Skocz do zawartości
lukenVkid

Jak włączyć dysk usb (zainstalowany)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podłączony do komputera dysk samsung kablem usb 2.0. Mogę go wyłączyć w obszarze powiadomień bez problemu i robię to gdy go nie używam bo po co ma się kręcić niepotrzebnie. Nie muszę wyciągać kabla i wszystko jest ok. I teraz pytanie jak go obudzić z poziomu windowsa. W panelu sterowania mam urządzenia i drukarki i tam jest ikonka samsung S2. Natomiast nie ma opcji włacz urządzenie ani nic podobnego. Rozumiem że taki dysk jest sprzętem przenośnym i działa właśnie na takiej zasadzie-wyciągnij, włóż. Ale bez przesady. Jest jakiś sposób? Proszę wyjaśnienie mi tego zjawiska. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go "wysunę", wyłączę w obszarze powiadomień to on oczywiście znika jak każdy dysk usb. Pozostaje tylko w panelu sterowania. Może nie potrzebnie kombinuję, ale ponowne podłączanie dysku przez wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla wydaje mi sie jakimś niedociągnięciem. Czy komuter  jest w stanie wykryć urządzenie tylko w momencie podpięcia?

Można też wyszukać na nowo ten sprzęt ale przecież nie o to chodzi.

Spróbowałem utworzyć skrót do dysku z nadzieją, że mi go uaktywni( wyszuka na nowo) ale go nie widzi.

Edytowane przez lukenVkid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd komputer może wiedzieć kiedy chcesz go na nowo włączyć? Wyszukuje tylko podczas podłączania. Na tym polega idea urządzeń na USB, czyli podłączasz kiedy jest potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wie. Otóż szukam właśnie sposobu,żeby dać sygnał komputerowi- włacz dysk, który jest już podpięty, który wcześniej wyłaczyłem,'wysunąłęm' w obszarze powiadomień nie wyciągając kabla.Jeżeli dyski usb są tak skonstruowane, że komputer łapie je tylko podczas fizycznego podłączenia to rozumiem i można zamknąć temat. Chyba, że jest jakiś prosty sposób powiedzmy na pobudzenie gniazda usb. Przecież ta wtyczka tam jest fizycznie  :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli siedzisz na XP, to wystarczy ze wejdziesz do menedzera urzadzen i klikniesz wylacz a potem wlacz na wybranym urzadzeniu usb. Na nowszych okienkach to nie zadziala dobrze bo trzeba restartowac komputer. Dodatkowo, istnieje mozliwosc zrobienia tego z wiersza polecen przy pomocy programu DevCon. Jest jeszcze jeden malutki program warty sprawdzenia, a mianowicie USBDeview - znajdziesz go na stronie nirsoft.net. Niestety, nie mam w tej chwili pod reka dysku na usb, wiec nie moge sprawdzic czy przestanie on pracowac gdy wylaczysz go tym programem.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje wątpliwości mają uzasadnienie, bo już myślałem że sam się zamotałem. Siedzę na siódemce. Dzięki za odpowiedzi. Wypróbuję te programy. Pozdrawiam.

 

edit. UsbDeview działa, tylko trzeba pobrać wersję 64 bitową by funkcja enable/disable zadziała prawidłowo na windows 7.

Edytowane przez lukenVkid
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli po wylaczeniu dysku w programie USBDeview, jego silniczek bedzie nadal pracowal, mozesz jeszcze sprawdzic dwa ustawienia planu zasilania. Chodzi o: "dysk twardy>wylacz dysk twardy po" i "ustawienia usb>ustawienie wstrzymania selektywnego usb". Tylko z ta druga opcja to ostroznie bo moze byc taka sytuacja, ze niepotrzebnie odlaczy klawiature albo myszke - musisz samemu sprawdzic bo nigdy sie w takie cos nie bawilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilania dysku po jego wyłączeniu to w opcjach USBDeview jest taka opcja "Wyłącz zasilanie urządzenia po wyłączeniu/odłączeniu". Należy ją zaznaczyć i po ponownym uruchomieniu komputera urządzenia odłączone będą mieć odłączane zasilanie - czyli diody zgasną, silniczek dysku się zatrzyma, a np telefon przestanie się ładować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...