Skocz do zawartości
grzelak.michael

Dzielenie internetu na odległości 20m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Wiem, że temat przesyłania internetu bezprzewodowo na odległość jest wałkowany na tym forum na okrągło jednak mimo to ciągle nie poznałem odpowiedzi na konkretnie mój problem. Chciałbym dzielić łącze internetowe z najbliższym sąsiadem. Odległośc mierzona pomiędzy ścianami naszych budynków to około 20m. Ściany budynku sąsiada są wybudowane z pustaka MAX oraz docieplone styropianem. Ściany mojego budynku nie są docieplone ale mają znaczną grubość ze względu na stare budownictwo. Jedyne przeszkody mogące blokować sygnał występują do wysokości 2,00m. Internet jaki jest w tej chwili do podziału to 6,00MB/s. Jedyny sprzęt jakim dysponuję w chwili obecnej to router bez obsługi WiFi otrzymany od dostawcy internetu. I tu pojawia się pytanie jakiego konkretnie sprzętu należałoby użyc po obu stronach aby przesłać sygnał z jak najlepszym skutkiem przy minimalizacji kosztów. Po obu stronach planowana jest budowa sieci bezprzewodowej. Nie ma możliwości położenia światłowodu w gruncie.
 
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz zakupic :

2 X Acces point ( niekoniecznie nówki  wystarcza stare WL5450 etc )

Anteny zwykłe patyki na 20m spokojnie wystarczą ( o ile AP będą na tej same wysokości ) jesli nie to w AP sasiada panel 8 dBi

i Router z WIFI do sąsiada ( jesli nie chce mieć bezprzewodowo to zamiast AP kupujesz router z trybem APC acces point client )

I kompy u niego podłaczasz kablami.

 

Jesli jednak potrzebuje Routera z WIFI to bierz cololwiek DSL-owego.

 

Ważna sprawa by banglało : Odstęp kanałowy   Twoj AP ( zreszta do którego możesz się podpinać ) np kanał 1 a Router u sąsiada na 13.

 

Jeszcze cos ? Tak  nie zapomnij o zmianie adresacji LAN-u  jesli twój router daje np 192.168.0.1  to router u sasiada musisz ustawic na 192.168.2.1 ETC  nie mogą chodzić w tej samej klasie adresowej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na zastosowanie po obu stronach takiego ustrojstwa? 

 

http://www.morele.net/access-point-tp-link-tl-wa5210g-324579/

 

EDIT: ciekawa promocja

 

http://www.morele.net/access-point-ubiquiti-nanostation-locom2-2x2-mimo-2-4-ghz-poe-ubnt-nanostation-loco-m2-362562/

Edytowane przez grzelak.michael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak walić z Armaty do wróbla ..

 

Ps Do załozyciela : Może podaj ile możesz wydać bo 1 lokówka m2 to wartośc 3 -4 używanych AP. Które zrobią dokładnie to samo.. a i nie przesadzaj z mocą bo ogłuszanie toru odbiorczego powoduje pogorszenie jakosci linku.. 

 

Te patylki 2 dBi co sa przy routerach powinny sobie spokojnie poradzić O ile APki nie wepchnie się gdzies w kąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pomogły mi Twoje wskazówki. Chciałbym jeszcze dopytać o kwestie techniczne. Czyli dobrym rozwiązaniem w tej kwestii będzie zakup routera co najmniej dwuantenowego ktory będzie rozsyłał sygnał po moim mieszkaniu, anteny kierunkowej wewnetrznej ktora zamienie z jedna z tych routerowych i skieruje na sasiada, u sasiada router z AP czyli jakas dwuradiowka np: OVISLINK AIRLIVE G.DUOhttp://allegro.pl/ov...4103241691.html lub AP i routera, i w AP wymienic antene na wewnetrzna kierunkowa, lub zamiast tych anten wewnetrznych zewnetrzne panelowe. Jezeli masz jakies sugestie odnośnie całego użytego przeze mnie sprzętu i chciałbyś zaproponować konkretne rozwiązania to jestem otwarty na propozycje. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to MAX 400zł.  Pozdrawiam. 

 

EDIT:

Osobiście proponuje coś takiego jednak cena wykracza poza moje możliwości chciałbym zmieścić się z okablowaniem w 400 zł. Liczę na pomoc http://www.morele.ne...ry/info/ImjhPE/ 

Edytowane przez grzelak.michael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że wywalić 500zł to juz kabel FTP bym pociągnał... o taniej to wyjdzie.

Jesli chodzi o Ovisa  nowki chodza po 220-250zł sztuka.

Z tego też można most złożyć  czyli 2.4 jako rozsył u ciebie w domu  5 Ghz do sąsiada  u sasiada odbiór na 5 a rozsył na 2.4. 

 

To co pokazałeś ma sens ale złożył bym to za 150 max 200 z używanych sprzętów i też bedzie tak samo banglać.

Router np Techniclana WAR54GS  / G (  ma wszystko  ap apc WDS repeater QOS  kurna no tyko kawy nie robi ) ma POE czyli możliwośc zasilenia AP do niego podłączonego przez kabel LAN.

 

Apki  Ovislink WL5450 ( brak POE )  WL5470 Ma POE.

 

Z tymi antenami to bym się wstrzymał chyba że router sąsiada bedzie głeboko w domu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...