Skocz do zawartości
ProForma

Komputer + asortyment max 3900zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie zamierzam kupić kilka rzeczy a dokładniej to monitor, komputer i klawiature.Na to wszystko chcę wydać maksymalnie 3900zł. Komputer musi być przeznaczony do gier typu bf4 za wszystkie części + windows 8 lub 8.1 chcę przeznaczyć max 3200zł. Monitor musi być w full hd przynajmniej 21 cale najlepiej 23 musi być najlepszy w swojej cenie która maksymalnie ma wynosić 600zł a do tego musi byc taki żeby karta graficzna nie marnowała się.Klawiatura ma wyglądać jak z "przyszłości" czyli nietypowy kształt najlepiej podświetlana i kosztować max 120zł.  Podałęm tutaj że mogę wydać na to max 3900zł ale lepiej było by żebyście znaleźli takie rzeczy które zmieszczą się w przedziale 3600-3700zł. Z góry dzięki za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa Zalman ZALMAN Z3 - USB3.0 - CZARNA 

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) 

Monitor LED LG 22EA53VQ-P (30 dni bezpłatnej gwarancji na badpixele) 21,5"/LED/FHD/5ms/5mln:1/DVI/HDMI/AH-IPS 

Microsoft Windows 8.1 x64 Polish 1pk DVD OEM (WN7-00604) 

Procesor Intel Core i5-4440 (6M Cache, do 3.30 GHz) BOX BX80646I54440 

Płyta główna Asus B85M-G Intel B85 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) 

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU) 

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU) 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX770 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP OverClock potrójny went - (GV-N770OC-2GD) 

 

Cena: 3800 PLN. Zostaje 100 PLN na zakup klawiatury.

Troszkę informacje o zestawie. Mamy tu standardowe połączenie procesora Intel Core i5 z GTX 770 w cenie do 3000 PLN. Gdybyśmy odjęli monitor i Windows, dokładnie tyle zapłacilibyśmy za ten zestaw. Do tego 8GB pamięci RAM, niezły zasilacz Thermaltake o wystarczającej mocy by móc poradzić sobie z wydajnym procesorem i kartą graficzną.

Dzięki za pomoc. A i jedno pytania  czy ten monitor nie będzie lepszy http://www.morele.net/monitor-led-aoc-i2369vm-579267/ ?

Edytowane przez ProForma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ranking to ściema. Sprawa wyszła po kilku dniach od opublikowania wyników. Różny stopień obciążenia dysków, rożne warunki i z tego, co wiem niekoniecznie taka sama ilość modeli konkretnego producenta. Z dystansem podchodziłbym do takich porównań.

Edytowane przez piterr3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeden z użytkowników tego forum napisał krótką  reckę tego monitora, wiec warto się zastanowić.

 

http://forum.purepc.pl/topic/358189-aoc-i2369vm/

 

Te tanie monitory na IPS lubią mocno srebrzyć, ale jak Ci to nie przeszkadza to czemu nie. Do gier jednak lepiej pomyśleć nad czymś lepszym. Naprawdę  porządne monitory do gier to niestety wydatek ponad 1000 zł

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze przeczytałeś ten "test" ? Nie zauważyłeś tam nic dziwnego, kompromitującego ? 

 

Nie, wysoka awaryjność dysków Seagate'a jest doskonale znana przez większość użytkowników, korzystających z tych dysków dłużej niż pół roku. Wliczając w to moją osobę i dwa Seagate'y 7200.12, które ledwo wytrzymały pół roku. Żadne testy nie są do tego potrzebne a jedyne co jest kompromitujące na tym forum to wasze bezsensowne posty.

Edytowane przez shadovraven
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cie kolego wyżej. Seria awaryjnych dysków Seagate zakończyła się na ST1000DM001, to te dyski zalały fora internetowe jako awaryjne. Obecnie dysków z tego "testu" nie ma już w sprzedaży, ba nie ma ich od dawna i nikt tych dysków nie poleca. Obecnie polecanym dyskiem od Seagate jest tylko i wyłącznie ST1000DM003. Jak można mówić że ten dysk jest awaryjny skoro nie mamy go nawet ujętego w tym zestawieniu ? 

