Skocz do zawartości
Supron1

Płytka + Ram + Procek!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję procesora który pomoże mi wpłynąć na nowe wody w dziedzinie gier. Do tego potrzebuję też płyty głównej i ram. Mój obecny zestaw to :

Zasilacz : Chiftec GPS-450AA-101 A Max.Power 450w Prequency 47-63Hz
Płyta gł. :Gigabyte GA-P35-DS3L
Procesor : INTEL® PENTIUM® DUAL CPU E2160 1.8GHz @ 2.90GHz x2
K. Graficzną : Ati Radeon HD4850 1gb V3d 

Ram : Kingmax Semiconductor kldd48f-a8kb5 2x1gb

Mam kupca na płytę, ram i procesor za 200zł. 

Proszę abyście mi doradzili co można kupić za 850zł aby komputer mi ładnie śmigał i mógł być kiedyś rozbudowany.

Podsumowując, zosataje mi:

Zasilacz : Chiftec GPS-450AA-101 450w

K. Graficzną : Ati Radeon HD4850 1gb V3d 

obudowa, dysk, napęd.

Resztę za 850 zł muszę załatwić.

Mogą być używce, lecz z gwarancją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU : I5 4440 - 654 zł

 

MB : MSI H81M-P33 - 149 zł

 

RAM : Goodram 4GB DDR3 1 333 mhz CL9 - 124 zł

 

Razem : 927 zł  , ceny z morele.net .

 

Wszystko funkiel nówka , trochę ponad budżet ale warto - masz mocny 4-rdzeniowy procek i 4GB ramu DDR3 .

 

Ew. inna opcja - lepsza płyta i 8GB ramu a na razie bazowy procek który potem wymienić na I5 4670K jak będzie kasa .

 

CPU : Pentium G3220 - 205 zł

 

MB : Asrock H87 Fatalyty - 349 zł

 

RAM : Team Group Vulcan Gold 2x4GB DDR3 1 600 mhz CL9 - 285 zł .

 

Razem : 839 zł .

 

Masz sensowniejszą płytę pozwalającą na OC , 8GB dobrego ramu .

 

Potem jak wpadnie kasa to zmieniasz tego G3220 na I5 / I7 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem niewiele taka zmiana na razie da. Ze względu na słaba grafikę i wątpliwy zasilacz. Nie wiem ile to ma na lini 12v i czy sobie poradzi z przyszłym mocniejszym GPU. Problem jest też taki ze te Twoje podzespoły cały czas tracą na wartości.  Więc może faktycznie sprzedaj to co masz i kup zestaw pod rozbudowę.  Tylko nie napisaleś w jakiej rozdzielczości masz zamiar grać. Czyli jaki masz monitor do tego. W jakie gry masz zamiar grać, bo jak to jest jakiś CS:GO to można by się oprzeć na zestawie z i5 4440 i potem wymienić karte na jakiegoś radka R9 270.  Jak to ma być coś więcej jak Crysis 3, Wiedźmin 3 w przyszłości to najrozsądniej jest wziać zestaw  z Pentiumem, 8GB DDR3 i jakaś dobrą płytą do OC. Albo ASrock H87 lub coś z Z87. Ze względu na ograniczony budżet lepiej wziać H87. Ma swoje minusy jak niższa wydajność USB 3.0 i Sata III:

 

http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_asrock_fatal1ty_h87_performance_oc_nie_tylko_na_z87?page=0,4

 

Ale do OC jako tako się nadaje.  Po złożeniu zestawu nr 2 (reydena) odkładasz kasę na procesor i kartę graficzną i ew. zasilacz.  Przy dobrych wiatrach uda Ci się może wyrwać tanią używkę takiego i5 4670K za te parę miesięcy. Chociaż nie napalałbym się tak, bo ceny procków Intela utrzymują się dość długo i ogólnie wartość procesora jest większa, bo ludzie rzadziej je wymieniają. Karty graficzne nieco częściej, więc tu masz szanse wyrwać takiego Radka R9 270 za powiedzmy 500zł za te kilka miesięcy. Zdecydowanie bierz zestaw nr 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ze względu na słaba grafikę i wątpliwy zasilacz. Nie wiem ile to ma na lini 12v i czy sobie poradzi z przyszłym mocniejszym GPU.

 

348W na +12V, spokojnie wystarczy nawet do GTX 760 

 

Zdecydowanie bierz zestaw nr 2.

 

Może moje rozumowanie jest złe ale skoro Autor teraz ledwo wyciąga 850 zł na modernizację to nie wydaje mi się aby szybko zdobył hajs na 4670K + GPU ..... być może się mylę ....

 

Jeżeli jednak kwota 850 zł wyczerpuje budżet na dłuższy czas to proponowałbym zajrzeć na allegro. W cenie 900 zł mamy zestaw z:

 

RADEON HD 6850 SAPPHIRE

Procesor i5-2400

Kingston DDR3 4GB 2x2GB 1333Mhz

Gigabyte GA-Z68AP-D3 

 

~ 950 zł 

 

OC CPU na Z68 oraz wydajność 7770 w niższej cenie. W przyszłości wymienisz GPU na GTX 760 i gotowe. 

Edytowane przez Banqq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zestaw 2x2 GB , taniej i lepiej brać od razu kość 4GB .

 

Ciężko będzie dostać HD6850 i I5 2400 z gwarancją .

 

Co do I5 4670K i nowego GPU - czytałeś post mój i Devila ?

 

Nikt nie mówi o tym aby autor od razu pakował się w I5 4670K , najpierw niech zbuduje podstawę do tego z tymczasowym CPU a potem jak będzie miał kasę to niech powoli rozbudowuje sprzęt .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany zestaw z allegro przecież też można rozbudować chociażby do 3570K. Pytanie tylko po co ? Czy podkręcony i5 2400 pod 3.8 - 4.0 GHz będzie niewystarczający ? Czy jego wymiana na 3570K / 4670K będzie opłacalna patrząc na różnice cenowe pomiędzy nim (410 zł) a 4670K (750 zł ?) ..... 

 

Co do gwary i5 2400 / 6850 to oczywiste jest tutaj że chodzi o gwarancję rozruchową w postaci dwóch tygodni czy miesiąca. Pamięci 2 x 2 GB z jednego powodu. Na allegro widzę taki komplet za 80 zł, gdzie przy przekroczeniu budżetu do 950 zł każda niższa cena ma znaczenie. A z drugiej strony zapytam, a dlaczego nie 2 x 2GB skoro płyta główna ma 4 sloty na ram. Spokojnie będzie można rozbudować, do 8 - 16 - 20 GB DDR3

 

Najpierw niech Autor wypowie się na temat możliwości upgradu zestawu w przyszłości .... 

Edytowane przez Banqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU : Pentium G3220 - 205 zł

 

MB : Asrock H87 Fatalyty - 349 zł

 

RAM : Team Group Vulcan Gold 2x4GB DDR3 1 600 mhz CL9 - 285 zł .

 

Razem : 839 zł .

Tak komputer będzie do upgradu, ten zestaw chyba najbardziej mnie przekonuje. W wakacje może dorwę jakąś sezonówkę i uzbieram 1500 na resztę podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...