Skocz do zawartości
Kaeres

PS4 czy Xbox One ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ath ja Ciebie rozumiem jak  najbardziej. Tematyka jest inna bo wiadomo zainteresowania się zmieniły. Ale to nie ma nic do tego że forum jest martwe jak amen w pacieżu. Jak widać nie tylko ja tak uważam. Nie to żebym się to przejmował. Bo wolę tak ograniczoną ilość osób na pozomie niż tom hołotem np z PCLaba. 

 

 

Sorry za OT. To się na testowe nadaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruch jak na Piotrkowskiej.

;)

 

Ja ostatnio postanowiłem pobawić się konsolą dzieciaków i przeszedłem Uncharted 2, zakupiłem Tekkena bo kolega zawsze łoił mi dupsko jak do niego wpadałem i przymierzam się do Heavy rain...

 


PS. Aby nie było tak słodko to gra na padzie w Killzone to jakieś nieporozumienie :)

Myszki w życiu PAD nie zastąpi w takich grach.

 

... zaopatrzyłem się również w taki oto zestaw...

 

DSC03743.jpg

 

i przyznam, że na dużym tv jest dobra wczuta. Skończę R3 i rzucam się na Killzone.

Przepraszam za mały offtop ale akurat przeglądałem temat i tak mi się nasunęło. Mam nadzieję, że nikt mnie nie pobije.

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

 

By nie było, że nagle odkryłem konsolkę...

:]

 

... wcześniej zaliczyłem Red Dead Redemption i God Of War... którąś z części. Jadę tylko gry, które ukazały się  wyłącznie na PS3. Ale to wydaje się oczywiste.

:D

  Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karabinek faktycznie daje rade, szczegolnie w Killzone. Szczerze mowiac to az sie zaskoczylem jak precyzyjnie da sie tym grac. No i wczuwka kompletnie inna, bo zamiast lezec rozwalonym na kanapie to trzeba normalnie"trzymac postawe" i celowac tam gdzie sie chce trafic, a nie tylko odchylic galke. Inna sprawa, ze przydaj sie jednak duzy TV do takich zabaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze skalibrowany karabinek pozwala grać z naprawdę niezłą precyzją. Nie jest to co prawda to samo co pad czy myszka, ale po chwili łapiesz jakie system ma "luzy" i jesteś w stanie odpowiednio korygować ruch. Podejrzewam, że tego typu zabawka dużo lepiej symuluje prawdziwe obchodzenie się z bronią, gdzie wiadomo, że ręce drżą i trafić w coś jest znacznie trudniej niż na filmach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja mam tylko pistolet więc stabilność jeszcze mniejsza. Naprawdę trzeba się przyzwyczaić że spust trzeba naciskać łagodnie i powoli, a nie szarpać, bo inaczej celność jest bliska zeru. Ale Sharpshooter jest o wiele wygodniejszy. Czasem trzeba nacisnąć przyciski na górze kontrolera ruchu (pistoletu) I trzymając ten drugi od sterowania postacią w drugiej ręce, nie jest to idealnie wygodne.

 

PS. Szkoda, że tak mało gier zaadaptowano do move. Z poważnych to tylko KZ3 którego właśnie przechodzę i R3, którego kupujię później. Ale co po tym to już sam nie wiem. W sumie jest jeszcze infamous 2, którego też mam, ale nie słyszałem superlatyw o grze na move w tą gre.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gralem na tym w Killzone 2 i trzeba mieć sporo cierpliwości. Otóż karabinek jest stosunkowo lekki i celowanie nim nie należy do rzeczy łatwych .Trzeba się skupić i nie machać bronią, bo celownik lata jak szalony.  Ale parę prób i idzie się przyzwyczaić. Jednak uważam że to się nadaje bardziej do takich gier jak Hosue Of The Dead.  Gdzie za nas kierują postacią, a ty tylko celujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy gra jak potrafi.

:]

Można sobie skonfigurować czułość, przynajmniej w R3. Imo sharpshooter z dwoma padami wcale nie jest lekki a jak masz dużo pary to możesz zawsze sobie kilo lub dwa cukru podwiesić.

 

;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eneloop i tyle w temacie. Sam mam ale w mp3 i trzymaja bardzo długo. Można je nawet do pilota wsadzić, bo się nie rozładowują  same bez używania jak tanie akumulatorki z Allegro.  

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka PS4 vs Xbox One trwa w najlepsze z korzyścią tylko dla jednych - graczy.

PS4 ma share play, XO wszedł z ostrą polityką cenową.

Jak sądzicie XO dogoni PS4 ze sprzedażą...kiedyś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 wydaje się lepsze natomiast ja

jako fan wyścigów nie mam zamiaru męczyć się przy Driveclub.

 

Forza to najlepsze wyścigi na konsole w tej chwili

dawno temu wyprzedziła Gran Turismo i od tamtej chwili Sony

nie jest w stanie wydać lepszej wyścigówki. Ja grałem w GT na Playstation

ale potem przesiadłem się na xbox bo forza zmiotła GT z powierzchni ziemi.

