Skocz do zawartości
ma1y

zasilacz - mega cichy i modularny - jaka MOC? Warto brać na zapas?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Posiadam wystarczający dla mnie ale ciut głośny i nie modularny zasilacz P6 Topower 420W. Wystarcza mi do:

 

i5 4570k

gryphone z87

4-5 wiatraków 120mm

pewnie kiedyś jakaś karta graficzna, gdy Lightroom/Photoshop nauczą się z tego korzystać bardziej. teraz HD4600

może tuner niedługo

3 dyski w środku, 2 sztuki 3.5cala + SSD

uzywam do fotografii i internetu, muzyki.

 

Wybrałem Corsair RM, półpracywny:

 

http://www.agito.pl/S/zasilacze.221/sort.price_asc/%20Corsair%20RM

 

w teorii 450W by wystarczyło ale cena 650W nie wiele większa. Opłaca się w ogóle brac na zapas i brać nawet 850W?

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest jeszcze taka, że XFX ma tryb pasywny do ~20% obciążenia a Corsair do ~40% obciążenia. XFX vs Corsair + to co pisał kolega wyżej.

 

Trzy tygodnie temu stałem przed wyborem XTR vs RM, wybrałem RM ze względu na większy 'zapas' trybu pasywnego. Miałem wybrać wersje 550W, ale wtedy różnica miedzy 550 a 650 wynosiła ~15zł, więc skończyło się na RM650.

 

Corsair jak i XFX mają po 5 lat gwarancji więc nie ma co się bać  :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla Ciebie nie ma znaczenia ile będzie działał zasilacz to faktycznie, RM nie jest głupim pomysłem.

 

http://products.xfxforce.com/pl/Power_Supplies/XTR_Series_650W_PSU/P1-650B-BEFX

 

Nie wiem kto pisze o tych 20%, ale sam producent podaje, że jest to od 30%, przy czym tolerancja wynosi +/-5% (w zależności od temperatury w obudowie). Co RM też ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla Ciebie nie ma znaczenia ile będzie działał zasilacz to faktycznie, RM nie jest głupim pomysłem.

 

http://products.xfxforce.com/pl/Power_Supplies/XTR_Series_650W_PSU/P1-650B-BEFX

 

Nie wiem kto pisze o tych 20%, ale sam producent podaje, że jest to od 30%, przy czym tolerancja wynosi +/-5% (w zależności od temperatury w obudowie). Co RM też ma.

No bez jaj, oczywiście że ma znaczenie. Mam teraz topowera P6 420W, 8lat, nadal dziala. Chcecie mi powiedzieć, że ten RM ma tyle gorsze kondensatory od XFX że podziała 2 lata a ten 5 lat? Jeśli tak to macie racje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku siedzi seasonic G który jest lepszą platformą od corsair RM.

 

Kondensatory w RM to capxcon (zwykłe, chińskie, najtańsze). W xfx xtr, wszystkie chyba są japońskie (a z pewnością lepsze niż w RM).

 

RM też pewnie podziała z 5 lat, ale w tej cenie o wiele lepszym pomysłem jest kupno xfx xtr. Słyszałeś pewnie nie raz o spuchniętych kondensatorach? To właśnie, stanie się prędzej w RM niż w XTR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku siedzi seasonic G który jest lepszą platformą od corsair RM.

 

Kondensatory w RM to capxcon (zwykłe, chińskie, najtańsze). W xfx xtr, wszystkie chyba są japońskie (a z pewnością lepsze niż w RM).

 

RM też pewnie podziała z 5 lat, ale w tej cenie o wiele lepszym pomysłem jest kupno xfx xtr. Słyszałeś pewnie nie raz o spuchniętych kondensatorach? To właśnie, stanie się prędzej w RM niż w XTR.

I to było konkretne :-)

 

Rozumiem z jak się kręci to tak samo cicho?

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się w ogóle na wentylatorach.

 

Z tego co wiem, to w RM jak zacznie się kręcić to wcale taki cichy nie jest (ale też tragedii nie ma). W XFX XTR jest dość dobry wentylator, z pewnością lepszy niż w jego tańszych modelach. Ja bym na wentylator nie patrzył, szczerze mówiąc. Podejrzewam, że w obu jest wentylator podobny, a jak nie jest - to raczej na korzyść XTR.

 

Ale pamiętaj, słabo się znam na wentylatorach w zasilaczach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla Ciebie nie ma znaczenia ile będzie działał zasilacz to faktycznie, RM nie jest głupim pomysłem.

 

http://products.xfxforce.com/pl/Power_Supplies/XTR_Series_650W_PSU/P1-650B-BEFX

 

Nie wiem kto pisze o tych 20%, ale sam producent podaje, że jest to od 30%, przy czym tolerancja wynosi +/-5% (w zależności od temperatury w obudowie). Co RM też ma.

 

Też nie wiem kto o tym pisał na stronie producenta, ale pod wykresem jest napisane-  "Hybrid mode, when activated, allows the PSU to operate silently until it reaches 20% load or 25'C ". 

 

 

Jeśli długowieczność jest priorytetem to wybrałbym XTR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wykres reprezentuje co innego. A raczej fakt, że wentylator może się na chwilę włączyć.

 

Chociaż fakt, wentylator jest bardziej agresywny. Ale moim zdaniem to lepiej.

 

Mam w domu super flower leadex 1000w platinum. Zasilacz poza obudową przy poborze energii 40-60 watt był mocno ciepły. Od razu ustawiłem wentylator na auto bo aż szkoda mi go było.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się w ogóle na wentylatorach.

 

Z tego co wiem, to w RM jak zacznie się kręcić to wcale taki cichy nie jest (ale też tragedii nie ma). W XFX XTR jest dość dobry wentylator, z pewnością lepszy niż w jego tańszych modelach. Ja bym na wentylator nie patrzył, szczerze mówiąc. Podejrzewam, że w obu jest wentylator podobny, a jak nie jest - to raczej na korzyść XTR.

 

Ale pamiętaj, słabo się znam na wentylatorach w zasilaczach ;)

OK :) Dzięki za pomoc!

 

Mam zasilacz mam od 2 miesiecy, procek ustawiony na 4,5 GHz, nie mam jeszcze k. graficznej - wentylator w zasilaczu jeszcze sie nie wlaczyl.

Ooo i niech tak zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...