Skocz do zawartości
sammy69

Nowe flaki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ponad rok temu kupiłem kompa sprawuje sie super ,ale mam kolegę który chce sprzęt taki jak mój, wiec zaproponowałem mu moje flaki. Mianowicie chce mu sprzedać płytę, proc i grafikę a sobie coś nowego kupić aktualny stan kompa to:

AMD FX8120 3.1 podkręcone na 3.4

Asus M5A97

GeForce GTX 660 msi

I teraz myślałem nad kupnem:

AMD FX8350

Asus M5A99X EVO

AMD R9 270X albo GeForce GTX 760

 

Problem w tym że raczej większej różnicy nie odczuje ,a będę musiał parę stówek dopłacić. Mój komp jest tylko do grania wiec intel mi nie jest potrzebny ,ale jak macie jakieś pomysły co mógłbym lepiej z tym zrobić to chętnie posłucham chce mieć maszynę gotową jak wyjdzie Wath dogs.

Edytowane przez sammy69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komp jest tylko do grania wiec intel mi nie jest potrzebny ,ale jak macie jakieś pomysły co mógłbym lepiej z tym zrobić to chętnie posłucham chce mieć maszynę gotową jak wyjdzie Wath dogs.

Jeżeli komputer jest tylko do grania to potrzebujesz właśnie Intela...

 

Zobacz polecane zestawy PurePc lub przeczytaj 1 lub 2 strony w tym subforum a dowiesz się co potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolegę który chce sprzęt taki jak mój, wiec zaproponowałem mu moje flaki.

Więc chcesz na koledze zbić interes wciskając mu takie coś?

chce mieć maszynę gotową jak wyjdzie Wath dogs

To ją zmodernizuj jak wyjdzie Watchdogs. Zmiana FX na FX to jakiś żart.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra niech będzie że intel, to teraz mój wybrany zestaw AMD bez grafiki kosztować będzie 1100-1200 zł. Aktualnego proca mogę podkręcić bez problemu do 4.4 może i więcej mam dobre chłodzenie cooler master v8, ale nie robię tego bo wszystkie gry na ultra detalach i full hd chodziły bardzo płynie dopiero nowy bf i cod zagoił kompa, ale to grafika nie wydalała. Tak więc jak będę miał 4.0 na rdzeń to teoretycznie mogę podkręcić go do ponad 5.0. Od lat działam na AMD i naprawdę nie rozumie czego wszyscy się go tak czepiają, ale niech będzie jestem bardzo otwarta na zmiany osobą, mogę zainwestować w intela wiec poproszę o zestaw do 1200 zł za płytę i proc i jakieś dane że tan zestaw jest lepszy od tego AMD.


Więc chcesz na koledze zbić interes wciskając mu takie coś?

To ją zmodernizuj jak wyjdzie Watchdogs. Zmiana FX na FX to jakiś żart.

Wath dogs wychodzi za 2 miesiące

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=18552

Teraz mam okazje sprzedać flaki wiec zastanawiam się czy ma to jakiś sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat działam na AMD i naprawdę nie rozumie czego wszyscy się go tak czepiają, ale niech będzie jestem bardzo otwarta na zmiany osobą, mogę zainwestować w intela wiec poproszę o zestaw do 1200 zł za płytę i proc i jakieś dane że tan zestaw jest lepszy od tego AMD.

Intel ma dużo wydajniejszy pojedynczy rdzeń dlatego do gier lepiej się nadaje. FX nie jest jednak totalnym crapem jak utarło się na Purepc. W zastosowaniach mocno wielowątkowych (video, rendering) spisują się nieźle. Z tego co czytałem nowy Wath Dogs ma wykorzystywać dobrze wiele rdzeni. Przy takim budżecie jak napisałeś wymieniłbym grafike na szybszą i zasilacz na lepszy jeżeli jest taka potrzeba a reszte zostawił jak jest. W następnej iteracji zawsze możesz wymienić płyte i procka na Intela.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 546530 Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K) 849,00 849,00 wysyłka natychmiastowa Usuń

2 581432 Płyta główna ASRock Z87 EXTREME3 371,00 371,00 wysyłka natychmiastowa Usuń

Suma i przewidywany czas realizacji: 1220,00

Super takiego porównania potrzebowałem :) No i teraz mam co porównać i mieliście racje intel jest bardziej wydajny na pojedyńczym rdzeniu ale ma ich 4 gdzie amd 8.

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4670K-vs-AMD-FX-8350

Tu wychodzi że bez podkręcenia intel jest lepszy ale jak podkręcisz amd i intela to  amd miażdży intela, a ja mogę amd podkręcać i to mocno.

