Skocz do zawartości
Grudek123

Komputer za 4500 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Będziesz robił OC ?

 

Bo na samym OC można oszczędzić w twoim przypadku ponad 400 zł np. kupując Xeona E3 1245V3 + Asrock B85 Pro4 .

 

Jaki to dokładnie soft będzie używany - będzie pracował tylko na CPU czy wspomaganie od karty też będzie używane ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer ma służyć do grafiki 3D, 2D, czasem gry na full detalach w rozdzielczości 1920 x 1080. Zestaw ma zawierać też obudowę. Części nowe, z morele.net. Będę podkręcał procek, ale narazie nie, dlatego nie potrzebne mi w cenie osobne chłodzenie. 

Moja propozycja w załączniku.

post-207283-0-54900800-1395589158_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci zalezy na ciszy to pomysl nad MSI lub ASUS GTX 770. Reszta moze byc. Pamietaj potem o wymianie chlodzenia na jakies porzadne w kwocie 150-200 zl np HR-02.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałbym nad zmianą obudowy na coś fabrycznie wyciszonego w postaci 330R. Jako że zamierzasz pracować na tym zestawie to myślę że warto zadbać o bardzo dobrą kulturę pracy. Cena praktycznie taka sama co X80. Dysk zmień na WD Blue oraz zastanów się nad tańszą płytą główną. SLI GTX 770 raczej tutaj robić nie będziesz, dlatego też śmiało możesz brać AsRock Fatal1ty H87 Performance - mocna i znakomicie chłodzona sekcja zasilania, dwie kości UEFI oraz bardzo spore możliwości OC poprzez odblokowany mnożnik. Dzięki temu masz już na starcie kasę na chłodzenie Mach BW 140 mm, bądź też możesz dopłacić do M500 240 GB. Wersja 120 GB ma bardzo ale to bardzo słaby zapis, praktycznie taki sam co zwykły HDD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na Asrocka H87 F jak najbardziej wskazana , jedna z lepszych płyt na H87 , do tego oferuje OC .

 

Crucial M500 120GB może być chyba że potrzebujesz większej ilości miejsca , prędkość zapisu/odczytu to nie jedyny wyznacznik wydajności SSD , ma wręcz niewielkie znaczenie jeżeli chodzi o wydajność SSD .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że komuś bardzo przeszkadza fakt iż ktoś wchodzi do czyjejś piaskownicy. Ciekawa sytuacja, user podpisuje się pod tym co napisałem wyżej i dostaje plusa, ja natomiast za całość dostaję minusa. Ciekawa polityka userów forum wobec inych nowych, znaczy się w tym przypadku "dzieci" a nie userów. 

 

Wersja M500 240 jest obecnie w bardzo dobrej cenie i warto do niej dopłacić.Szybkość zapisu w wersji 120 GB jest jednak słaba i nie ma tutaj o czym pisać, wersja 240 GB będziesz szybsza pod każdym względem tak jak to się ma w hierarchii SSD odnosząc się do ich pojemności 

 

Jeżeli odczyt / zapis losowej próbki 4K nie świadczy o wydajności SSD to nie wiem co innego może o tym świadczyć. 

Edytowane przez Banqq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jak to w rzeczywistości przekłada się na wydajność samego systemu. Wątpię by z powodu mniejszego zapisu system zaczął zwalniać. Ale to wiadome. Wspomniałeś w innym temacie że zapis dysku systemowego ma znaczenie w programach. Pytanie czy te operacje nie są robione w pamięci RAM jeśli wyłaczymy plik stronicowania, więc zapis dysku SSD nie ma znaczenia..  Napisiałem o tym, bo polecasz dość duży dysk jak na samą partycję systemową, a za te pieniądze można przecież kupić np:

 

http://www.x-kom.pl/p/125091-dysk-ssd-plextor-128gb-2,5-sata-ssd-m5-pro.html?ceneo_spo=true

 

(5 lat gwarancji).

 

albo ciut drożej

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/5326180 (5 lat gwarancji).

 

Oczywście moge się mylić.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz dopłacić do M500 240 GB. Wersja 120 GB ma bardzo ale to bardzo słaby zapis, praktycznie taki sam co zwykły HDD. 

