Skocz do zawartości
premiero

WC na Obsidian 750D [dziennik budowy]

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

 

bardzo przyjemny zestawik. Widać wszystko czarne na białym :biggrin:  Schowaj to cos białe pod pierwszym wentylatorem - chyba złączka do wentylatora. I uciąłbym ten niepotrzebny kawałek pinów do zasilania graficznej karty.

 

Jeszcze pytanie - widziałem, że masz ten zestaw Naked Ivy - żeby to działało to trzeba odkręcać zapinkę socketu czy nie? Też sciągnąłem IHS, ale póki co zmieniłem pastę i założyłem go bez przyklejania, Ten zestaw "naked" kosztuje w sumie tanio i tak się zastanawiam, jak to w praktyce wygląda, bo wydaje się, że zapinka jest wyżej niż rdzeń.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sebaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze pytanie - widziałem, że masz ten zestaw Naked Ivy - żeby to działało to trzeba odkręcać zapinkę socketu czy nie? Też sciągnąłem IHS, ale póki co zmieniłem pastę i założyłem go bez przyklejania, Tez zestaw "naked" kosztuje w sumie tanio i tak się zastanawiam, jak to w praktyce wygląda, bo wydaje się, że zapinka jest wyżej niż rdzeń.

 

demontujesz zapinkę, w zestawie do Naked Ivy jest specjalny kluczyk gwiazdkowy do tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

 

dzięki za info, akurat klucze TORX i inne takie to nie problem, bo hobbystycznie grzebię też w mechanice i mam całkiem spoko zaplecze narzędziowe :smoke:

 

No nic, może w końcu prace u mnie jako ruszą bardziej do przodu, to wtedy zapinka poleci do kosza. :>

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak są wysokie temperatury zaraz po odpaleniu stress testu, to odpada w ogóle kwestia chłodzenia wody, wydajności chłodnic itd. Nawet przepływu. To wina docisku bloku, albo kontaktu rdzenia z czapką cpu.

To powoduje największy i błyskawiczny wzrost temperatury.

Inne czynniki wychodzą dopiero po dłuższym testowaniu cpu, kiedy elementy mają w ogóle szansę się nagrzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak są wysokie temperatury zaraz po odpaleniu stress testu, to odpada w ogóle kwestia chłodzenia wody, wydajności chłodnic itd. Nawet przepływu. To wina docisku bloku, albo kontaktu rdzenia z czapką cpu.

To powoduje największy i błyskawiczny wzrost temperatury.

Inne czynniki wychodzą dopiero po dłuższym testowaniu cpu, kiedy elementy mają w ogóle szansę się nagrzać.

 

No właśnie, dlatego cały czas chodzi mi po głowie CLP lub CLU, bo chyba nic wydajniejszego nie znajdę? Docisku nie poprawię, bo musiałbym spiłować śruby do tego, ale trochę boję się poprawiać fabrykę że jeszcze przesadzę i skończy się na ukruszeniu rdzenia. Zresztą wydaje mi się że jest dobry, bo blok po założeniu, jeszcze przed dokręceniem, od razu czuć że "ślizga się" na paście.

 

 

Hello,

 

bardzo przyjemny zestawik. Widać wszystko czarne na białym :biggrin:  Schowaj to cos białe pod pierwszym wentylatorem - chyba złączka do wentylatora. I uciąłbym ten niepotrzebny kawałek pinów do zasilania graficznej karty.

 

Jeszcze pytanie - widziałem, że masz ten zestaw Naked Ivy - żeby to działało to trzeba odkręcać zapinkę socketu czy nie? Też sciągnąłem IHS, ale póki co zmieniłem pastę i założyłem go bez przyklejania, Ten zestaw "naked" kosztuje w sumie tanio i tak się zastanawiam, jak to w praktyce wygląda, bo wydaje się, że zapinka jest wyżej niż rdzeń.

 

Pozdrawiam

 

Heh, no mówiłem że jeszcze to nie koniec. W planach jest całkowita wymiana, albo raczej upgrade okablowania. Chcę zakupić oploty czarne, złote i czerwone i zrobić porządny setup, wtedy wszystkie wtyczki i dodatkowe połączenia znikną. No i rurki akrylowe, ale to już w przyłym roku.

Co do zapinki, to tak jak poprzednik mówił - do zdemontowania, a kluczk w zestawie. Ja sobie kupiłem jakiś rok temu w Lidlu zestaw precyzyjnych bitów z gietką przedłużką za jakieś śmieszne pieniądze i chwalę sobie bardzo.

 

 

u mnie odpalenie AIDA64 FPU test skutkuje skokiem temperatur z poziomu 37 do 64, ale dalej temperatury stoją w miejscu jak skała

 

Jaki Vcore? Ta temperatura to już na poszczególnych rdzeniach czy ogólna?

Edytowane przez premiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...