 

Co do samego zestawienia blackblaze. Prawie 13 000 (8 różnych serii) dysków Seagate zostało porównane z 900 dyskami od WD, mało tego z dyskami typowo skierowanymi pod magazynowanie danych, tylko serie Green oraz Red. Wystarczy spojrzeć jakie wynalazki były od Seagate. Nie ma co wspominać nawet o fakcie że blackblaze przyznał się do skupowania po serwisowych, używanych egzemplarzy. Oczywiście pewniejszym wyborem jest tutaj i tak WD Blue, natomiast rozczarowuje fakt posługiwania się takimi "testami" na niezależnym forum IT .... 

Edytowane przez Banqq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ST500DM003, który zdechł po 3 miesiącach. Zaczął stukać przy rozruchu i dopiero za którymś razem odpalał. Był na tyle uprzejmy, że uprzedził, że umiera więc zdążyłem zrobić backup. Na forach można poczytać o problemach z tymi dyskami (mniejsza awaryjność niż przy serii 7200.11 ale dalej występuje). Firmowy zewnętrzny Seagate Expansion padł po roku czasu od tak sobie (był używany codziennie przez 90% czasu stacjonarnie). Zakup Seagate jeśli w tej samej cenie jest Blue uważam za bezsensowny.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało to serii Seagate sprawiało problemy. Nie wykrywanie w Biosie, siadanie elektroniki. Zdecydowanie lepiej WD. Ja sam wszystkie dyski Seagate powymieniałem. Moja poprzednia 500' 7200.12 zrobila się tak głośna, że musiałem go sprzedać jako uszkodzony, a mial z 1.5 roku. Problem w tym że był bez gwarancji, więc nawet jakbym miał możliwość wymiany to i tak wolałbym go sprzedać.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nawet nie jest kwestia konkretnych modeli a samej marki. Tak jak zostało napisane wyżej, większość dysków od Seagate'a sprawia problemy, więc nie warto ich polecać. Seagate przez bardzo długi okres czasu konsekwentnie pracował na taką opinie. Nie widzę sensu o tym dyskutować

Edytowane przez shadovraven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Oczywiście pewniejszym wyborem jest tutaj i tak WD Blue, natomiast rozczarowuje fakt posługiwania się takimi "testami" na niezależnym forum IT .... 

 

Mi chodziło bardziej o to ..... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://blog.backblaze.com/2014/01/21/what-hard-drive-should-i-buy/

 

Analiza przezywalnosci dyskow u calkiem duzej firmy oferujacej backup (maja ponad 100 000 TB danych). Wg ich doswiadczenia, sposrod ponad 27000 dyskow w chwili analizy, Seagate mialo najwieksza awaryjnosc.

 

 

Edit: literowka

Edytowane przez tukamon
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z użytkowników tego forum napisał krótką  reckę tego monitora, wiec warto się zastanowić.

 

http://forum.purepc.pl/topic/358189-aoc-i2369vm/

 

Te tanie monitory na IPS lubią mocno srebrzyć, ale jak Ci to nie przeszkadza to czemu nie. Do gier jednak lepiej pomyśleć nad czymś lepszym. Naprawdę  porządne monitory do gier to niestety wydatek ponad 1000 zł

Wiem że w tym zakresie cenowym co podałem czyli gdzieś max 600zł nie ma monitorów bez wad.Nie do końca rozumiem o co chodzi z tym że mocno się srebrzy mógłbyś to jaśniej napisać?. Wady które są podane w tej recenzji nie przeszkadzają mi.Jednym słowem monitor mi się podoba jego wykonanie wygląda fantastycznie ten efekt że nie ma ramki do tego 23 cale i cena ale jak znacie lepsze monitory do 600zł w full hd 23cale i z żywymi kolorami to piszcie w temacie. A i jeszcze jedna sprawa jaka jest różnica między monitorami IPS a VA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej szedł w matrycę VA. Matryca ta jest trochę niedoceniana. Oferuje bardzo dobry kontrast oraz głęboką czerń. Nierównomierne podświetlenie nie jest widoczne tak mocno jak w przypadku IPS, gdzie tutaj dochodzi dodatkowo loteryjność sztuki. 

 

W dobrej cenie jest chociażby Benq GW2450HM  

 

Z tego co idzie wyczytać niezauważalne jest tutaj smużenie a po kalibracji kolorów masz naprawdę przyzwoitą jakość obrazu z niskim czasem reakcji. 

