Skocz do zawartości
Kaeres

PS4 czy Xbox One ?

Rekomendowane odpowiedzi

Sądziłem, że z WIFI będą kłopoty - nie potrzebnie.

Aktualizacja przeszła z marszu.

Dzięki.

 

Po godzinie zabawy konsola robi za grzejnik, a wentylator za zagłuszacz odkurzacza.

Czy ma tak być ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

Robi za grzejnik, a wentylator zagłusza odkurzacz?

Jak dotykasz konsolę to jest gorąca, czy ciepła? Podczas pracy w menu powinna być delikatnie ciepła, taka... hmm... letnia.

Głośność jest raczej rzeczą subiektywną, głośny to był XO, PS4 jest cichsza bądź tej samej głośności co PS3...

Zobacz jak się konsola zachowuje podczas gry.

Jeżeli będzie jej za ciepło, to da stosowny komunikat (wyskoczy na ekranie że konsola się przegrzała, a linia zacznie pulsować na czerwono.) - Wtedy możesz oddać ją do sklepu prosząc o wymianę na inną - mogła się trafić z uszkodzonym chłodzeniem, chociaż na ponad 400 sztuk które sprzedałem od premiery nie było żadnego przypadku przegrzewania się. Dlatego IMO - jesteś przewrażliwiony i przesadzasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że po graniu. Wczoraj była włączona pierwszy raz.

Aktualizacja do 1.7, konfiguracja konta, pierwsza misja w Lego Super Heroes i konsola była mocno ciepła.

Nie gorąca aby parzyć ale najnormalniej w świecie mocno ciepła.

Obym był przewrażliwiony bo to faktycznie pierwsza konsola w domu i spodziewałem się cichego i chłodnego (o grotesko) pieca (PC potocznie zwanym).

 

Czy pady pomimo iż nie dają żadnego znaku o tym że się ładują gdy konsola jest wyłączona to są faktycznie ładowane ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż jak testowałem sam PS4 to w Killzone była ciepła. Ale na na pewno nie gorąca. IMO cieplejsza niż PS3 po nagrzaniu. Ja bym się tym nie przejmował. To w końcu mocniejszy układ zamknięty w dość małej obudowie. Gdzieś to ciepło się musi gromadzić.  Póki nie ma problemów z wieszaniem się to widocznie tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem - Konsole w standach chodziły po 10 godzin dziennie, mając po od 3  do 5 cm z każdej strony przestrzeni dość szczelnie zamknięte - plexiglass... ... i działały. ;) A co do szumu, imo podobny. A co do grzania 3 - Fat - mega gorące powietrze momentami, Slim - ciepłe, ale nie gorące, Super Slim - imo pomiędzy fatem a slimem jeżeli chodzi o grzanie, za to głośniejsza od slima (pewnie kwestia materiału, który jest gorszej jakości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.

Zauważyłem, że jak wyłączamy konsolę kneflem to przechodzi w stan czuwania (pomarańczowe światło).

Całkowicie można ją wyłączyć jedynie z poziomu menu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keares - Aby wyłączyć zupełnie konsolę musisz przytrzymać przycisk włączania na konsoli. Podczas czuwania powinny się ładować, choć ja polecam zakup ładowarki stacjonarnej, kosztują teraz ok. 70zł, a po pierwsze fajnie wyglądają, po drugie - ładują bezprzewodowo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PS3 Slim. Nawet zmieniałem pastę na Arctic MX-4 i czyściłem chłodzenie, ale pasta tam użyta była dobrej jakości i dobrze nałożona, a kurzu po 2 latach używania prawie wcale nie było, więc różnicy żadnej nie widzę. Sama konsola też jest po graniu dość mocno ciepła i w miarę głośna, ale w porównaniu do takiego X360 (miałem wcześniej Falcona) to i tak jak makiem zasiał. Nie martwiłbym się tym wcale. PS. Ponoć Sony pracuje nad nową wersją super-slima z 28nm RSX i 22nm Cell'em (od Ps3 Slim do teraz odpowiednio 40 i 45nm )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do hałasu.

