Skocz do zawartości
Uhorek

[W7] Ciągle ma mało pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu mój W7 (64bit) zaczął mi się skarżyć że ma za mało pamięci - gdy tylko ilość zajętej pamięci przekracza 5GB (teoretycznie ~6GB, bo 1GB ma przydzielone VirtualBox, lecz menedżer zadań nie pokazuje ile z tego jest wykorzystywane) wyskakuje komunikat że ma mało pamięci i po jakimś czasie zabija mi Firefoksa i wyłącza Aero.

Mam 8GB RAMu (2x2GB + 1x4GB), do tej pory miałem tylko 400MB plik wymiany, po zwiększeniu do 8GB bez zmian.

Sprawdzałem RAM narzędziem dostępnym w systemie (tym co restartuje komputer i uruchamia test przed startem systemu), zero błędów.

Jedyna nowa aplikacja jaką zainstalowałem w międzyczasie to Photoshop, ale problem pojawia się niezależnie od tego czy jest on uruchomiony czy nie.

Dlaczego wyłącza Aero? Czy to jest jakiś problem z pamięcią karty graficznej?

 

Bardzo Was proszę o pomoc w zlokalizowaniu i rozwiązaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie wygląda na sprzętowy, tylko programowy. Po pierwsze sprawdź, jakie procesy zajmują tak dużo RAMU, szczególnie czy któryś proces nie zajmuje ewidentnie więcej, niż powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najwięcej zużywa Firefox (około 2GB) i Photoshop (ponad 1GB jeżeli jest uruchomiony). Google tylko wie ile jego Chrome zżera, bo to rozwalone na dziesiątki procesów jest i udaje że jest lekkie.

Co nie zmienia faktu że mam jeszcze 2GB wolnego RAMu i ~6GB w pliku wymiany :/

 

Możesz polecić jakiś program który pokaże to lepiej niż manadżer zadań? Jak pisałem wyżej, on nawet nie potrafi określić ile pamięci zużywa system uruchomiony w VirtualBoksie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze zjeść 2GB. Jeśli chodzi o ram brany przez chrome - w chrome dajesz menu, narzędzia, menedżer zadań. tam statystyki dla nerdów i na samej górze p[o prawej masz łączne zużycie ramu przez chroma, wszystkie karty i dodatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, podepnę się pod temat. Sprawa ma się tak: mam 8gb ramu, wyłączony swap i system ciągle krzyczy na brak ramu. Sprawa jest dla mnie o tyle dziwna, że w Menadżerze zadań mam np. zajęte 6 gb z 8 gb a on już piszczy by mu zamykać programy. Jest to o tyle irytujące, że jak mam dużo zakładek w chromie + jakaś gierka np. World of Warplanes to potrafi się pojawić magiczny komunikat. Zastanawia mnie, po co krzyczy, że ma brak ramu, jak ma zajęte 6gb z 8miu. Nie lubię i nie chce mieć włączonego SWAPA, da się jakoś zmusić system by się odzywał dopiero koło 7,5 :)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...