Skocz do zawartości
Misyo

Zestaw itx, Node304, i7 4770K, kilka pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o komentarz do poniżego zestawu. Składam komputer do salonu, ma służyć za centrum multimedialne więc główne założenie - itx oraz dosyć duża moc. W lipcu planuję zakup TV 4K i wtedy do zestawu trafi karta graficzna, na dzień dzisiejszy zestaw jest bez grafiki...

 

- Intel Core i5 4670K, OEM

- Asus Z87I-PRO

- 2x4Gb Kingston HyperX Predator XMP - 2400Mhz lub Corsair Vengeance Pro Red (proszę o podpowiedź, pierwsze są 2400MHz drugie 2133).

- Fractal Designe Node 304

- SSD 256GB SanDisk Ultra Plus (komputer podlączony po Lan do NASa więc nie ma potrzeby większej pojemości. Może dorzuce jakiś  2TB SATA)....

- Zasilacz ATX Corsair AX760

 

Dodatkowo mam jeszcze dylemat co do chłodzenia. Myślałem nad Noctua NH-D14 ale nie wiem czy taki potwór wejdzie...

 

 

Niestety zero odpowiedzi a dzisiaj chciałem zamawiać graty... 

 

1. Czy warto dopłacić w przypadku płyty do ASUS ROG MAXIMUS VI IMPACT? 

2. Największy dylemat mam co do pamięci, nie wiem czy sugerować się MHz czy CL... dobrze, jakby ramy były niskoprofilowe. Ale na pewnoe chcę się pobawić w jakieś podkręcanie więc nie chcę by były wąskim gardłem...

3. SSD, zaproponowany przeze mnie dysk to srednia półka cenowa.. czy warto dokładać 200-300pln do czegoś z serii EXTREME II?
 

Edytowane przez Misyo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostałem tyle odpowiedzi, że nie wiem co czytać :) Poszperałem co nie co i już kupiłem:

- FD Node 304

- i7 4770K

ASUS ROG MAXIMUS VI IMPACT

Corsair Vengeance Pro Red 2133MHz CL9

- SSD Samsung 840PRO Series 256GB

 

Został zasilacz, grafika i chłodzenie. Na razie mam BOXa....

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napisałeś w temacie o zestawach na..., gdzie było info

Tutaj dyskutujemy nt. zestawów, nie na temat twojego zestawu Heniu, Gieniu czy kto tam.

Cytowane trzy posty nad twoim.

Wydzieliłem do osobnego tematu.

Nie miałeś czasu ani ochoty zatytułować tematu.

Dziwisz się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój błąd i to 2 razy. Pierwszy odnośnie złego tematu (Henia i Ziutka komentować nie będę)... 2gi, szukałem opcji edycji tematu ale zawsze robię szybką edycję i tego nie znalazłem.. uznałem, że pewnie nie ma takiej opcji... Ale już znalazłem, że jest pełna edycja :-)

 

Wracając do tematu. Chcę dzisiaj kupić brakujące klocki:

 

- zasilacz - w tym momencie skłaniam się ku Corsair RM650W

- dysk HDD - oprócz SDD wypadałoby jednak wrzucić coś dodatkowego zwłaszcza, że jest miejsce :) Nie wiem tylko czy 5400 czy 7200 obrotów (na przykład 1TB WD Blue jest nawet tańszy od 1TB Green-a tu gdzie mieszkam... z drugiej strony 2TB green są tylko 100pln droższe od 1TB....).

- chłodzenie - i tutaj mam wielki dylemat. Początkowo wybrałem Noctua NH-D14 ale przy tak małej budzie jeden z wentylatorów znajdowałby się zaraz przy, albo nawet na, tylnim wentylatorze w obudowie... Więc prawdopodobnie musiałbym go zdjąć. Z drugiej strony koszt tego rozwiązania u mnie to prawie 400pln... za 60pln więcej mam zestaw Corsair H90... pewnie nie tak wydajny jak noctua, ale jednak bajer w tak małej obudowie mieć coś ala LC :)

Jeśli spuścić z tonu, Scythe Mugen - też ma dobre opinie, kosztuje coś koło 210pln i ma wentylator z jednej strony.... I bądź tu mądry :))))

