Skocz do zawartości
szkodnick10

Jakie części do komputera do gier ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Będe kupował nowy komputer i chcę w nim mieć takie częśći :

 

Płyta Główna - MSI Z87-GD65 Gaming

Procesor - INTEL Core i5-4570

Karta Graficzna - GIGABYTE GeForce GTX 780 3GB

Dysk Twardy - Seagate Barracuda 7200.12 32MB 1TB

Karta Sieciowa - ASUS PCE-AC66

RAM - mam jakąś 8 gb ze starszego kompa

 

Wszystko fajnie ale problemem jest to że nie wiem jakie wybrać wentylatory, zasilacz, i obudowę.

Nie oczekuję żeby komputera wcale nie było słychać, ale chłodzenie powinno być jak najcichsze i przy tym jak najwydajniejsze.

Najlepiej żeby łącznie zestaw (obudowa, zasilacz, wiatraki) kosztował nie więcej niż 750 zł ale też spełniał pewne wymagania.

Z góry dzięki.

Edytowane przez szkodnick10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z87-GD65 to duża przesada , do wersji non K to płyty na B85 np. Asrock B85 Pro czy droższy ale dobrze wyposażony Asrock B85 Killer .

 

Co do karty Wifi - ten Asus trochę na wyrost , spokojnie starczą karty za 1/3 jego ceny .

 

Za pieniądze zaoszczędzone na płycie kupujesz SSD ew. zamiast 4570 kupić od razu I5 4670K + Asrock B85 Killer / Asrock H87 Fatalyty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może jednak troche przesadziłem ale gdybym dał do tego jakiś lepszy procesor i za 3-4 lata wymienił procesor z kartą graficzną to nie musiałbym tak szybko wymieniać całego kompa. A co do karty sieciowej to potrzebuje dobrej bo u mnie w domu jest słaby sygnał a to byłoby łatwiejsze i tańsze niż kupowanie nowego routera (może nie potrzebuje aż takiej dobrej i zamieniłbym ją na coś słabszego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3-4 lata to pewnie będzie całkowicie nowa płyta ze znacznie lepszym CPU .

 

Na dzień dzisiejszy I5 4570 to bardzo dobry procek , tylko I5 4670K jest lepszy bo można go swobodnie kręcić , Haswell Refresh to nic ciekawego z tego co Intel pokazał .

 

Nie wiadomo co pokaże Boradwell .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jednak wezme tą Asrock B85 Killer i i5-4670K. Zastanowie sie jeszcze nad kartą sieciową i napiszę ;-)

 

Co myślicie o tych? Pasowałyby do Asrock B85 Killer ?

http://icomp.pl/produkty.php?n=EDIMAX+EW-7612PIN+PCI-E+KARTA+WIRELESS+N+300MBIT&sid=karty_sieciowe-228

http://icomp.pl/produkty.php?n=EDIMAX+EW-7612PIN+PCI-E+KARTA+WIRELESS+N+300MBIT&sid=karty_sieciowe-228

Do tego jeszcze jakaś antena i chyba byłoby dobrze

Edytowane przez szkodnick10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wziąłbym taki zestaw :

 

Płyta Główna - Asrock B85 Killer

Procesor - Intel Core i5-4670K

Karta Graficzna - Gigabyte GeForce GTX 780 3 GB

Dysk Twardy - Seagate Barracuda 7200.12 32MB 1TB -

Karta Sieciowa - EDIMAX EW-7612PIn

 

I teraz musicie mi doradzić jakie do tego: obudowę, chłodzenie i zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda : SPC Gladius M40 , Zalman Z11 / Z11 Plus , Zalman Z9 Plus , Corsair 300R , BitFenix Shinobi Core , Xigmatek  Asgard 381 , Xigmatek Alfar , SilverStone Redline .

 

Chyba że chcesz budy za 150 zł lub mniej - SPC Brutus M23 , Xigmatek Recon / Aeos / Asgard III , BitFenix Comrade / Merc Alpha .

 

Chłodzenie : Raijintek EreBoss - 152 zł , Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev.A - 165 zł , Thermalright HR-02 - Macho - Black White - 185 zł .

 

PSU : BQ L8 500W , Corsair VS 550W , SPC Deus M1 550W , Thermaltake Smart SE Modular 530W  - ceny do 250 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Główna - ASROCK B85 Killer

Procesor - INTEL Core i5-4670K

Karta Graficzna - GIGABYTE GeForce GTX 780 3GB

Dysk Twardy - Seagate Barracuda 7200.12 32MB 1TB

Karta Sieciowa - EDIMAX EW-7612PIn

 

I do tego :

SilentiumPC Gladius M40

 

Raijintek EreBoss

 

Corsair VS 550 W

 

Wszystkim w tym temacie dziękuje za pomoc.

Edytowane przez szkodnick10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...