Jump to content
Sign in to follow this  
wilasek

Komputer za ok 4000zł

Recommended Posts

Witam, w najbliższym czasie planuję zakup komputera, który będzie służył głównie do pracy - programy CAD, Revit, inne AUTODESKU, itp.

Uprzedzę ewentualne pytania - wiem że karta graficzna którą zastosowałem nie posiada certyfikacji AUTODESKU, wiem że do tego typu pracy powinno się korzystać z kart z seri QUADRO, jest to celowa zamiana wynikająca z tego że kart GeForce są wydajniejsze przy planowanych przeze mnie działaniach. Z tego samego względu nie zdecydowałem się na stację roboczą.

Tak się prezentuje sam zestaw:

Płyta główna   536zł

ASUS GRYPHON Z87 s1150 Z87 4DDR3 USB3

Procesor     741zł

XEON E30-1220 v3

Pamięć   555zł

CORSAIR CMZ16GX3M2A1600C10R

Karta graficzna 663zł

ASUS GeForce GTX 660 - i tu zastanawiam się jaka wersja będzie najlepsza? i zastanawiam się też czy może dam radę kupić GTX780

Dysk SSD 466zł

PLEXTOR M5 PRO 2,5" 128GB, SATA III

Napęd 63zł

ASUS DRW-24F1ST

Zasilacz   385zł

CORSAIR RM 550W CP-9020053-EU

Chłodzenie 98zł

ARTIC COOLING FREEZER I11

Obudowa 299zł

CORSAIR CARBIDE 330R

Póki co razem jest ok. 3800zł  

Co sądzicie o tym zestawie? Co byście zmienili, dodali? A może coś ze sobą nie będzie dobrze współpracowało? Czekam na Wasze rady:)

Czy konieczna jest taka płyta główna? Możesz spokojnie zaoszczędzić na obudowie, płycie głównej, SSD i dać lepszą kartę graficzną.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Taka płyta główna ponieważ ma 5 letnią gwarancję, podobnie ma się sprawa z dyskiem, ale tu zaczynam się zastanawiać czy jest sens dopłacać. 

Czemu Xeon jest bez sensu? Co lepsze?

A co sądzicie o zasilaczu?

Xeon z 4 wątakami jest bez sensu. O to chodziło Klausowi. Wybrałeś wersje 1220V3, a ta ma 4 wątki czyli jest bez HT. W programach HT sie przydaje.  Ten wyżej wymieniony E3-1230V3 ma już HT czyli  8 wątków, więc sprawdzi się w Twoich zastosowaniach.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hyper-Threading

Edited by Devil

Xeon z 4 wątakami jest bez sensu. O to chodziło Klausowi. Wybrałeś wersje 1220V3, a ta ma 4 wątki czyli jest bez HT. W programach HT sie przydaje.  Ten wyżej wymieniony E3-1230V3 ma już HT czyli  8 wątków, więc sprawdzi się w Twoich zastosowaniach.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hyper-Threading

Jak ja mało jeszcze wiem, dzięki za wyjaśnienie.

No i zaszalałem:

http://www.morele.net/inventory/info/qX7gdG/

....4200zł... i co o tym sądzicie, zasilacz, pamięć? będzie to wszystko ze sobą grało?

ale może dam radę, jak nie dam to pomyślę z powrotem nad GeForcem GTX 660