Skocz do zawartości
abrakader225

[TOTURIAL] Jak przyśpieszyć LG L9? (lub inny telefon)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem telefonu LG L9 P760 (czyli 1 generacja, jednak moje porady działają też dla drugiej generacji)

W tym poradniku opiszę w jaki sposób przyśpieszyć działanie telefonu, zmniejszyć zużycie baterii oraz dodać kilka bajerów, które ułatwiają życie/zwiększają przyjemność z korzystania z telefonu.

 

Note: O ile piszę ten guide typowo pod L9 to większość czynności można wykonać na każdym telefonie, tylko pierwsze 2 podpunkty są "tylko dla" L9.

Note 2: Nie jestem twórcą, ani właścicielem żadnej z poniższych aplikacji, ja tylko zebrałem je w 1 miejscu! 

 

Spis treści:

  •  Root, czyli sama podstawa.
  •  Wgranie recovery (wersja prosta)

  • Tweak procesora/wydajności

  •  Zarządzanie baterią/systemem. Kilka porad.

  •  Przydatne bajery.

Dokonujecie wszystkich zmian na własną odpowiedzialność! Nie ponoszę odpowiedzialności za zbrickowany telefon przez nieuwagę właścicela!

 

1. Root

 

Tutaj nie ma nic trudnego. Root to odblokowanie opcji administatora dla waszego telefonu, bez niego nie wgracie żadnych udoskonaleń do waszego telefonu. Same uprawnienia obsługuje się przez prostą aplikację. Ta metoda wymaga najnowszego sterownika USB od LG! Znajdziecie go tutaj: http://tool.xcdn.gdms.lge.com/dn/downloader.dev?fileKey=UW00120120425

 

1. Pobieracie aplikację (dla Windowsa!) do wgrania roota na telefon stąd: https://cydia.saurik.com/api/latest/2

2. Przed podłączeniem telefonu do komputera uruchamiacie Debugowanie USB (ustawienia>opcje dla programistów>debugowanie USB)

3. Podłączcie telefon w trybie udostępniania multimediów (teoretycznie to nie ma znaczenia, lecz jeszcze nigdy nie zaszkodziło dmuchać na zimne ;) )

4. Otwieracie plik IMPACTOR.exe (z pobranego pliku)

5. Naciskacie START (nie zmieniając żadnej opcji w programie)

6. Restartujecie telefon.

7. Instalujecie appkę Super SU stąd: https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.supersu

 

Super SU zarządza waszym rootem, będzie pytał was o przyzwolenie za każdym razem, gdy będziecie próbować wgrać jakaś appkę wymagającą dostępu do root'a.

 

2. Recovery

 

Recovery to taki BIOS/UEFI dla waszego telefonu, robicie tam backup'y danych czy też wgrywacie tweaki integrujące w budowę samego androida.

 

1. Pobieracie plik .apk z tej strony : http://www.mediafire.com/?m6nn42e6jw6ybfw (musicie mieć włączone instalowanie aplikacji spoza google play. (ustawienia>zabezpieczenia>nieznane źródła)

2. Instalujecie przez menadżer plików na telefonie apkę z folderu, w którym ją zapisaliście.

3. Uruchamiacie apkę.

4. Naciskacie Install Recovery, wybieracie JeallyBean (dla wersji 4.1.2 lub ICS dla 4.0.3)

5. Restartujecie telefon.

6. Po uruchomieniu telefonu wchodzicie znowu w tą samą aplikację, następnie wciskacie restart in recover mode

7. Tryb recovery obsługuje się guzikami (przycisk opcji to dalej, blokady to wybierz, cofnij to cofnij)

8.*Ten punkt jest bardzo ważny!* 

Wchodzicie w backup i backup to external sd card (backup zajmuję średnio 1.5GB).  Jeżeli dalej pójdzie coś nie tak po prostu możecie wczytać backup danych i telefon wróci do stanu sprzed zmian. 

*Ten punkt jest bardzo ważny!*

 

3. Tweak wydajności:

 

Ten tweak zwiększy wydajność waszego procesora oraz żywotność baterii. Jest bardzo skomplikowany i nie będę go całego tutaj opisywał. Oficjalny thread tego tweaka: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2630242 W razie problemów z tym punktem polecam lektrę tego tematu!

