Skocz do zawartości
ath

Boje z 440 BX ciag dalszy !!! ;)

Rekomendowane odpowiedzi

OK jeszcze tak propo tej modyfikacji SLOT1/SOCKET370...Na oku :) mam przejsciowke JM-370SPC (jamicon).W jakims sklepie internetowym widzialem Celerona FCPGA 1.2 ghz tualatin...NO to w sumie powinno juz przyzwoicie chodzic... no ale znowu nie wiem czy to cos pujdzie na tej przejsciowie bo na tej stronie http://www.jamicon.com.pl/rozne/adapter.htm to tak jest jasno napisane ze... Wiec nie wiem czy nie wywale kasy na marne... Mam jeszcze jeden a nawet dwa problemy.Chodzi mianowicie o ta plyte A Open ax6bc.Bios award 08/2000 intel440bx/wkladam do gniazda 256 sdram i wykrywa tylko 128 !!! w instrukcji jest napisane ze wykrywa w jednym gniezdzie 256 (wogole sa 3 max 768mb).Nie wiem czy moze w biosie jest jakas opcja ktora sie wlancza zeby plyta wykrywala wieksze pamieci niz 128...??? ... i jeszcze jedno.Moj pIII 450 dzial spox na 112 mhz magistrali i ma 504mhz... No ok ale gdy chcialem go ustwaic na 133.3 mhz fsb to ok wykrywa mi PIII 600E ale gdy to zrobi poprostu nie laduje sie system i komp staje na pierwszym ekranie biosu...musze wejsc przestawic spowrotem na 112 mhz fsb (504mhz cpu) i jest ok... Czy wopgule da sie go odpalic 4.5x133=600 ??? czy moze znowu cos trzeba przestawic w biosie ??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamieci to masz poprostu pamiec jednostronna, a BX wymagaja pamieci dwustronnych. Wymien pamieci na taki na ktorych kosci sa po obydu stronach, bo na tych bedziesz mial tylko te 128.

Co do pIII to wina moze byc chlodzenia proca, albo pamieci sie nie wyrabiaja. Raczej przy procu trzeba popracowac. Vcore dla proca podwyzszales ?

 

Co do przejsciowki:

"Karta popularnie zwana "przejsciówką" umożliwia zastosowanie procesorów IntelR PPGA i FC PGA na płytach wyposażonych w gniazdo procesora Slot 1. Przejściówka współpracuje z procesorami Intel Celeron PPGA, Intel Pentium III FC PGA 100/133 MHz."

Celerony tualatin jak i p3 tualatin to FC PGA 2, a nie zwykle FC PGA

przejsciowka ta (jak i wiekszosc innych) sprosta wymaganiom celeronow T jednynie po dokonaniu moda na przejsciowce.

Poszukaj w necie o tym ... jelsi uwazasz, ze sprostasz to kupuj zwykla przejsciowke (gdzies byla nawet lista producentow przejsciowek na ktorych udalo sie dokonac moda) i dzialaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_: i tu widze, ze jestes smutnym przypadkiem ...

Bo czlowiek zadaje konkretne pytania wymagajace wysliku samodzielnego myslenia, a nie powtarzania glupot powtarzanym po stokroc na tym forum (doradzca ze sklepu komputerowego) i wymiekasz. A na banaly o tym co wybrac z cennika komuterowego odpowiadzasz z pelna pasja.

 

PS. w faqu nie ma slowa o pamieciach, a chipsecie BX, o modzie przejciowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_: i tu widze, ze jestes smutnym przypadkiem ...

Bo czlowiek zadaje konkretne pytania wymagajace wysliku samodzielnego myslenia, a nie powtarzania glupot powtarzanym po stokroc na tym forum (doradzca ze sklepu komputerowego) i wymiekasz. A na banaly o tym co wybrac z cennika komuterowego odpowiadzasz z pelna pasja.

 

PS. w faqu nie ma slowa o pamieciach, a chipsecie BX, o modzie przejciowek

Koles chyba masz jakis problem z wlasna osoba 8O ,powiem ci ze takie problemy byly omawiane na forum iles tam set razy.Wiec nie czepiaj sie.Nie mam zamiaru tu z Toba wdawac sie w wielkie dyskusje bo wydaje mi sie ze beda one bezcelowe.

 

Widze ze kolega jest jeszcze zieloniutki,wiec przeczytanie FAQ'a nie zaszkodzi.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koles chyba masz jakis problem z wlasna osoba 8O ,powiem ci ze takie problemy byly omawiane na forum iles tam set razy.

Wiem, ze byly, a czy jakis wątek o tym co kupic jest w jakis sposob ciekawszy od tego, zeby na tamten odpowiadac za kazdym razem gdy jakis los chce sobie kupic komputer, nie chce mu sie przeczytac, jakie rady byly dawane poprzedniemu losiowi ?

