Jump to content

Recommended Posts

Mam podłączony do komputera dysk samsung kablem usb 2.0. Mogę go wyłączyć w obszarze powiadomień bez problemu i robię to gdy go nie używam bo po co ma się kręcić niepotrzebnie. Nie muszę wyciągać kabla i wszystko jest ok. I teraz pytanie jak go obudzić z poziomu windowsa. W panelu sterowania mam urządzenia i drukarki i tam jest ikonka samsung S2. Natomiast nie ma opcji włacz urządzenie ani nic podobnego. Rozumiem że taki dysk jest sprzętem przenośnym i działa właśnie na takiej zasadzie-wyciągnij, włóż. Ale bez przesady. Jest jakiś sposób? Proszę wyjaśnienie mi tego zjawiska. Z góry dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak go "wysunę", wyłączę w obszarze powiadomień to on oczywiście znika jak każdy dysk usb. Pozostaje tylko w panelu sterowania. Może nie potrzebnie kombinuję, ale ponowne podłączanie dysku przez wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla wydaje mi sie jakimś niedociągnięciem. Czy komuter  jest w stanie wykryć urządzenie tylko w momencie podpięcia?

Można też wyszukać na nowo ten sprzęt ale przecież nie o to chodzi.

Spróbowałem utworzyć skrót do dysku z nadzieją, że mi go uaktywni( wyszuka na nowo) ale go nie widzi.

Edited by lukenVkid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wie. Otóż szukam właśnie sposobu,żeby dać sygnał komputerowi- włacz dysk, który jest już podpięty, który wcześniej wyłaczyłem,'wysunąłęm' w obszarze powiadomień nie wyciągając kabla.Jeżeli dyski usb są tak skonstruowane, że komputer łapie je tylko podczas fizycznego podłączenia to rozumiem i można zamknąć temat. Chyba, że jest jakiś prosty sposób powiedzmy na pobudzenie gniazda usb. Przecież ta wtyczka tam jest fizycznie  :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jezeli siedzisz na XP, to wystarczy ze wejdziesz do menedzera urzadzen i klikniesz wylacz a potem wlacz na wybranym urzadzeniu usb. Na nowszych okienkach to nie zadziala dobrze bo trzeba restartowac komputer. Dodatkowo, istnieje mozliwosc zrobienia tego z wiersza polecen przy pomocy programu DevCon. Jest jeszcze jeden malutki program warty sprawdzenia, a mianowicie USBDeview - znajdziesz go na stronie nirsoft.net. Niestety, nie mam w tej chwili pod reka dysku na usb, wiec nie moge sprawdzic czy przestanie on pracowac gdy wylaczysz go tym programem.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli moje wątpliwości mają uzasadnienie, bo już myślałem że sam się zamotałem. Siedzę na siódemce. Dzięki za odpowiedzi. Wypróbuję te programy. Pozdrawiam.

 

edit. UsbDeview działa, tylko trzeba pobrać wersję 64 bitową by funkcja enable/disable zadziała prawidłowo na windows 7.

Edited by lukenVkid
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jezeli po wylaczeniu dysku w programie USBDeview, jego silniczek bedzie nadal pracowal, mozesz jeszcze sprawdzic dwa ustawienia planu zasilania. Chodzi o: "dysk twardy>wylacz dysk twardy po" i "ustawienia usb>ustawienie wstrzymania selektywnego usb". Tylko z ta druga opcja to ostroznie bo moze byc taka sytuacja, ze niepotrzebnie odlaczy klawiature albo myszke - musisz samemu sprawdzic bo nigdy sie w takie cos nie bawilem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do zasilania dysku po jego wyłączeniu to w opcjach USBDeview jest taka opcja "Wyłącz zasilanie urządzenia po wyłączeniu/odłączeniu". Należy ją zaznaczyć i po ponownym uruchomieniu komputera urządzenia odłączone będą mieć odłączane zasilanie - czyli diody zgasną, silniczek dysku się zatrzyma, a np telefon przestanie się ładować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...