- ostatnia kwestia to grafika. Tutaj w sumie nie mam ciśnienia i nie wiem czy nie poczekać trochę.. Testy wydajności znam... tylko mój dylemat polega na tym, czy faktycznie potrzebuje R9 290? :) Czy może GTX 760 (tak wiem trochę mam rozrzut :) Z jednej strony, grafika za 700pln spełni moje wymagania, z drugiej strony po co wkładałem Maximusa i i7 by oszczędzać na grafice... Tutaj muszę jeszcze dużo poczytać :)

 

Także proszę mądre głowy o podpowiedzi bo zasilacz, chłodzenie i dysk chce kupić jeszcze dzisiaj by złożyć kompa.. grafika bez ciśnienia ale zawsze jakieś rady mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź, faktycznie nie wziąłem pod uwagę kabli... Mam w domu CX430 więc na nim odpale system i zobacze co i jak w przypadku modularnego.... Znalazłem kilka fotek podobnych zestawów i faktycznie różnie to wychodzi... 

 

Czyli dzisiaj kupię dysk - WD 1TB Blue i chłodzenie  Corsair H90 i odpalę system na posiadanym zasilaczu i karcie graficznej...i pomyśle :) Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Małe podsumowanie, może się komuś przyda kiedyś...

Sprzęt złożyłem do końca. Finalnie wyszła poniższa konfiguracja:

 

- Intel i7 4770K BOX (wentyl tylko dla odpalenia na próbe)

- Asus ROG Maximus VI Impact

- Obudowa Fractal Design Node 304 White

- Pamięć DDR3 2x4Gb, Corsair Vengeanc 2133MHz

- SSD 256GB Samsung 840 PRO Series

- HDD 1TB WD Blue 7200

- Corsair H90

- Zasilacz Corsair CX500M

- Asus GTX770 2GB

 

Kilka uwag:

1. W tej obudowie H90 wszedł idealnie nawet z drugim wentylatorek na chłodniczce 140mm i przy jakieś starszej karcie graficznej bez dużego chłodzenia. W momencie kiedy zacząłem wkładać GTX770 okazało się, że tylnia płytka od chłodzenia która jest na karcie ma jakiś milimetr grubości i niestety koliduje z chłodnicą... Jednak nie poddałem się i wcisnąłem karte.. weszła elegancko, niestety jest pod delikatnym kątem. Nie ma z tym problemu bo Node posiada fajny system mocowania karty - śrubki już bym w śledzia nie wkręcił bo karty idealnie pionowo postawić nie idzie. 

2. H90 przy zamkniętej obudowie, przy 2 wentylatorach sprawuje się idealnie. Należy pamiętać by w biosie wyłączyć jakąkolwiek regulacje obrotów dla pompki (podłączonej pod gniazdo CPU) i śmiga idealnie. Same wentylatory na chłodnicy są już sterowane przez płytę asusa...

3. Płyta - CUDO, coś niesamowitego. Po prostu najfajniejsza płyta jaką miałem. Jestem w szoku jeśli idzie o jej oprogramowanie... Idealnie działa opcja automatycznego podkręcania procesora i sterowania temperaturą. WiFi po AC chodzi idealnie. Oprogramowanie robi niesamowite wrażenie. WARTO!

4. Zasilacz - miał być inny. Ale, że miałem akurat taki w domu, i co najważniejsze ma on 150mm głębokości wpasował się idealnie....

 

Na razie zainstalowałem system i odpaliłem 2 gry by trochę pokatować sprzęt... chodzi pięknie, wygląda pięknie... ITX RULEZZZ!!! :)

Edytowane przez Misyo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misyo mam do ciebie pytania. Mam to samo chłodzenie procka, jak wyłącza się regulacje obrotów pompy w biosie (Mam pytę MSI Z87M Gaming) gdzie mniej więcej mogę to znaleźć. Drugie pytanie, napisałeś że masz 2 wentyle na chłodnicy, też chcę przykręcić drugi wentyl ale nie mogę znaleźć pasujących śrub, kupiłeś je gdzieś normalnie w sklepie czy sam pokombinowałes?

I jak działa ci pompa bo moja jest słyszalna i trochę przeszkadza.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...