Czy możecie grać w nocy tak aby nie budzić ludzi w pokoju ?

U mnie nie ma szans.

Jak wyjdzie chłodnicy w samochodzie,

Masz cos nie tak z akustyka w pokoju, albo uszkodzona konsole. U mnie jest normalnie cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go w dość ciasnej wnęce i może chłodzenie musi na maksa kręcić.

Będę jeszcze obserwował.

Wczoraj ostra sesja z inFAMOUSE.

Jako stary PC`owiec dawno nie czerpałem tyle przyjemności z obcowania z grą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to psztyczek w moją stronę to mogło tak być jeszcze za czasów Q3A czyli jakieś 10-12 lat temu.

Od tamtej pory nawet mi brzuch urósł.

 

PS. Aby nie było tak słodko to gra na padzie w Killzone to jakieś nieporozumienie :)

Myszki w życiu PAD nie zastąpi w takich grach.

 

PS2. Kiedy na koncie PSN mogę widzieć swoje osiągnięcia ?

Mam 3 gry, a tylko z jednej widać postępy w grze.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego idzie się nauczyć. Wystarczy wejść na lepszy serwer BF4 by zobaczyć co ci ludzie wyczyniają na padach. Ale oczywiste że każdy z myszką sobie lepiej poradzi. Po prostu są to gracze o dużym skillu. Szybko reagujący na to co się dzieje. Do tego lata praktyki i można dosć szybko nacelowac przeciwnika i oddać strzał.  Sama konsola ma jakiś tam potencjał tylko muszą to wykorzystać. Tu stawiałbym na Naughty Dog , który potrafi czynić cuda. Martwi mnie tylko fakt że parę znanych osób odeszło od tej firmy i może się to źle przełożyć na dane gry, a raczej szybkość ich wydawania. Liczę na The Last Of US 2 i nowego Uncharted. Sa plotki że pracują jeszcze nad 3 tytułem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh śmiesznie się obserwuje jak zagorzali PCtowcy i przeciwnicy konsol nagle stwierdzają, ze od lat tak dobrze się nie bawili właśnie przy tym co tak hejtowali :)

 

Mów za siebie. Ja tam nigdy nie hejtowałem konsol. Zawsze grałem na konsolach i PC-tach W dzieciństwie ciorałem u kumpla na pegazusie, potem u tego samego kumpla na PSX, potem sam kupiłem PSX, potem PS2 (wprawdzie tylko do Gran Turismo 4) i w 2010 PS3. Za to dzisiaj przeszedłem Southpark - The Stick of Truth na laptopie i też git. :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go w dość ciasnej wnęce i może chłodzenie musi na maksa kręcić.

 

To jest clue problemu. PS4 gdy stoi w ciasnym miejscu robi się nieznośnie głośna.

Szczególnie ważne jest ujście powietrza do tyłu, nie może być niczym hamowane.

Też miałem taki problem i musiałem się uciec do lekkiej przeróbki szafki rtv... Pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak się CPU/GPU grzeje to wentyle się rozkręcają.

 

Kaeres szczerze to polecam Ci inne forum poświęcone konsolom. Z całym szacunkiem do naszego forum. Ale jest ono martwe od dawna. A dział konsolę to już od baardzo dawna.  I zaledwie kilku stałych użytkowników tu zagląda.  Mnie nawet rzadko się zdarza.

 

co do światełka PS4 to jeśli jeszcze tego nie znalazłeś to:

 

(Ustawienia) > [urządzenia] > [Kontrolery]. Tam powinna być opcja Jasność paska świetlnego DUALSHOCK 4].

 

Te i inne odpowiedzi znajdziesz m.in na tym forum:

 

http://ps3forum.pl/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Nie chcę chyba tego dopuścić do świadomości.

Forumowicze tworzący to forum mają już po 2-3 dzieci :D

Forum faktycznie lata świetności ma juz zaś sobą.

Dzięki za linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym sposobem to nie byłoby dyskusji o filmach, serialach, samochodach, wiadomo, że są bardziej kierunkowe fora, ale tu chodzi o ludzi, treść jest na drugim miejscu. ;>

eot

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...