 

1. Pobieracie ten plik: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2662385&d=1396355847

2. Wchodzicie w tryb recovery.

3. Wybieracie install .zip

4. Wybieracie gdzie pobraliście tego tweaka.

5. Instalacja tweaka.

6. Restart telefonu.

 

4. Zarządzanie baterią:

 

Wszystkie aplikacje uruchamiane, zostają w procesach, więc ciągle ciągną nam RAM, a co ważniejsze baterię! Uciążliwe jest ciągłe wyłączanie ich z menu ustawień. Niektóre apki uruchamiają się same w wypadku danego wydarzenia, to też wyłączymy. Dlatego przyda wam się ta apka:

 

1. Pobieracie apkę: http://tinyurl.com/Geminiapp (jest to wersja 2.6, nie warto aktualizować jej wyżej. Wyższe wersje zostały pozbawione trybu expert, który bardzo przydaje się przy zaawansowanym zarządzaniu telefonem.

2. Instalujecie ją jak każdy innym plik .apk.

3. W aplikacji macie listę wszystkich apek, które macie na telefonie doinstalowane. Wybieracie które powinny być uruchamiane tylko, gdy ich używacie. Na pewno będą to wszystkie gry oraz aplikacje typu "latarka", jednak przy facebooku czy aktualizacji systemu już bym się zastanowił ;).

4. Przytrzymujecie palcem aplikację, która ma się uruchamiać wyłącznie na wasze żądanie w liście.

5. Wybieracie opcję: Confg autorun (root)

6. Odznaczacie wszystkie opcje. 

7. Po skończonej pracy klikacie One key RAM optimalization. Możecie zamknąć tę aplikację.

 

5. Tips'y & Bajery:

 

Tutaj będzie lista aplikacji oraz tweaków, które uważam za warte uwagi/potrzebne. (będę przeprowadzał co jakiś czas aktualizację!)

1. Viper FX - Korektor muzyczny, który może pochwalić się dużą ilością opccji, nie to co niektóre ograniczające się do 3 profili, które zniekształcają dźwięk ;) (http://tinyurl.com/ViperFXtoolonglink)

2. Swype Keyboard - Klawiaturka, która przyśpiesza pisanie sms o jakieś 20%! (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nuance.swype.trial&hl=pl)

3. BusyBox - (instalowany wraz z ViperFX) 

Edytowane przez abrakader225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi tutek .

 

Każdy punkt można wykonać na dowolnym telefonie , tylko do roota / recovery trzeba mieć pliki odpowiednie dla danego modelu .

 

Punkt 3 można równie dobrze zastąpić wgraniem  customowego roma jak i ew. OC procka ( do tego wystarczy root ) , można też obie rzeczy zrobić czy dodać do tego nawet ww. tweaka .

 

Punkt 4 - tak samo działa każdy inny menażer apek / pamięci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. root - mniej wiecej od androida 4.x potrzeba posiadania roota znacznie zalala, bo system dojrzal do troche lepszego zarzadzania sprawami bezpieczenstwa.

 

2. recovery to nie bios/uefi tylko wlasnie recovery -jak sama nazwa wskazuje sluzy glownie do archiwizacji/przywracania systemu i blizej mu do bootowania sie z ukrytej partycji na laptopach niz do Biosa. HBoot/Bootloader jest odpowiednikiem Biosu na PC.

 

3. patrzac na te teksty na temat instalacji i konfigurajci nawet bym tego nie dotykal, bo jakos czuje,z e zwiekszylo by sie to wieksza iloscia problemow niz dalo by to pozytku.

 

4. w 95% przypadkow winne jest instalowanie zbendych aplikacji, ktore chodza w tle i wysysaja baterie.

Dodam tylko, ze wszystkie task killery to zlo.

 

5.1 dobry tekst ;)

5.2 - lepszy jest kii keyboard, aczkolwiek w 4.4 domyslna klawiatura jest niczego sobie.