Tematy co kupic byly czesciej poruszane, a odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Koles chyba masz jakis problem z wlasna osoba 8O ,powiem ci ze takie problemy byly omawiane na forum iles tam set razy.

Wiem, ze byly, a czy jakis wątek o tym co kupic jest w jakis sposob ciekawszy od tego, zeby na tamten odpowiadac za kazdym razem gdy jakis los chce sobie kupic komputer, nie chce mu sie przeczytac, jakie rady byly dawane poprzedniemu losiowi ?

Tematy co kupic byly czesciej poruszane, a odpowiadasz ...

Nie wiem czy zauwazyles ale jednak co jakis czas sprzet na rynku sie zmienia,dlatego tematy w stylu "co kupic" beda zawsze.Przyznaj sie zesam dokladnie nie doczytales tego posta.Koles chcial NF7+Liva'a ,wiec chyb lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> NF7-S ,co nie :?: EOT (a mialem sie niewdawac w dyskusje :wink: )

 

BTW - Nastepnym razem powstrzymaj sie zanim znowu nazwiesz kogos "smutnym przypadkiem"

 

OT:wlasnie jakis zafajdany robal lata mi wewnatrz budy,jak wpadnie w wentyl to bedzie sprzatanie jutro :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Koles chyba masz jakis problem z wlasna osoba 8O ,powiem ci ze takie problemy byly omawiane na forum iles tam set razy.

Wiem, ze byly, a czy jakis wątek o tym co kupic jest w jakis sposob ciekawszy od tego, zeby na tamten odpowiadac za kazdym razem gdy jakis los chce sobie kupic komputer, nie chce mu sie przeczytac, jakie rady byly dawane poprzedniemu losiowi ?

Tematy co kupic byly czesciej poruszane, a odpowiadasz ...

Nie wiem czy zauwazyles ale jednak co jakis czas sprzet na rynku sie zmienia,dlatego tematy w stylu "co kupic" beda zawsze.Przyznaj sie zesam dokladnie nie doczytales tego posta.Koles chcial NF7+Liva'a ,wiec chyb lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> NF7-S ,co nie :?: EOT (a mialem sie niewdawac w dyskusje :wink: )

 

BTW - Nastepnym razem powstrzymaj sie zanim znowu nazwiesz kogos "smutnym przypadkiem"

Co do SSa to zle napisalem, bo nie ujolem tego, ze po ch* bierze sb skoro jest dostepny SS, ale oczywiscie moja wina BO TO JA NIE CZYTAM FORUM I TO JA NIE WIEM, O TYM, ZE LUDZIE WYCHWALAJA SS, ze nie ma sensu bulic za sb skoro jest tak dobrej jakosci ss.

A co do tego, ze na rynku sie zmienia, to temat poszczegolnych czesci byl walkowany po kilkadziesiat razy. Nawet nie taki stary barton byl juz rozwalkowywany, niewspominajac o reszcie.

A przy ignorancji i tak zostane ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Koles chyba masz jakis problem z wlasna osoba 8O ,powiem ci ze takie problemy byly omawiane na forum iles tam set razy.

Wiem, ze byly, a czy jakis wątek o tym co kupic jest w jakis sposob ciekawszy od tego, zeby na tamten odpowiadac za kazdym razem gdy jakis los chce sobie kupic komputer, nie chce mu sie przeczytac, jakie rady byly dawane poprzedniemu losiowi ?

Tematy co kupic byly czesciej poruszane, a odpowiadasz ...

Nie wiem czy zauwazyles ale jednak co jakis czas sprzet na rynku sie zmienia,dlatego tematy w stylu "co kupic" beda zawsze.Przyznaj sie zesam dokladnie nie doczytales tego posta.Koles chcial NF7+Liva'a ,wiec chyb lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> NF7-S ,co nie :?: EOT (a mialem sie niewdawac w dyskusje :wink: )

 

BTW - Nastepnym razem powstrzymaj sie zanim znowu nazwiesz kogos "smutnym przypadkiem"

Co do SSa to zle napisalem, bo nie ujolem tego, ze po ch* bierze sb skoro jest dostepny SS, ale oczywiscie moja wina BO TO JA NIE CZYTAM FORUM I TO JA NIE WIEM, O TYM, ZE LUDZIE WYCHWALAJA SS, ze nie ma sensu bulic za sb skoro jest tak dobrej jakosci ss.

A co do tego, ze na rynku sie zmienia, to temat poszczegolnych czesci byl walkowany po kilkadziesiat razy. Nawet nie taki stary barton byl juz rozwalkowywany, niewspominajac o reszcie.

