Skocz do zawartości
Kaeres

PS4 czy Xbox One ?

Rekomendowane odpowiedzi

Xbox mi zwisa ale jakbys mógł potestowac remote play a konkretnie jaki up i downstream jest używany do gry. Fajnie jakby udało się sprawdzić granie poza własną siecią. Niebawem mam nadzieje przyleci Vita Slim wiec ciekawi mnie czy bardzo mam się spieszyć z PS4 czy nie :)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się uparł na tą Vitę 2k :D 

No właśnie będę testował działanie remote play przez wifi gdzieś na odludziu. Ale obawiam się, że może być problem, gdyż od pół roku nie mogę się połączyć z własną trójką, bo bład wyskakuje... :/ Może z 4 tak nie będzie. :D

 

Porównanie konsoli PS4 i XBOX ONE

Dzień 1. 

Pojawił się problem z ułożeniem konsol. XBOX Wykracza poza wszelkie granice...

Dołączona grafika

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha no wyjdzie mnie circa 500 złotych za nowke wiec chyba się opłaca. Tym bardziej ze ma istotne dla mnie zmiany. W sumie o download się nie obawiam, po LTE leci jakieś 15-30M w miejscu gdzie jestem, ale chyba UP "w bazie" będzie niewystarczający. Obstawiam ze jakieś 2-3M to minimum. Do tego niski ping i powinno dac rade.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pewno ALE. :D

Remote play NIE DZIAŁA na 3G. Trzeba urządzenie łączyć przez wifi, aby można było grać na PS4 poza domem. Najprostszym sposobem jest albo dostęp do wi-fi, albo połączyć się przez komórkę, która wi-fi udostępni.

Niestety... 

Wedle tego co na razie wyczytałem wystarczy download ok. 3mb, upload ok. 1mb. Zobaczymy. ;)

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw testów obu konsol. Sam posiadam PS3 i fajną opcją jest to że PS Plus na PS 4 działa na jednym koncie. Smuci fakt że do gry w multi na Xbox One też będzie trzeba wykupić Live. Jak na razie więcej plusów widze na PS4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, pora na zakupy. Decyzja ostatecznie padła na PS4.

 

Gdzie teraz znajdę najlepszy zestaw i co opłaca się wziąć na początek.

 

PS4 + 2xPAD + jakaś gierka to jest minimum.

 

Czy coś do tego się opłaca jeszcze dokupować ?

Ta kamerka też by się przydała bo chcemy korzystać rodzinnie z konsoli.

Rozumiem, że będą jeszcze potrzebne gałki (kontrolery do kamerki) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tu masz podobne rozwiązanie jak w Kinect. Wystarczy kamera ;) I dobrze żeś wybrał PS4. Póki co tylko Sony daje wsparcie w PL i pełen dostęp do PSN. W przypadku Xbox One trzeba czekać do premiery.  Ale tak naprawdę najważniejsze są gry i ta konsola okaże sie lepsza, która będzie miała więcej ciekawych gier. Ale to też kwestia gustu, bo każdy lubi co innego. Dla mnie PS4 już teraz jest lepsze, bo są zapowiedzi gier, które mnie bardziej interesują.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za potwierdzenie słuszności wyboru.

Więc kamerka sama bez różdżek to też plus.

Zestaw będzie się składał z:

- konsola PS4 500GB

- 2 x PAD

- kamera

- minimum 1 gra (chyba na początek Infamous + jakaś na 2 PAD - może FIFA14 albo inna na 2 PADY z chęcią poczekam na podpowiedzi)

- standardowe kable, headset i inne dodawane do konsoli.

 

Później dokupię ładowarkę do padów, uchwyt do kamerki na TV. A później co urodziny, dzieciątko, itp. jakieś gry będzie sobie młody kolekcjonował.

 

Prośba jeszcze o wytłumaczenie gwarancji SONY bo w sklepach jest różnie 12m i 24m ?

No i jeżeli moglibyście wesprzeć linkiem gdzie mogę taki zestaw kupić ?

 

PS. Jakie gry polecacie na początek dla 9 latka (powiedzmy, że pozwolę mu pograć w inFamous jeżeli już ale w MGS 5 nie ma szans).

Lego Movie, FIFA14, inFamous, a pod kamerkę jest już coś fajnego ?

Z wyścigówek jest coś godnego ? (jest już GT6 na PS4 ?)

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry na PS4 (godne uwagi) można polecić na palcach jednej ręki. Z samochodówek jedynie NFS Rivals jest dostępny, sprawdź recenzje czy dla Ciebie warto. GT6 Na PS4 nie ma i nie będzie i dobrze, bo już na PS3 ta gra nie urywa [gluteus maximus] i wciąż dziwnie czuć, że to mocno przerobione GT4. Oby z GT7 zdarzył się cud, bo inaczej przy tym jak Project Cars i Driveclub, które mają wyjść pod koniec roku się zapowiadają i Jak Forza wygląda już od paru części, to jak tak dalej pójdzie to seria GT się może schować.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na ceny zestawów i chyba kupują je tylko Ci co nie potrafią liczyć.

