Skocz do zawartości
bearq

Komputer z 4x PCI Crossfire - porada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

Zamierzam zakupić sobie komputer min. do gier. Problem jest w tym że kilka razy w roku komputer będzie pracował na 4 telewizorach na których mam zamiar wyświetlać zupełnie inny obraz niezależny od siebie stąd potrzebuję kompa z 4 kartami graficznymi. Przechodząc do konkretów możecie mi powiedzieć że za około 4k da się coś takiego złożyć i czy to w ogóle zda egzamin?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to dokładnie karty będą .

 

Wydajne konstrukcje potrzebujące PCI-E 16x/8x czy proste karty które od biedy mogą działać w portach PCI-E 4x/1x ?

 

Choć jak zmusić do pracy jednocześnie integrę i normalną kartę to byś potrzebował płyty tylko z 3x PCI-E .

 

Na S1150 nie ma płyt które by miały 4xPCI-E 16x fizycznie , są płyty które mają 3xPCI-E 16x i np. porty PCI-E 1x np. MSI Z87-G45 Gaming .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne mi są 4 karty bo chciałem na każdym z TV puszczać niezależny obraz (np filmy). Standardowo karta graficzna ma tylko jedno wyjście HDMI co automatycznie ogranicza mnie do podłączenia jednego TV lub dwóch trzech (poprzez rozdzielacz) ale w tym wypadku ten sam obraz będzie na 2, 3 TV a mi zależy aby na każdym z TV był odzielny obraz. Co do TV to w tej chwili nie mam możliwości podania ich modeli ale są to 4 Samsungi 50'calowe.

 

Jeśli chodzi dalej o karty to właśnie myślałem o takiej która pociągnie nowe tytuły a jednocześnie będzie zapas przy ewentualnym wyświetlaniu obrazu na 4 TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film to był przykład ;) Nie będzie dzwięku :P

Co do tych kart to wiem że standardowo jednak karty mają 4 wyjsćia, odpowiednie przejściówki wyklarują mi 4 złącza HDMI ale jak wygląda sprawa softwarowa? (Wysyłanie sygnału na poszczególne wyjśćie) Może jakieś hasła gdzie mógłbym o tym poczytać?

Edytowane przez bearq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo jak chcesz rozwiązać kwestię dźwięku przy oglądaniu 4 różnych filmów na 4 ekranach. 

 

Karta graficzna ma na sobie kartę dźwiękową - poprzez HDMI da się puścić 4 różne ścieżki dźwiękowe. Jak na moje oko, żeby oglądać 4 różne filmy na 4 różnych telewizorach z dźwiękiem, to tak, najlepiej kupić 4 tanie karty graficzne z HDMI. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale mi dzwięk nie jest potrzebny, puszczanie filmów było tylko przykładem, telewizory będą wykorzystywane do innego celu niż puszczanie filmów. Orientuje się ktoś jak wygląda kierowanie sygnału na dane wyjśćie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale mi dzwięk nie jest potrzebny, puszczanie filmów było tylko przykładem, telewizory będą wykorzystywane do innego celu niż puszczanie filmów. Orientuje się ktoś jak wygląda kierowanie sygnału na dane wyjśćie?

 

To zacznij pisać jak człowiek, o co konkretnie Ci chodzi, bo takim gdybaniem możesz wiele namieszać. Kierowanie sygnału na dane wyjście ? Wszystko masz w sterownikach, a najlepiej tak jak Dammeron powiedział - rozszerzony pulpit i na każdy wrzucasz okno, które Cię interesuje. Do tego wystarczy Ci jedna karta graficzna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...