Skocz do zawartości
tester123

Nowy komputer do gier / projektowania 3d [6000]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Zgodnie z tematem - chcę złożyć sobie komputer nie przekraczając budżetu 6000zł (bez monitora).

 

 

Procesor Intel CORE I7-4770K 3.5GHz LGA1150 BOX HASWELL
Karta graficzna Gigabyte GTX 780 GHz WF3X
Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4
Pamięć 2x 8GB Crucial 1866 MHz CL9
Dysk WD Red 2TB
SSD Crucial M500 240 GB
Zasilacz Be Quiet! Pure Power 630W
Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho
Napęd - DVD-RW, cokolwiek
Obudowa - ???

 

W zasadzie jest to małe pomieszanie zestawów z marca za 5000 i 6200. Ponieważ cena nie uwzględnia obudowy, zszedłem nieco z grafiką i... tyle.

 

Jeśli chodiz o OC, to nie bawiłem się tym do tej pory, więc na starcie planuję dość zachowawczo i delikatnie podnieść osiągi, a potem w razie potrzeby wycisnąć więcej, jeśli nic złego się nie będzie działo.

 

Pytanie teraz brzmi, czy to co zrobiłem jest dobrym pomysłem i jaką obudowę dobrać do takiego zestawu? Na wyglądzie mi nie zależy, chcę tylko wszystko zmieścić i w miarę możliwości nie słyszeć więcej wentylatorków niż trzeba (co mnie lekko niepokoi w wybranej karcie, ale z drugiej strony wygląda ona bardzo przyzwoicie na wykresach). A może powinienem zainteresować się inną kartą? Chciałbym, aby posłużyła mi dośc długo i umożliwiła FPSowanie na wysokich detalach, że o wiedźminie 3 nie wspomnę.

 

Przez ostatnie lata nie interesowałem się sprzętem i zdziwiła mnie nieco płyta główna - taka sama we wszystkich zestawach od 3800 do 6200 - czy coś jest tu nie tak i jest ona słabym punktem, gardłem, które będzie blokować resztę? Wydaje mi się tania w takim zestawie... Oczywiście nie mam nic przeciw temu, wręcz przeciwnie, czy jest naprawdę tak uniwersalna i dobra w swojej cenie, że podoła na każdym zestawie do topowych włącznie?

 

Nie wiem co jeszcze napisać, na czym mógłbym zaoszczędzić, albo co rozbudować. W budżecie chyba już w tym momencie się nie mieszczę, ale to szczegóły do dopracowania. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obudowę to polecam Corsair 330R. Jest fabrycznie wyciszona, więc przy niedużym OC nie powinno być problemów wysokimi temperaturami.  Zastanów się też nad zmianą karty graficzną na MSI GTX 780 lub MSI R9 290. W zależności co wolisz czy AMD czy Nvidie.  Ew te same karty z firmy ASUS.  Ostatnie rewizje kart od Gigabyte'a mają wątpliwą jakość i do tego ryzyko piszczących cewek. A te potrafia byc naprawdę głośne. Dysk bym wział WD Blue 2TB. No i płyta jak nie masz zamiaru bawić się w SLI to zastanów się nad MSI Z87 G43 lub ASRock H87 Fatal1ty. Obie pozwalają na OC. Problem H87 to ponoć niższa wydajność SATA III i USB 3.0 wg testów z niektórych portali.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na H87 pokręcisz tylko mnożnikiem, większości wystarcza to zupełnie, ale jak chcesz wyciskać jakieś siódme poty z procka i iść powyżej 4.5GHz to pozostaje Z87.

Za to od Asrocka H87 Fatal1ty dostajesz fajny układ audio i kartę sieciowa. 

W sumie niewiele drożej od Asrocka Extreme 4 masz MSI Z87-G43 Gaming. Myślę ze to był by najtrafniejszy wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extreme4 może zostać, ale pamiętaj że dużo nie stracisz zamieniając ją ASRockiem H87 Performance.

W jakich programach będzie projektował? Siedzą na OpenCL, czy korzystają z CUDA zielonych?

 

W tym przedziale cenowym mamy dwie ciekawy karty:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-290-4gb-ddr5-512-bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9290-dc2-4gd5-633517/

 

lub GTX 780, które polecił Ci Devil, odpowiednio:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-780-3gb-ddr5-384-bit-hdmi-dp-dvi-box-gtx780-dc2oc-3gd5-598189/

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-cuda-gtx780oc-tf-3gb-ddr5-pci-e-384bit-2dv-hdmi-dp-box-n780-tf-3gd5-oc-gaming-592774/

 

Oba modele wyznaczają się niezłą kulturą pracy (lepszą od R9 290 Asusa), ale są przy tym wyraźnie droższe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

Obudowa wygląda nieźle, rozpatrzę ją, dzięki.

 

Z tą grafiką to właśnie im więcej czytam tym bardziej mam wątpliwości, a szkoda, bo na wszelkich porównaniach w tej kategorii cenowej wypada najlepiej. Ale jeśli ma z nią być taki totolotek to chyba faktycznie zdecyduję się na coś innego, Znowu będę musiał porwna opcje, ale raczej skłaniam się ku zielonym.

 

Doczytałem nieco o kolorkach WD i faktycznie, masz rację, blue byłby odpowiedniejszy patrząc na zastosowanie, jednak rzecz w tym, że blue 2TB nie istnieje... Kupno 2x blue 1TB mija się z celem, w black iść nie planuję, a green mi nie odpowiada, w sumie wybór się zamyka na red 2TB...

 

Wygląda mi na to, że extreme4 jest rzeczywiście idealnie wyważonym rozwiązaniem, chyba zostanę przy niej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...