Na prawdę znalazłem z 1 może 2 oferty gdzie się zaoszczędza z 50zł.

Będę najprawdopodobniej składał osobno PS4, drugi pad, kamerka, 2 choćby używane gry.

Chcę się zmieścić z tym zestawem w 2500zł i tylko kupno tego osobno mi na to pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS ogłosił obniżkę X1 wynikająca z usunięcia Kinecta. Teraz konsola będzie kosztować tyle samo co PS4....chyba, ze i Sony obniży cenę. W przypadku PS3, która tez debiutowała w listopadzie, pierwszy price drop był juz w lipcu czyli raptem 8 miesięcy. Tutaj może być bardzo podobnie szczególnie jeśli oficjalnie X1 bez Kinecta ma być dostępny od 9 czerwca czyli dzień przed tegorocznym E3. MS z pewnością będzie o tym trabil na konferencji także Sony będzie musiało cos wymyslec. Redukcja o 50$\€ byłaby chyba w zasięgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie miażdżą sprzedażą XONE`a, które samo sobie winne.

Sądzę, że nie ruszą ceny i będą czekali na reakcję rynku na usunięcie "niezbędnego" kinecta.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze się zdziwisz. Najbliższe miesiące to kilka mocnych premier (np. Horizon 2) i co ważniejsze start konsoli w kilku państwach w tym w Polsce. Myślę ze to dość mocne argumenty i Sony nie powinno ich sobie ot tak lekceważyć. Osobiście obstawiam obniżkę chociaż może ona nastąpić ciut później chociażby we wrześniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS ogłosił obniżkę X1 wynikająca z usunięcia Kinecta. Teraz konsola będzie kosztować tyle samo co PS4....chyba, ze i Sony obniży cenę. W przypadku PS3, która tez debiutowała w listopadzie, pierwszy price drop był juz w lipcu czyli raptem 8 miesięcy. Tutaj może być bardzo podobnie szczególnie jeśli oficjalnie X1 bez Kinecta ma być dostępny od 9 czerwca czyli dzień przed tegorocznym E3. MS z pewnością będzie o tym trabil na konferencji także Sony będzie musiało cos wymyslec. Redukcja o 50$\€ byłaby chyba w zasięgu.

 

Zależy jak idzie teraz sprzedaż PS4. Na razie jeśli chodzi o gry to wygląda to mało ciekawie. Myślę że 2015 dopiero będzie tym rokim, gdzie pojawi się więcej ciekawszych gier. Ja tam mam zamiar kupić dopiero pod koniec roku. Może do tego czasu stanieje nieco i za te 1500 zł sie kupi z jednym padem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Last of Us, Witcher, The Division. Trochę tego będzie za kilka miesięcy. Na razie czekam na dostawę Vitki i odkladam na PS4. I mocno będę trzymać kciuki za to, zeby Sony obniżyło ceny wraz z premiera X1 w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać post. Niestety, sprzęt musiałem oddać tuż przed najważniejszą łatką do PS4. No i nie ma materiału, ze względu na problem z przeplotem. Materiał był nie do oglądania w praktyce :/ Co do sprzętów: Krótko i na temat, jak już ma się kupić którąś z konsol - Po prostu brać PS4. Ja nie wiem, czy ludzie są ślepi, czy to ja jestem zbyt wyczulony, ale nawet Titanfall się ciął masakrycznie... :/

PS. Dzisiaj sprzedałem pierwszą Vitę Slim. Powiem Wam, że na żywo wygląda jeszcze gorzej, i jest to cholernie nieporęczne urządzenie, jeszcze mniej niż zwykła Vita. Warto dokupić grip'a. [;

 

 

Apropo padów - DualShock 4 zmiótł pada od XONE. Jest niesamowicie wygodny w porównaniu do DS3, i jest większy niż pad od XO, przez co wygodniejszy. Co prawda trzeba zakupić nakładki na analogi, bo te się strasznie łatwo ścierają pod opuszkami palców (jakaś kiepska guma, może bez ołowiu :D), ale to koszt ok. 5zł za 2 sztuki plastikowych nakładek. Obecnie zostawiłem tylko pada DS4 - Gram na nim w Dark Souls oraz bijatyki na PS3 oraz na PC'cie w NFS'y - MEGA sprawa. :) 

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza łatka do PS4 ? - proszę o wyjaśnienia.

 

PS. Podczas pierwszego uruchomienia PS4 warto aby właśnie pobrał aktualizacje więc w tym celu podłączę go do neta

Czy kabel to ma być zwykła skrętka ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły kabelek jak od internetów ;) Ale wi-fi też można włączyć. :)

Łatka poprawiająca chodzenie samego systemu, dodająca parę rzeczy do konsoli etc.

Pełne zmiany w aktualizacji 1.7 tutaj:

http://www.pssite.com/news-32740-aktualizacja_oprogramowania_ps4_do_wersji_1_7_juz_dostepna_.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...