 

 

Powiem tak - gdyby forza wychodziła na PS4

to kupiłbym PS4. Wiem że to śmiesznie może zabrzmieć.... ale cóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No brak Forzy na PS4 to jest ból. W zasadzie to obecnie jedyny tytuł dla której byłbym skłonny kupić X'a. Bo patrząc na EX'y to na razie nie ma w co grać. To się tyczy zresztą obu konsol. 2015 ma przynieść więcej EX'ów i wtedy zobaczymy. Chociaż nie wykluczone że już w styczniu jak dostanę wyrównanie za nadgodziny to PS4 zawita u mnie na półce :)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma z nią konkurować :)

DC gram, lepsze wrażenie robi niż WD :)

Na prawdę daje radę model jazdy.

Na jednej trasie spędziłem kilkadziesiąt kółek aby tylko bić rekord o setne sekundy.

To dobrze świadczy o grze.

Edytowane przez Kaeres
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

jestem (przyznaje) kompletnym ignorantem konsolowym. Ale moja małżonka męczy mnie o coś takiego żeby czasem z dziećmi w coś pograła.

 

Pytanie, która z konsol ze względu na istniejące gry i kontrolery lepiej nadaje się do rodzinnej zabawy. Jakieś zespołowe gry na impreze (coś jak miało zdaje się nintendo wii) tez mile widziane.

Ostatecznie jakąś "ścigałkę" czy bijatykę mógłbym sobie kiedyś kupić ale priorytetem byłoby coś dla rodziny i 5 letnich dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla 5 letnich dzieci - to Nintendo ma lepsze tytuły...

Jak dla całej rodziny - z pominięciem najmłodszych to Xbox One ma lepszy kontroler... ale za to gorsze wykonanie samej konsoli... nie licz na gry w FullHD na Xbox One a na PS4 nie licz na stabilne 30 fps... Wybierając konsole patrzył bym na twoim miejscu na wydania gier dostępne tylko na daną platformę...

 

Na twoim miejscu wybrałbym Nintendo - dzieci będą miały znacznie większą radoche, ty już z kolei niekoniecznie

Edytowane przez mgit
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo Panowie.

 

Przejrzałem dostępne gry na te trzy platformy i faktycznie Nintendo miażdży konkurencję od strony rozrywki rodzinnej.

XBOX niby ma tego konekta ale stosownego wysypu gier nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiiU jest kompatybilne z Wii więc gier jest dużo więcej. Wystarczy mieć tylko odpowiednie kontrolery.

Gry z Wii możesz sprawdzić na Dolphinie.

WiiU spokojnie możesz brać w wersji 8GB.

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

jestem (przyznaje) kompletnym ignorantem konsolowym. Ale moja małżonka męczy mnie o coś takiego żeby czasem z dziećmi w coś pograła.

 

Pytanie, która z konsol ze względu na istniejące gry i kontrolery lepiej nadaje się do rodzinnej zabawy. Jakieś zespołowe gry na impreze (coś jak miało zdaje się nintendo wii) tez mile widziane.

Ostatecznie jakąś "ścigałkę" czy bijatykę mógłbym sobie kiedyś kupić ale priorytetem byłoby coś dla rodziny i 5 letnich dzieci.

 

Stary bierz ps3, co prawda zeszła generacja ale masz mega wybór i paletę gier, move super się sprawdza do gier na imprezy i dla dzieci/dorosłych, mnóstwo gier do wyboru i z racji, że ps4 jest jużna rynku jakiś czas sama konsola i gry/move chodzą za grosze także przemyśl to jeśli nie zależy Ci aż tak bardzo na najnowszej generacji. :)

Ja dalej mam masę tytułów do ogrania i zakup ps4 na pewno odłoży się w czasie także jeśli to będzie Twoja pierwsza konsola to myślę, że ps3 będzie idealne. Na xone i ps4 jeśli są jakieś gry do zabawy ruchowej to jest ich bardzo mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X360 też ma sporo gier. Często na imprezach u znajomych gramy w różne gry. Pare by się nadawało dla dzieci. Mam siostrzenice co tez ma X360 i często gra w rózne gierki.  I w porównaniu do PS3 nie trzeba mieć w ręku żadnego kontrolera.   Ma również wspomniany WiiU z kontrolerem w postaci tabletu. Grałem z nią w jakąś grę  Nintendo Land czy jakoś tak.  I zabawa byla dla niej przednia. Sporo tego typu gierek tam jest dla dzieci. Pare razy sam się zaskoczyłem. Zwłaszcza jesli chodzi o wykorzystanie tego kontrolera/tabletu w grze Donkey Kong ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kinectem też się bawiłem i może faktycznie jest lepszy dla młodszych graczy, gdzie nie trzeba nic w ręku trzymać i dodatkowo przyciskać klawisze na move. Ale to kosztem większego lata, precyzji i bardziej uproszczonych gier. W sumie x360 i ps3 są tak tanie, że za cenę ps4 można mieć obydwie starsze konsole z grami i dodatkowymi kontrolerami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...