 

Masz pełne 24 cale w cenie 550 zł więc spokojnie zmieścisz się w budżecie. 

Edytowane przez Banqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil 

W tym monitorze też będzie to aż tak mocno widać te srebrzenie czy  tylko trochę a i wgl te srebrzenie widać tylko na czarnym kolorze?  

 

Banqq fajny monitor cenowo też ale czy on jest zrobiony pod graczy? A tak na marginesie co to jest ta kalibracja i jak ją zrobić? 

 

A i jeszcze czy ten monitor co ja podałem i ten co banqq podał są odpowiednie do gier i oglądania różnych fimów z gier w 1080p na youtube bez ścin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te monitory nie są robione pod graczy. Ale matryca VA ma lepszą czerń czyli efekt srebrzenia mniejszy.  Szybkie matryce dla graczy zaczynaja się od kwoty powyżej 1000 zł. Zwłaszcza jak myślimy o 120hz. Ale to  z kolei TN czyli gorsze kolory i gorsze kąty widzenia.  Z monitorami LCD to jest loteria i tej idealnej nie ma. Przynajmniej nie w tych cenach.  To niestety nie są monitory CRT, które miały pewne zalety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te monitory nie są robione pod graczy. Ale matryca VA ma lepszą czerń czyli efekt srebrzenia mniejszy.  Szybkie matryce dla graczy zaczynaja się od kwoty powyżej 1000 zł. Zwłaszcza jak myślimy o 120hz. Ale to  z kolei TN czyli gorsze kolory i gorsze kąty widzenia.  Z monitorami LCD to jest loteria i tej idealnej nie ma. Przynajmniej nie w tych cenach.  To niestety nie są monitory CRT, które miały pewne zalety.

wiedziałem że za taką cenę nie kupię nic porządnego ale powiedz mi czy ten monitor z aoc bez problemu poradzi sobie w grach i z filmami na yt w 1080p? 

 

Zobaczcie jeszcze na to http://i.imgur.com/wE1tn0f.jpg  poczytałem jeszcze na innych forach o częśiach do komputera i stworzyłem taki zestaw + monitor z aoc i klawiaturę od nateca RX55 jak coś źle dobrałem to piszcie. A i jeszcze mam pytanie czy ta klawiatura co wybrałem nadaje się do gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki.Spodobała mi się klawiatura gigabyte force k7

Teraz cały zestaw wygląda tak http://i.imgur.com/hBxbkjL.jpg  to wszystko przekroczyło mój budżet o 200zł. Zobaczcie czy dobrze dobrałem części i pozmieniajcie to jakoś żeby zmieścić się w 3900zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmienić cpu na i5 4440 i uciąć na płycie biorąc H81 za ~170zł, ram możesz wziąć 8GB w jednym module wyjdzie taniej

Jak zamienię te rzeczy co wybrałem na te co ty mówisz to nie będzie większych różnic w wydajności komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego ASUSA zmień na Gigabyte GA-B85M-D3H - chłodzona sekcja zasilania, dwie kości BIOSU, komplet audio na I/O. Dysk na WD Blue, obudowę na lepiej wykonaną z 3 wentylatorami w zestawie oraz dwustopniowym regulatorem obrotów. Warto pomyśleć też nad zasilaczem, tutaj niestety G550M jest dość drogi na morele.net. 

 

Co do monitora wolałbym jednak zostać przy VA. Mimo tego że są to typowo multimedialne matryce to i tak świetnie sprawują się nawet w szybkich grach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego ASUSA zmień na Gigabyte GA-B85M-D3H - chłodzona sekcja zasilania, dwie kości BIOSU, komplet audio na I/O. Dysk na WD Blue, obudowę na lepiej wykonaną z 3 wentylatorami w zestawie oraz dwustopniowym regulatorem obrotów. Warto pomyśleć też nad zasilaczem, tutaj niestety G550M jest dość drogi na morele.net. 

 

Co do monitora wolałbym jednak zostać przy VA. Mimo tego że są to typowo multimedialne matryce to i tak świetnie sprawują się nawet w szybkich grach. 

Zmieniłem to co napisałeś. A i jakbyś mógł ( o ile się znasz) dać link do najlepszego monitora z VA 23 cale full hd do max 550-600zł byłbym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...