Skocz do zawartości
Robek

Dysk SSD - różnice w predkościach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Ostatnio zacząłem pozytywnie spoglądać na dyski SSD, ale mam pytanie odnośnie wydajności.

Widzę dysk ADATA SSD XPG SX900 128GB 2,5'' SATA3 550/520MBs 85K MAX IOPS TRIM, RAID który ma ponad 500MB/s,

a w testach polecają np. Crucial M500 120 (500/130) GB lub Kingston V300 (450/450), które nie mają aż takich prędkości,

skąd takie rozbieżności i dlaczego akurat je polecają ? a nie 'ADATA" ?

 

 

Ostatnio mnie to tak 'gnębi' aż postanowiłem zapytać tu na forum, dziękuję za odpowiedź.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkości realne a teoretyczne to jest zasadnicza różnica. Kontroler SandForce na którym jest zbudowana kompresuje dane w locie i maksymalną prędkość osiąga tylko na danych łatwo kompresowalnych. Na pozostałych jest dużo wolniej. Na purepc masz testy m.in. Kingstona V300

Żadna Adata, jest cała masa lepszych i szybszych dysków. Również nie Kingston na dzień dzisiejszy.

 

Tutaj masz wątek który powinien wyjaśnić wszystko http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/

 

Wszystko zależy ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na ten zakup.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Link, który podałeś jest genialny.

 

Składam się ku wymianie procesora, płyty głównej (w której mogę zarządzać prędkościami wiatraków) i pamięci ram, ale do tego dołożę dysk SSD i tak czytam i dopytuję

 

 

Procesor, który wybrałem to Intel Core i5 4440

Płyta główna, ASRock B85 KILLER, reszta nieokreślona.

 

Zakres, w którym będę się obracał złotówkowy, to 1500zł.

Edytowane przez Robek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PX-128M5S plextor za 299zł

 

Warto Panowie?

Chodzi pod sata2, który obecnie mam na płycie i zanim się przesiadę to bym poużywał.

 

Jak go oceniacie w porównaniu do poleconego w zestawach M500?

 

Dzięki za pomoc

 

Wysłane z mojego MI 2S

Edytowane przez Robek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Plextora, dobra cena.

W zestawach M5? Chyba chodzi o M500 Cruciala. Jak masz kasę na M5S to go bierz, jak chcesz wydać 250zł to M500. Oba bardzo dobry wybór. 

Zestawy rządzą się swoimi prawami, muszą być optymalne w swojej kwocie, dlatego warto urwać kilkadziesiąt złotych na SSD (biorąc M500, gdzie różnica będzie niezauważalna gołym okiem) i dołożyć np. do cpu czy grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewielka różnica, jestem w stanie dopłacić, ale bardziej mi zależy na tym 128GB (dodatkowe 8GB )

 

W prędkości jak będzie różnica 3% to bym wolał ten większy, gorzej gdyby była 7-10%

 

Wysłane z mojego MI 2S

Edytowane przez Robek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak się składa, że M5S jest szybszym dyskiem.

Polecam lekturę http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/jaki_dysk_ssd_kupic_test_100_dyskow_ssd_i_polecane_dyski_ssd_2014

Jeśli zależy ci na pojemności a możesz dołożyć, rozważ M500 240GB http://www.ceneo.pl/23554284 100zł droższy od M5S a szybszy znacznie od wersji 120GB i porównywalny często do Plextora M5S. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny test, tu jest naprawdę sporo dobrej roboty, podziwiam zapał, że komuś się chciało to testować :)

No, ale dzięki temu wiem co chce kupić, wybór padł na tego M500 w wersji 240GB, nie zabraknie miejsca, a szybkość będzie 'na lata'.

Póki co dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dysk SSD M500 zakupiony, superszybki - dziękuję.

 

Przy okazji, czy ktoś może mi powiedzieć, jakie są różnice w prędkości między starszą i nowszą wersją Cruciala (M500 i M550) ?

 

M500 1xx GB vs M550 1xx GB

M500 2xx GB vs M550 2xx GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podepnę się pod temat. Co byście wybrali, Crucial M500 240GB czy M550 128GB? Czy różnica w prędkości będzie bardzo odczuwalna na korzyść M550 ? Dodam, że dysk będzie siedział w laptopie, HDD jako magazyn danych w kieszeni od CD.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłbym na M500 240GB - dodatkowe gigabajty zawsze się przydadzą, a różnice w prędkości pomiędzy poszczególnymi, współczesnymi modelami są właściwie nieodczuwalne dla przeciętnego użytkownika. Poza tym M500 w wersji 240GB wcale nie jest wolny :).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...