Skocz do zawartości
rafal328

Po formacie Windows nieprawidlowy drugi hdd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wlasnie zrobilem formata. Mam w laptopie 2 dyski hdd. Jeden (ten na ktorym byl windows) calkowicie sformatowalem, usunalem partycje, potworzylem do nowa. Drugi byl na dane z jedna partycja. Teraz w zarzadzaniu dyskami ten z jedna partycja na dane jest opisany jako Dynamiczny - nieprawidlowy, nie widac na nim zadnych partycji, zadnego nie przydzielonego miejsca, nic sie nie pokazuje po prostu. W moim komputerze jest jakas partycja F, ktorej tez nie widze w zarzadzaniu dyskami - podejrzewam, ze jest ona wlasnie na tym nieprawidlowym dysku, ale ma tylko 1,46GB pojemnosci, a powinna miec 500GB. Da rade jakos odratowac dane z tego dysku? Bylo ich okolo 300-350GB

Edytowane przez rafal328

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, partycje sie pokazaly, po odzyskaniu (mimo ze mialem wczesniej jedna teraz mam 3 obszary w nast. kolejnosci) partycja F - NTFS 1,46GB (nie wiem skad sie wziela), 100GB wolne miejsce, 364 GB - RAW, podjerzewam, ze po prostu zrobila sie taka partycja, bo tylko tyle bylo zajetego miejsca. Ale RAW nie da sie otworzyc w moim komputerze, kaze sformatowac, co teraz mam zrobic?

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez rafal328

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku go nie formatuj.

 

Co do tego TestDisk, nigdy nie musiałem go używać, wiem że pomaga w takich trudnych sytuacjach.

Uruchomiłeś go z uprawnieniami administratora? Dawałeś mu te quick search?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, po quick search znalazlo partycje, ktore byly wyswietlane na zielono, robilem wg opisu

 

"Na przykładzie testdiska 6.3 pod Windowsa.
Uruchamiasz -> Wybierasz dysk (jk masz więcej niz jeden fizyczny) -> Proceed -> wybierasz Intel/PC partition -> wybierasz Analyse -> Proceed -> po zakończeniu podawana jest lista partycji - przejeżdżasz strzałeczką na "zgubioną" partycję i literke "P" wciskasz - jak pooglądasz to literke "q" wciskasz (powrót do listy partycji) -> Enter i w nastepnym okienku [Write] jak było wszystko w porządku albo [search !] aby szukać dalej"

 

teraz robie drugi raz quick search, moze cos skopalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zrobilem, ogolnie nie wiem co sie moglo stac, ze skopaly sie partycje na dysku, ktory nie byl formatowany podczas instalacji systemu... znalazlem obszerniejszy opis http://traxter-online.net/testdisk-photorec-odzyskiwanie-danych/ jak teraz znajdzie partycje to sprobuje zmienic ich typ, bo tego nie robilem, moze samo ustawilo sie na raw.

 

teraz mi po deeper search wyszlo takie cos

Dołączona grafika

Edytowane przez rafal328

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...