Skocz do zawartości
Cykoriiaa

Jak ulepszyć zestaw? PILNE!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam do wykorzystania 1000-3000zł do ulepszenia mojej skrzynki (nie koniecznie na siłę muszę te pieniądze wydawać). Komputer potrzebuje do motażu filmów, tworzenia efektów w AE a w przyszłości animacje i wizualizacje 3D.

mam:
-procesor I5 2320 LGA 1155

-płyta głowna H61MA-D2V

-pamięć RAM 8GB

-Dysk twardy WD5000A2RX

-karta graf. GTX 550 Ti

-zasilacz MODECOM FEEL 620W
- dysk SSD Patriot PYro 60G 525

 

 

myślałam, żeby dokupić:
- pamięć RAM
- większy dysk SSD

czy warto w coś jeszcze zainwestować?

Poza tym muszę kupić monitor oraz jakieś monitory odsłuchowe, proszę o radę. Słyszałam, że warto sobie sprawić IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej skrzynki zostaw sobie tylko pamięci i dysk. Reszta do zmiany.

Procesor Intel CORE I7-4770K 3.5GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I74770K 

Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho - Black White FM1 AM2 AM3 AM3+ LGA775 LGA1155 LGA1156 LGA1366 LGA2011 - TR131 

Płyta główna ASRock Fatal1ty H87 Performance, H87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (H87 Performance) 

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU) 

Karta graficzna Asus GeForce GTX 760 2GB DDR5 (256bit) DVI/HDMI/DP OverClock (GTX760-DC2OC-2GD5) 

 

Cena: 2869 PLN. Resztę zainwestowałbym w pamięć RAM. 8GB pod AE to minimum, wypadałoby mieć jej jak najwięcej - oczywiście jest to mocno uzależnione od projektów na jakich siedzisz. i7-4770K z racji tego, że jeszcze wiele modułów siedzi na jednym wątku i potrzebują wysoko taktowanych "cepów". GTX 760 pozwoli Ci na przejęcie części obliczeń od procesora.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...