5.3 BusyBox jest zupelnie czym innym niz napisales.

 

 

PS, co to jest 'toturial'

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc.. Hmm.. 'Koledzy'? Pewnie wyjdę na jakiegoś kretyna czy coś xD ale...........
Albo jestem idiotą, albo coś, nie wiem. Chodzi mianowicie o to, że nie mogę wykonać ROOT'a (LG Optimus L9 P760). Na L7 I, L5 I idzie gładko, nawet na L3 I wgrałem CM9. Natomiast na LG L9 ŻADNYM DOSTĘPNYM w internecie sposobem nie mogę tego zrobić. 
Żeby nie było pytań, robię wszystko po kilka razy zgodnie z instrukcją :/ 
Ten ss z kompa.. To jest właśnie z Cydia Impactor. Po wyskoczeniu tego komunikatu (5s po rozpoczęciu działania programu) restartuje mi telefon - root'a nadal nie ma, nawet minimalnych śladów po operacji. 

post-209159-0-74604600-1397161967_thumb.jpg

A ten drugi to 'system'. Nie wiem, może to ma coś wspólnego. Nie może tylko na pewno. Z tego co się orientuję to v10(x), v20(x) ma olbrzymie znaczenie. 

 

post-209159-0-33054100-1397162170_thumb.jpg

Jak mógłbym temu zaradzić? Męczę się z tym już jakiś czas. Jak już wspomniałem - nie działa żaden z dostępnych sposobów. Lipa ;/ 

Nie potrzebuję CM, tylko po prostu ROOT'a. Pamięć wbudowana (2GB) nie jest dla mnie wystarczającą na tę ilośc muzyki, filmów, aplikacji (których nie można przenosić na ZEWNĘTRZNĄ PAMIĘĆ a do wymuszenie wymagany jest właśnie ROOT. Dodatkowo LG L9 nie posiada modułu OTG, stąd mój post. Jest ktoś w stanie mi pomóc? 

Póki co bawię się w standardowe operacje Androida, byłbym wdzięczny.. Ehh....

EDIT: Chciałem tylko jeszcze dodać, iż (xD) telefon nie był zakupywany w salonie Play, Plus, itp. Soft jest czysty, nie brandowany ani nic z tych rzeczy. Taki tam L9 z MediaExpert czy skądś tam. Może to info się jeszcze przyda, nie wiem, nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić. Próbowałem też u kumpla, jest ten sam błąd. Nawet z poziomu konsoli ;/ [WinKey + R] i przez ADB. Za każdym razem ten sam fail. Po przywróceniu ustawień fabrycznych jest jeszcze gorzej bo na fonie nie zostaje mi nic, a ROOT'a też nie widać ;_; i trzeba wszystkie .mp3, .jpg, .mp4, .apk + obb (data) wrzucać od nowa. To jest żałosne >.<

A tak poważnie.. Co takiego robię źle? Fakt faktem, że uczę się dopiero bo próbuję ale to mnie bardziej zniechęca do informatyki i tych spraw. Za dużo chyba napisałem, to czekam na odpowiedź. :C 

I tak w ogóle to nie działają na nim ani metody manualne, ani automatyczne :C 

Edytowane przez Lewy_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Jankarp

Używam też Task Killer do zabijania zbędnych procesów. W ostateczności pozostaje przywrócenie do ustawień fabrycznych - czyli taki restart systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GREENIFY zamraża aplikacje, w przeciwieństwie do taskkillerow. Poczytajcie sobie, że taskkillery wcale nie pomagają na androidzie ;)

 

Dlaczego nie używać taskkillerow:

- Android celowo buforuje pamięć RAM aplikacjami i usługami

- Ręczne usuwanie procesów zwolni pamięć tylko na moment - zaraz zostanie ona przydzielona innemu programowi

- Nieumiejętna automatyzacja usuwania procesów w Task Killerze może spowodować jeszcze szybsze zużywanie baterii i niepotrzebne obciążanie procesora

- Gdy uruchamiasz zasobożerną aplikację Android sam zamknie kilka procesów by pozwolić tej nowo uruchomionej działać przy pełnej wydajności. :)

 

Wytapatalkowane z LwW+CyanogenMod11

Edytowane przez montex
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...