A przy ignorancji i tak zostane ;p

no ignorancja to wychodzi Ci doskonale :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok sory ze jestem nieqmaty w tym temacie ??? jezuuu wybacz mi... ;) ok to z tymi przejsciowkami... ta sa przejsciowki na slot1/cfpgaII ??? a tak wogole to o co chodzi z tymi przerobkami i zrobieniu moda na przejsciowce ??? http://www.tomshardware.pl/cpu/20030107/ tutaj opisali przypadek slot1/celek1.4ghz no wiec chyba istnieja przejsciowki http://www.powerleap.com/Products/iP3T.htm Wiec znowu pytanko czy ta Adapter Slot1 / FCPGA: JM-370SPC bedzie chodzila z celkiem 1.2 ghz fcpga czy do tego jest potrzebna jeszcze inna przejsciowka 'bardziej nowowczesna' ??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok sory ze jestem nieqmaty w tym temacie ??? jezuuu wybacz mi... ;) ok to z tymi przejsciowkami... ta sa przejsciowki na slot1/cfpgaII ??? a tak wogole to o co chodzi z tymi przerobkami i zrobieniu moda na przejsciowce ??? http://www.tomshardware.pl/cpu/20030107/ tutaj opisali przypadek slot1/celek1.4ghz no wiec chyba istnieja przejsciowki http://www.powerleap.com/Products/iP3T.htm Wiec znowu pytanko czy ta Adapter Slot1 / FCPGA: JM-370SPC bedzie chodzila z celkiem 1.2 ghz fcpga czy do tego jest potrzebna jeszcze inna przejsciowka 'bardziej nowowczesna' ??? :)

To co opisali na tomshardware jest alternatywa za 100$ (chyba jakos tak ;)) a o modowaniu bylo na forum wiec poszukaj ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!:

 

1. do jasnej ciasnej ile razy mozna pisac - FCPGA i FCPGA2 to tylko rodzje obudowy ta 2 rozni sie od tej 1 tym ze jadro okryte blaszka - PIV tez sa w obudowach FCPGA2 http://www.intel.com/support/processors/pr...rocid/ptype.htm

 

2. awathar bylo wiele razy o modowaniu BX zeby smigal z Tualatinem np http://digilander.iol.it/grandecigno/Tua_BX_41.htm

 

3. zeby plyta na BX poprawnie roizpoznala Tualatina musz byc spelnione jeszcze 2 warunki:

a) BIOS z obsluga mikrokodow prockow z rdzeniem Tualatin - inaczej moze sie krzazyc lub wcale nie odpalisz kompa

B) plyta musi posaidac w maire nowy uklad regulujacy napiecia dla procka - poszukaj w okolicach gniazda ATX scalaka (ktory ma okolo 30 nozek) zczytaj jego symbol i szukaj w googlach specyfikacji - bo mozesz miec uklad od 1.8V w gore i wtedy kupka smierdzaca :P i bez tej drogiej (170zl) przelotki PowerLeap nie odpalisz - wtedy IMO (jak uparles sie na Tualatina) lepiej zmienic plyte np na ABIT ST6 albo kupic jakiegos procka Coppermine ze steppingu cD0 (1.75V) i podniesc mu napiecie na 1.8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to zebym sie uparl na tualatina akurat ale chce troche przyspieszyc mojego blaszaka Piii 450 :) ok to jeszcze jedna jak mam niby ustawic to napiecie dla procka zebym mogl ustawic go na 4.5x133=600 bo jak juz mowilem przestawia sie ale nie laduje windowsa tylko zostaje na ekranie biosu/ z pamieciami probowalem innymi tez nie rusza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do plyty gl. to jak pisalem jest to A.Open AX6BC bios2.56 / nie mam pojecia czy ona obsluguje te mikrokody dla tualatina i czy ma w miatre mowy ukl.regulacji napiecia ale chyba akurat napiecie mozna regulowac z tej przejsciowki... Co do tego moddingu to widzialem na tej stronce http://digilander.iol.it/grandecigno/Tua_BX_41.htm ze trzeba cos w procku lutowac czy tam przerabiac...taaa juz widze jak to zrobilem :) Czy a coppermine nie mial bym juz tylu problemow jsli bym chcial np:PIII 1000 coppermine wlozyc na przejsciowe fcpga na bx ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jak mam niby ustawic to napiecie dla procka zebym mogl ustawic go na 4.5x133=600 bo jak juz mowilem przestawia sie ale nie laduje windowsa tylko zostaje na ekranie biosu...

jak nie masz w BIOSie opcji ani zworek/dipow na plycie to przez zaklejanie/lazenie pinow na procku - http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=202...ighlight=#20279

 

ale przy PIII Katmai 450 na chlodzeniu powietrzem masz marne szanse zeby wcisnac 600MHz :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej płyty powinny wejść wszystkie procki z jądrem Coppermine. Tyle, że wątpię, aby włożenie tam P3 1 GHZ było opłacalne. Na pewno byłby duży skok wydajności, ale za tą cenę zupełnie nieopłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...