 

Jeżeli odczyt / zapis losowej próbki 4K nie świadczy o wydajności SSD to nie wiem co innego może o tym świadczyć. 

Z powyższych wypowiedzi można wywnioskować, że M500 120GB będzie porównywalny do HDD, porównywalny właśnie pod względem szybkości operacji losowych. Tu akurat M500 120GB i HDD dzieli przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieli ich przepaść w odczycie, natomiast w zapisie nie jest już tak wesoło 

 

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dyskow_ssd_crucial_m500_konkurencja_dla_kingston_v300?page=0,11

 

W odczycie sytuacja diametralnie się zmienia gdzie 120 GB = 250 GB 

 

Co do tego co napisałem wyżej odnośnie 4K. Nie rozumiem stwierdzenia, że prędkość odczytu i zapisu nie jest wyznacznikiem wydajności SSD.

 

Devil, polecone dyski przez Ciebie są w wersjach 128 GB a w cenie właśnie tego M500 240GB. Przejrzyj pozostałe testy z linku wyżej i zobacz że różnice pomiędzy nimi wahają się w sekundach podczas normalnego użytkowania. 

 

Według mnie ich zakup jest po prostu mało opłacalny. 240 GB pozwoli na pomieszczenie znacznie większej ilości danych, sporej ilości gier a Autor dodatkowo pracuje w Cinema 4D. Wersja 120 GB odstaje jednak znacznie jeżeli chodzi o zapis, oczywiście tak jak wspomniałem wcześniej (tutaj albo w innym temacie) partycja systemowa opiera się odczyt. Inna sprawa gdyby był to SSD na scratch disk, swap, to już absolutnie wyklucza M500 120 GB

Edytowane przez Banqq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak faktycznie w przyszłości będziesz robił SLI to zostaw tą płytę , choć jak dla mnie SLI/CF to przy tym budżecie marketingowa papka .

 

Co innego topowe karty i SLI/CF robione od razu a co innego jak po jakimś czasie dokładasz 2 kartę - może się okazać że 2xGTX770 za jakiś czas to będzie kompletny nie wypał , już teraz jest to praktycznie nie opłacalne .

 

Ew. z tańszych sensownych płyt pod SLI można rozważyć też Asrock Z87M Extreme 4 , kosztuje 50 zł mniej a ma 8x+8x dla portów PCI-E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 może być ten Crucial M500 240 GB. Dzielisz go na partycję powiedzmy 100/140GB (realnie i tak będzie mniejsza ta druga) i część rzeczy robisz na tej 2 partycji. Ew Swap jak wspomniał Banqq, bo przy programowaniu RAM może nie wystarczać przy wyłączonym Swawpie.

 

2 po Ci sli do takich zastosowań ? jak masz zamiar grać w rozdzielczości 2560x1440 z AA to czemu nie. Tak to jedna karta.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieli ich przepaść w odczycie, natomiast w zapisie nie jest już tak wesoło 

 

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dyskow_ssd_crucial_m500_konkurencja_dla_kingston_v300?page=0,11

 

W odczycie sytuacja diametralnie się zmienia gdzie 120 GB = 250 GB 

 

Co do tego co napisałem wyżej odnośnie 4K. Nie rozumiem stwierdzenia, że prędkość odczytu i zapisu nie jest wyznacznikiem wydajności SSD.

Oczywiście, że prędkość zapisu/odczytu jest miernikiem wydajności SSD.

 

Totalnym nieporozumieniem jest natomiast twierdzenie, jakoby M500 120GB miał wydajność zbliżoną do HDD.

 

M500 120GB, wynik z sieci:

Dołączona grafika

 

Klasyczny HDD, zacząłem katować swój dysk, nie miałem sumienia dokończyć testu:

as-ssd-bench WDC WD5000AAKS.png

4K read oscylował w granicach 0,5MB/s.

Test trwał wieczność, dysk chrobotał jak opętany.

 

Jak dla mnie M500 120GB dzieli przepaść od normalnego HDD.

 

Chcesz, przeprowadź u siebie testy. Ja za bardzo kocham swoje dyski i dane na nich, by je tak torturować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...