mi zaśpiewali 400zł wymiana karty to stwierdziłem, że kupię nowy na jakimś pentiumie ivy bridge i będzie spokój.

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, napiecie inwertera nie jest podawane przez "taki port", inwerter zasilany jest z zupełnie innej przetwornicy i zupełnie innym napieciem niż grafika(10.8V-20V w zalezności w jakim laptopie i czy na baterii/zasilaczu, zasilanie grafiki to powiedzmy 1V - też zależy jaka grafika...). Samo wybudzenie ekranu jest realizowane przez podanie odpowiedniego sygnału na KBC/przetwornice (znów: zależy w jakiej platformie) dlatego też mając uszkodzoną grafikę, lub w przypadku braku post ekran się nie wybudza.

 

pawel_02

 

zdemontuj ramke matrycy i przejdz się do jakiegoś ogarniętego serwisu, podłączycie inną matrycę(powinni mieć) na miejscu i wszystko sie wyjaśni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...