Ten zestaw mnie jeszcze nie przekonuje czekam dalej

 

Udam_u pół dnia nad tym myślałem i masz racje, jak nie przekona mnie nikt że w tej cenia intel jest lepszy to zostanę przy tym co mam nie warto sprzedawać dobrych flaków za pół ceny lepiej zainwestować w grafikę, z wypłaty będę mógł jakiś tysiak przeznaczyć na kompa wiec na dobrą grafe starczy. To jak r9 270 czy gtx 760 ? teraz mam gtx 660 może warto kupić większy zasilacz i obie połączyć ? Obecne zasilanie Everest 85plus 600 najlepszy zasilacz roku (2011 albo 2012 nie pamiętam) w stosunku jakoś do cena wybrany przez  tom's hardwere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tu wychodzi że bez podkręcenia intel jest lepszy ale jak podkręcisz amd i intela to  amd miażdży intela, a ja mogę amd podkręcać i to mocno.

Ten zestaw mnie jeszcze nie przekonuje czekam dalej

 

 

Spójrz jeszcze na ten test: http://www.purepc.pl/procesory/jaki_czterordzeniowy_procesor_wybrac_intel_core_i5_czy_amd_fx?page=0,0 . Jakoś nie widać, żeby amd po podkręceniu miażdżyło intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zbiorczy test, co prawda z konkurencyjnego portalu ale daje ogólny obraz: http://pclab.pl/art50000-54.html

 

Różnica pomiędzy i5 a FX tak jak napisałeś faktycznie jest miażdżąca, tyle że na korzyść Intela. Taki FX nawet na 5Ghz jest gorszy od 3Ghz i5 a co dopiero zegar w zegar.

Krótko mówiąc przepaść, FX po o/c dorównuje dopiero i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to mi dało do zastanowienia po pierwsze grałem w Far Cry 3 i z gry na moim 8120 który nawet nie jest w zestawieniu wycisnąłem wszystko co mogłem z gry i chodziła bardzo płynie. Po drugie

amd w teście wykorzystał tylko 4 z 8 rdzeni, czyli mogę grac w gry i robić jeszcze inne rzeczy na kompie w tym samym czasie jak np. ściągać film na później. No i po trzecie nie mogę się doszukać na ile 8350 został podkręcony o ile został podkręcony. Bo jak widać na linku który podałem wcześniej punkty podkręcenia intela 8.1/10 vs. amd 9.9/10. Dla pewności sprawdziłem kilka innych zagranicznych stron gdzie ludzie testujący chyba maja mniejsze uprzedzenia do amd i wyniki były podobne, że amd jako całość jest lepszy ale jeśli chodzi o pojedynczy rdzeń to intel wygrywa. Gry wykorzystują do 4 rdzeni i tu intel jest lepszy ale sytuacja się zmienia po podkręceniu. I tak to co pisze nie ma znaczenia zawsze będzie tak ze ktoś woli psy a kto inny koty już nie będę robił debaty który jest lepszy bo widzę ze to nie ma sensu. Zdecydowałem się że zostanę przy swoim procku i płycie a kolega który chciał kopic moje flaki kupi coś na allegro ale jak sam stwierdzi jednak zdecyduje się na amd, ja teraz już tylko myślę o zmianę grafiki wiec co polecacie kupić r9 270 czy gtx 760 ? Jak jednak 760 to sprzedać 660 czy obie zintegrować i kupić lepszy zasilacz, jaki ?


Tu masz zbiorczy test, co prawda z konkurencyjnego portalu ale daje ogólny obraz: http://pclab.pl/art50000-54.html

 

Różnica pomiędzy i5 a FX tak jak napisałeś faktycznie jest miażdżąca, tyle że na korzyść Intela. Taki FX nawet na 5Ghz jest gorszy od 3Ghz i5 a co dopiero zegar w zegar.

Krótko mówiąc przepaść, FX po o/c dorównuje dopiero i3.

noo brawo w  końcu jakiś dowód! super, to mi się bardzo podoba. Teraz mogę zacząć myśleć o zmianę na intela :D Dawać więcej takich testów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to googluje i na polskich stronach Intel jest najlepszy i tak dalej zaś amd opisywany jest jak by tylko tylko do filmów się nadawał. Tymczasem gram na nim na najwyższych detalach i wszystko działa znakomicie dlatego nie chce mi się wierzyć że amd jest takie złe. Wydam dużo kasy na zmianę kompa zmienię platformę a tu się okaże że nic sobie nie polepszylem mogłem tylko grafikę wymienić. Więc pytam ludzi co mają jakieś pojęcie w tym temacie czy to ma sens. Zmieniać wsio czy tylko grafe żebym mógł się cieszyć ładną grafiką w wszystkich najnowszych tytułach w 2014 roku jak wath dogs albo fallout 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...